Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej
w Sosnowicach
Strona główna

Biblioteka

Archiwum

Nauczyciele

Uczniowie

Absolwenci

Osiągnięcia

O szkole

O Sosnowicach

Rada Rodziców

Samorząd

SU Zgoda

Fotografie

Foto-archiwum

Najlepsi

Kontakt

Linki
Aktualizacja 27.05.2018
Autor strony:
Teresa Paździor


*

*AKTUALNOŚCI

2017/2018


DZIEŃ MATKI

FOTOGRAFIE


DZIEŃ OTWARTY DLA RODZICÓW

Zapraszamy Rodziców na dzień otwarty 24 maja 2018 r.
w godzinach od 17:00 do 18:30


„CZARODZIEJSKI OŁÓWEK” - SPEKTAKL TEATRALNY

14 maja 2018 r. uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawczyniami udali się do Wadowickiego Centrum Kultury na spektakl pt. „Czarodziejski ołówek”, w wykonaniu aktorów wrocławskiego teatru IN-ART. Dzieci z zainteresowaniem śledziły przygody wesołego chłopca – Michasia, który zabrał widzów w podróż po swoim zaczarowanym świecie. Każdy tak jak Michaś chciałby mieć chociaż na chwilę taki czarodziejski ołówek. To była pouczająca bajka. Uczniowie dowiedzieli się, że w życiu pomaga wiara w siebie, a kierując się dobrym sercem można przezwyciężyć nawet największe przeszkody. Nowatorska forma spektaklu, barwna scenografia i kostiumy, które oddziaływały na wyobraźnię młodych odbiorców sztuki, spowodowały, że uczniowie z dużym zaciekawieniem obejrzeli spektakl.

B.B.
FOTOGRAFIE


OGÓLNOPOLSKI KONKURS NAUK PRZYRODNICZYCH „ŚWIETLIK”

Tegoroczny Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych „Świetlik” - edycja XI zgromadził w naszej szkole 10 uczniów klas 1-3, którzy zmierzyli się z testem zawierającym zagadnienia  przyrodnicze i elementy wiedzy o świecie.  Formuła testu  nastawiona jest na pokazanie dzieciom, że oprócz wiedzy teoretycznej, niezwykle istotna jest umiejętność logicznego rozumowania, przeprowadzania wywodów, które są charakterystyczne dla świata nauki.
Miło nam poinformować, że uczennica klasy I  Weronika Adamczyk uzyskała wynik punktowy pozwalający osiągnąć - nagrodę
wyróżnienie;
 Kacper Suter – klasa 1 i  Kamil Antos - klasa 3
Gratulujemy wszystkim uczestnikom wyników i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”

B.B.


REKRUTACJA DO WAKACYJNEGO PRZEDSZKOLA 2018
.
KARTA ZAPISU DZIECKA DO WAKACYJNEGO PRZEDSZKOLA


TYDZIEŃ BIBLIOTEK

Jak co roku na poczatku maja obchodzony jest Tydzień Bibliotek. Nasza szkolna biblioteka również włączyła się w obchody tego świeta książki. Uczniowie odwiedzali bibliotekę i uczestniczyli z spotkaniach pod hasłem "Przeczytałem, polecam". Opowiadali kolegom o przeczytanych książkach, zachęcali do ich wypożyczenia i zapoznania się z ich treścią. Biblioteką odwiedziły również przedszkolaki z grupy Słoneczek. Bibliotekarka opowiedziała o tym, czym jest biblioteka, na czym polega praca bibliotekarza, jak opracowuje i wypożycza się książki. Następnie dzieci z zainteresowaniem oglądały książki  - bajki, opowieści o zwierzętach, pojazdach i wiele innych. Na zakończenie spotkania przedszkolaki obiecały, że kiedy tylko nauczą się czytać, będą systematycznie odwiedzać bibliotekę, wypożyczać książki i czytać je. Podziękowały bibliotekarce i wręczyły jej pamiątkowy dyplom.
T.P.
FOTOGRAFIE


UCZNIOWIE KLAS I – III Z WIZYTĄ U STRAŻAKÓW

Z okazji przypadającego w maju Święta Strażaka uczniowie klas młodszych odwiedzili OSP w Sosnowicach. Dzieci obejrzały sprzęt gaśniczy, wozy strażackie oraz umundurowanie. Uczniowie utrwalili numery alarmowe oraz przypomnieli w jakich sytuacjach strażacy pomagają ludziom. Dzieci wręczyły strażakom laurki i dyplom dziękując za ich trud, odwagę i poświęcenie. 
Serdecznie dziękujemy strażakom z OSP w Sosnowicach za ciekawe i pouczające spotkanie.

W.P.
FOTOGRAFIE


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY

Uczniowie klas I-III z naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym, który odbył się w Szkole Podstawowej w Brzeźnicy. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 20 uczniów klas I- III z wszystkich szkół w gminie.
Miło nam poinformować, że uczniowie z naszej szkoły odnieśli sukces !
Zuzanna Wągroda  -zdobyła I miejsce
Kacper Suter – zdobył II miejsce

B.B.


NARODOWE ŚWIĘTO TRZECIEGO MAJA

W czwartek 26 kwietnia w naszej szkole obchodzono rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym roku uroczystość przybrała nieco inną formę. Impreza składała się z dwóch części. W pierwszej uczniowie klas I-III udali się na trasę rajdu pieszego, w którym mieli za zadanie odnalezienie trzech punktów. W każdy punkcie czekały na nich przybory plastyczne, z których po przybyciu wykonali flagę i godło narodowe. Natomiast klasy IV – VII udały się na dłuższą trasę, na której zostały umieszczone pytania związane z Konstytucją 3 Maja. Uczniowie mieli na zadanie znaleźć odpowiedzi na piętnaście pytań. Kolejnym zadaniem, które na nich czekało, były trzy konkurencje sportowe. Suma punktów uzyskanych z wiedzy na temat Konstytucji 3 Maja i konkurencji sportowych dawała miejsce w rajdzie. Na koniec pierwszego etapu odbyła się prezentacja barw narodowych oraz godła Polski, które zostały wykonane przez klasy młodsze oraz ogłoszenie wyników rajdu. W drugiej części uczniowie prezentowali pieśni patriotyczne. Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie. Wszyscy uczestnicy bardzo dobrze się bawili, a przy tym uczcili rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz przypomnieli sobie, jak ważna dla nas jest ojczyzna i święta z nią związane.
P.O.
FOTOGRAFIE


SPOTKANIE W SPICHLERZU KSIĄŻKI

24 kwietnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w ramach Festiwalu Książki Doliny Karpia. Spotkaliśmy tam  Władysława Kutermaka z Łączan, który zaprezentował część swojej bogatej kolekcji dokumentów archiwalnych dotyczących historii flisactwa i żeglugi. Z kolei z promocją nowo wydanej książki historycznej związana była prelekcja  dr Dawida Golika z IPN Kraków, który jest autorem rozdziału: Zbrojne podziemie niepodległościowe w Brzeźnicy i okolicach 1944-1949, opublikowanego w nowo wydanej książce pt. II wojna światowa w gminie Brzeźnica i okolic. Dzieci wysłuchały także wykładu naszej nauczycielki, pani Teresy Paździor, która przybliżyła nam katastrofę amerykańskiego bombowca w 1944 roku. W tej katastrofie zginęła jej ciocia Maria Cichoń z domu Opalińska. Myślę, że lekcja historii w takim formie podobała się wszystkim i na długo ją zapamiętają.

Z.P.
FOTOGRAFIE


DZIEŃ ZIEMI
„Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego na pozór niewielkiego
ludzkiego działania, zależy od każdego z nas"
Florian Plit
Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, które szczególnie jednoczy myśli  ludzi wokół naszej planety. W tym roku, obchodziliśmy je pod hasłem „Ziemia woła S.O.S!” Aby zwrócić szczególną uwagę na to, jak ważna jest ochrona naszej Ziemi przed zanieczyszczeniami i emisją szkodliwych substancji, w dniu 23.04.2018 roku uczniowie klasy IV przygotowali i zaprezentowali całej społeczności szkolnej przedstawienie pt. ”Jak uczyliśmy Szymona szanować przyrodę”.  Przedstawienie uświetniły piosenki o tematyce ekologicznej i informacje na temat Dnia Ziemi, jego powstania i tradycji. Spektakl został odebrany z entuzjazmem i nagrodzony brawami.
A.B.
FOTOGRAFIE


REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2018/2019

Listy dzieci przyjętych do oddziałów przedszkolnych oraz do klasy I w Szkole Podstawowej w Sosnowicach 

na rok szkolny 2018/2019 znajdują się na tablicy ogłoszeń w szkole i przedszkolu.ZEBRANIE Z RODZICAMI

Zebranie z Rodzicami odbędzie się w czwartek 12 kwietnia 2018 r.
o godz. 17:30


GMINNE ZAWODY PIŁKI RĘCZNEJ W ŁĄCZANACH

W czwartek 5 kwietnia w Zespole Szkół im. Janusza Korczaka w Łączanach odbyły się międzyszkolne zawody piłki ręcznej na szczeblu gminnym. W zawodach uczestniczyły wszystkie szkoły z gminy Brzeźnica. Poziom zawodów z roku na rok jest coraz bardziej wyrównany. Nasi uczniowie w kategorii dziewcząt i chłopców zajęli V miejsce. Przed nami jeszcze zawody w drużynowych biegach przełajowych i piłka nożna chłopców na Orliku.
P.O.
FOTOGRAFIE


APEL WIELKANOCNY

 „Są takie święta raz w roku, co budzą życie, budzą czas. Wszystko rozkwita w słońca blasku i wielka miłość rośnie w nas. Miłość do ludzi, do przyrody, w zielone każdy z wiosną gra, a w naszych sercach radość trwa”
W środę, 28 marca uczniowie i nauczyciele naszej szkoły oraz zaproszeni goście: Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Sosnowicach  wzięli udział w apelu z okazji Świąt Wielkanocnych.
Uczniowie klas I-III przypomnieli wielkanocne tradycje i zwyczaje związane z regionem krakowskim, nie zabrakło śmierguśników czyli „Zocków”.
W świąteczny nastrój wprowadziły wszystkich piękne,  wielkanocno-wiosenne piosenki oraz życzenia świąteczne wyśpiewane na krakowską nutę. Na koniec tradycyjnie podzielono się jajkiem, a panie z Koła Gospodyń Wiejskich obdarowały dzieci słodką niespodzianką.
B.B.
FOTOGRAfIE


BOGACTWO ŚWIATA OWADÓW

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie plastycznym i literackim ukazującym bogactwo i piękno świata owadów. Zapraszam do obejrzenia galerii. Wszystkim autorom prac składam serdeczne gratulacje i życzę powodzenia w kolejnych konkursach.

A.B.
FOTOGRAFIE


WOJEWÓDZKI KONKURS EKOLOGICZNY „NA RATUNEK ZIEMI”

Po raz XVIII odbył się Wojewódzki Konkurs Ekologiczny „Na ratunek Ziemi” organizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową w Trąbkach oraz Gimnazjum w Niegowici. Tematem przewodnim tej edycji były owady. Konkurs miał na celu propagowanie wiedzy przyrodniczej, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań przyrodniczych uczniów, wyłanianie talentów oraz rozbudzanie ciekawości poznawczej i twórczego działania, uwrażliwianie na piękno otaczającego świata oraz kształtowanie świadomości ekologicznej i właściwych postaw wobec środowiska.
Naszą szkołę w Turnieju Wiedzy Ekologicznej reprezentowała uczennica klasy IV Zuzanna Dyrga, która zajęła III miejsce. Wręczenie nagród  laureatom Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego „Na ratunek Ziemi” odbyło się w Kopalni Soli „Wieliczka” w dniu 22 marca 2018 roku. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
A.B.
FOTOGRAFIE


TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO

W czwartek 22 marca w Szkole Podstawowej w Woźnikach odbył się Międzyszkolny Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, w którym uczestniczyło 11 drużyn z trzech gmin takich jak: Brzeźnica, Spytkowice, Tomice. Zawody składały się z trzech etapów. W pierwszym uczniowie pisali test z wiedzy na temat przepisów ruchu drogowego, w drugim udzielali pierwszej pomocy poszkodowanemu, a w trzecim pokonywali tor przeszkód na rowerze. Naszą szkołę reprezentowali: Magdalena Guguła, Mikołaj Guściora, Stanisław Starowicz i Julia Wieczorek. Turniej był organizowany przez Kuratorium Oświaty Delegatury w Wadowicach oraz Dyrekcję Szkoły Podstawowej w Woźnikach. Sędziami zawodów byli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.
Serdeczne podziękowania dla pani Renaty Guściory za zaangażowanie i wkład w rozwój szkolnego bezpieczeństwa ruchu drogowego.

P.O.
FOTOGRAFIEPALMY WIELKANOCNE

22 marca 2018 r. klasy 1, 2, 3 wraz z wychowawcami oraz Panią z Koła Gospodyń Wiejskich z Sosnowic wykonały palmy wielkanocne dla swoich rodzin. Wspólnie uczyliśmy się wykonywać kwiaty z bibuły, którymi ozdabialiśmy własnoręcznie uplecione palmy. W niedzielę zaniesiemy je do kościoła, by poświęcić. Pomogą nam w zdrowiu i dostatku przeżyć cały rok. Serdecznie dziękujemy Pani Barbarze Brożek za pomoc uczniom w wykonaniu i ozdabianiu palm wielkanocnych.

K.H. 

FOTOGRAFIEPIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

W środę 21 marca uczniowie naszej szkoły przywitali kalendarzową wiosnę. Z tej okazji odbyły się różnego rodzaju gry i zabawy związane z najpiękniejszą porą roku. Uczestnicy między innymi rozwiązywali rebusy, brali udział w „Kole Fortuny”, pompowali balony, wzięli udział w konkursie na najładniej ubraną klasę w określonym kolorze. Było bardzo kolorowo i radośnie. Wszyscy uczniowie bardzo dobrze się bawili.
P.O.
FOTOGRAFIE


DZIEŃ MATEMATYKI. ŚWIĘTO LICZBY PI

Tegoroczny Dzień Matematyki odbywał się pod hasłem „Matematyka od kuchni”. Inicjatorem i organizatorem Dnia Matematyki w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve – patron merytoryczny e-math.pl.

W naszej szkole Dzień Matematyki połączyliśmy z obchodami Święta Liczby Pi. Uczniowie klas IV – VII najpierw wystartowali w turnieju zadań, w których wystarczył otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką. A po konkursie, uczestnicy wyposażeni w linijkę i sznurek, wybrali się na poszukiwanie liczby Pi w utworzonych przez samych siebie okręgach.

Matematyczne świętowanie było ciekawą odmianą w nauce matematyki oraz okazją do pokazania, że matematyka istnieje w każdej dziedzinie życia.

M.G.
FOTOGRAFIE


KONKURS NA LOGO OBCHODÓW 

100. ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI 1918-2018WYCIECZKA DO KRAKOWA

Uczniowie klas IV –VII wybrali się do kina na film „Cudowny chłopak”. Projekcja mocno wciągnęła widownię emocjonalnie. Nie tylko młodzież, ale także dorosły widz nie umiał się powstrzymać od uronienia łez. Podczas seansu można było jednocześnie dobrze się bawić oraz stać się bogatszym o nowe doświadczenia w walce z uprzedzeniami i brakiem akceptacji drugiego człowieka.
Po projekcji filmu uczestnicy wycieczki udali się na wystawę Body Worlds, która prezentuje najskrytsze zakamarki ludzkiego organizmu. Udział w ekspozycji pozwolił odkryć tajemnice i skomplikowane zagadki ludzkiego ciała oraz podziwiać jego wewnętrzne piękno.
M.G.
FOTOGRAFIE


GMINNY KONKURS O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH

W dniu 28 lutego odbył się konkurs historyczny o Witoldzie Pileckim w Spichlerzu Książki w Brzeźnicy. Jednym z organizatorów konkursu była nasza szkoła. Z każdej  podstawówki  i  gimnazjum z naszej gminy przyjechało po 3 uczestników. Konkurs składał się z dwóch etapów:test pisemny  oraz odpowiedź ustna. Uważam, iż test był łatwiejszy aniżeli odpowiedź ustna, ponieważ składał się z łatwiejszych pytań. Po zakończeniu części ustnej , jury ud ało się na podliczenie  punktów. W tym czasie była krótka przerwa. Nagrody rozdawał wójt gminy Brzeźnica, pan Bogusław Antos wraz z majorem Wojska Polskiego Cezarym Pązikiem.  Moim zdaniem konkurs był bardzo sprawnie i dobrze zrealizowany. Nad stroną merytoryczną czuwał p. Zenon Piotrowski, natomiast  sferą organizacyjną zajmowała się p. Wiesława Jarguz oraz p. Kazimierz Mostowik.

Karolina Zaleńska - finalistka konkursu
FOTOGRAFIE


OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” – ELIMINACJE GMINNE

9 lutego 2018 roku w sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Organizatorem konkursu był Zarząd Gminny Związku OSP RP w Brzeźnicy. Do etapu gminnego zakwalifikowało się 38 uczniów z sześciu szkół naszej gminy. Konkurs przebiegał w dwóch etapach.  W pierwszym etapie uczestnicy rozwiązywali test  jednokrotnego wyboru składający się z 30 pytań. Po dokonaniu oceny prac pisemnych 7 uczniów mających taką samą liczbę punktów z testu zakwalifikowało się do etapu ustnego. Eliminacje gminne w kategorii szkół podstawowych uczniów klas I - VI zakończyły się dla naszej szkoły sukcesem:
I miejsce – Martyna Kucharczyk - klasa IV
II miejsce – Dominika Kucharczyk -  klasa VI
III miejsce – Mikołaj Guściora - klasa V
Zwycięzcom dyplomy i upominki wręczył Wójt Gminy Brzeźnica Bogusław Antos.
Wszystkim uczniom reprezentującym naszą szkołę serdecznie gratulujemy.
Finalistom życzymy dalszych sukcesów na eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.
A.B.
FOTOGRAFIE


BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS FERII ZIMOWYCH

Ferie zimowe to oczekiwany z niecierpliwością przez uczniów czas odpoczynku, wyjazdów i dobrej zabawy. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do szkoły, należy znać i przestrzegać podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku.
W naszej szkole, przed feriami odbyło się spotkanie z
policjantem, który przypominał o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w czasie feryjnego odpoczynku, zarówno tych obowiązujących podczas pobytu na zimowisku, jak i spędzania wolnego czasu w miejscu zamieszkania. Zaproszony gość przypomniał też o bezpiecznym zachowaniu się na drodze oraz gdzie i jak bezpiecznie bawić się na śniegu.
Podczas spotkania policjant odniósł się także do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. Zwrócił szczególną uwagę na zagrożenia, jakie czyhają w sieci oraz jak postępować, by ich uniknąć.

M.G.
FOTOGRAFIE


BAL KARNAWAŁOWY KLAS I – III

Karnawał to czas wypełniony muzyką i tańcem. W czwartek 8 lutego uczniowie klas I – III mieli okazję uczestniczyć w długo oczekiwanym balu karnawałowym. Uczniowie świetnie bawili się przy dźwiękach największych przebojów muzycznych oraz podczas licznych konkursów zorganizowanych podczas balu.
W.P.
FOTOGRAFIE


DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

6 lutego uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI). W tym roku wydarzeniu przyświecało hasło: Tworzymy kulturę szacunku w sieci.
Szacunek to wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji na co dzień w rzeczywistości, jak też w cyberprzestrzeni. Uczestnikom szkolnego spotkania przybliżono zjawisko cyberprzemocy oraz hejtingu – jako przejaw braku szacunku wobec innych w Internecie. Podczas obchodów DBI 2018 podkreślono, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby.  Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie jak należy zachować się gdy są uczestnikami lub świadkami cyberprzemocy.

M.G.
FOTOGRAFIE


REKRUTACJA DO SZKOŁY I PRZEDSZKOLA NA ROK. 2018/2019


GMINNE ZAWODY PIŁKI SIATKOWEJ W BRZEŹNICY

W czwartek 1 lutego w Szkole Podstawowej w Brzeźnicy odbyły się gminne zawody piłki siatkowej dziewcząt i chłopców. W zawodach uczestniczyły wszystkie szkoły podstawowe z gminy Brzeźnica. Nasi reprezentanci zajęli bardzo dobre miejsca. Dziewczęta uplasowały się na miejscu II, a chłopcy na miejscu III. Gratulacje dla wszystkich uczestników.
Serdeczne podziękowania dla rodziców, którzy przyczynili  się do rozwoju szkolnej piłki siatkowej.

P.O.
FOTOGRAFIE


GMINNY KONKURS PLASTYCZNY – „MÓWIMY NIE PIJANYM KIEROWCOM”

Uczniowie naszej szkoły  wzięli udział  w Gminnym Konkursie Plastycznym – „Mówimy NIE pijanym kierowcom” zorganizowanym przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Brzeźnicy.
Wyróżnienie otrzymała Emilia Antos, uczennica klasy czwartej, której serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
A.B.
FOTOGRAFIA


OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” – ELIMINACJE SZKOLNE

Dnia 15 stycznia 2018 roku odbyły się eliminacje szkolne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W zmaganiach wzięło udział 25 uczniów klas IV-VII. Uczestnicy rozwiązywali test jednokrotnego wyboru składający się z 30 pytań. Wszyscy uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością zagadnień związanych z ochroną przeciwpożarową.
Do etapu gminnego zakwalifikowali się następujący uczniowie:
W kategorii klas IV –VI:
Dominika Kucharczyk – klasa VI
Mikołaj Guściora – klasa V
Magdalena Guguła – klasa VI
Natalia Morys – klasa IV
Martyna Kucharczyk – klasa IV
W kategorii klas VII:
Michał Dyrga, Jakub Grzesiek, Dawid Wacław
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach turnieju!

A.B.
FOTOGRAFIE


XIV PRZEGLĄD FORM PLASTYCZNYCH "ŁAŃCUCH CHOINKOWY"

Uczniowie naszej szkoły  wzięli udział  w XIV Przeglądzie form plastycznych "Łańcuch choinkowy" zorganizowanym przez CKIP w Brzeźnicy.
Wyniki przedstawiają się następująco:

KATEGORIA II - SP KLASA I-III
Wyróżnienie:
Adrian Zawada – klasa 1
Julia Bednarz – klasa 1
Kacper Suter – klasa 1

KATEGORIA III - SP KLASA IV-VI
Wyróżnienie:
Dominika Kucharczyk – klasa 6

KATEGORIA IV - SP KLASA VII i gimnazja
Michał Dyrga – I miejsce  kl. VII

B.B.


MÓJ SMARTFON, MÓJ MAŁY ŚWIAT

25 stycznia 2017 r. klasa II, III oraz IV naszej szkoły brała udział w warsztatach prowadzonym przez Urząd Komunikacji Elektronicznej na temat: „Mój smartfon, mój mały świat- klikam z głową”. Warsztaty zorganizowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Brzeźnicy pokazały uczniom zagrożenia wynikające z braku wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z sieci, braku odpowiednich zabezpieczeń urządzeń, ochronę danych i haseł. Prowadzący pokazali uczniom niebezpieczeństwa związane z brakiem wiedzy czy rozsądku podczas korzystania ze smartfonów czy innych urządzeń mobilnych sieciowych.

K.H.


DZIEŃ OTWARTY DLA RODZICÓW

Zapraszamy Rodziców na dzień otwarty 25 stycznia 2018 r.
17:30 - 18:00 spotkania z wychowawcami
18:00 - 19:00 spotkania z nauczycielami poszczególnych przedmiotów


SPOTKANIE Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA

W sobotnie popołudnie 20.01.2018 r. w Szkole Podstawowej w Sosnowicach odbyło się wyjątkowe spotkanie przedszkolaków i uczniów klas 1-3 z babciami i dziadkami z okazji  ich święta, Dnia Babci i Dnia Dziadka.
Licznie przybyli, Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje pociechy w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym. Atmosfera była wyjątkowa. Dziadkowie nagradzali wysiłki swoich wnuków  gromkimi brawami. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny dały wyraz tego, jak ważne jest to spotkanie i chwile spędzone razem z wnukami.
Po części artystycznej zaproszono babcie i dziadków  na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy. 

B.B.
FOTOGRAFIE


KONKURS KOLĘD

14 stycznia 2018 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w gminnym przeglądzie kolęd pt: „Śpiewajmy narodzonemu.” Organizatorem było Centrum Kultury w Brzeźnicy. Reprezentowali nas uczniowie z klasy II, IV oraz VI, wykonując kolędy w duecie lub w grupach. Zdobyliśmy I miejsce dla klasy II oraz VI, a uczniowie klasy IV uzyskali II i III miejsce. Serdecznie gratulujemy zdobywcom nagród i dziękujemy za wspaniałe kolędowanie.

K.H.

FOTOGRAFIEORSZAK TRZECH KRÓLI


SZKOLNA WIGILIA

W dniu 22 grudnia odbyła się wigilia szkolna. Uczniowie klasy 7 wraz z księdzem Arturem i Panią Hyrlicką przygotowali jasełka w wersji współczesnej pt. "Hostel Betlejem". Następnie każda klasa udała się by złożyć sobie życzenia oraz spożyć wigilię.
A.G.
FOTOGRAFIE


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

Dnia 15 grudnia z okazji Dnia Wolontariusza odbyło się przedstawienie promujące w naszej szkole prace Szkolnego Koła Wolontariatu. Przedstawienie przygotowali Pani Hyrlicka oraz ks. Artur  - opiekunowie koła oraz członkowie. Przedstawienie poruszyło całą widownie przez co wierzymy że pomagać każdy może.
A.G.
FOTOGRAFIE


GMINNE ZAWODY KOSZYKÓWKI

14 i 20 grudnia na sali gimnastycznej w Paszkówce zostały rozegrane gminne zawody piłki koszykowej w ramach Igrzysk Dzieci. Dziewczęta 14 grudnia wywalczyły po dobrej grze V miejsce, a ich koledzy tydzień później miejsce IV. Ustępując minimalnie miejsca trzeciego zawodnikom z Łączan. Zawody były rozgrywane w miłej i sportowej atmosferze. Zgodnie z zasadami fair play.
P.O.
FOTOGRAFIE


WYCIECZKA KLASY VII DO KRAKOWA

14 grudnia 2017 r. uczniowie klasy VII wzięli udział w pokazach kriogenicznych, podczas których zaprezentowane zostały właściwości skroplonych gazów oraz substancji w niskich temperaturach. Spotkanie składało się z dwóch części: wykładu na temat historii skroplenia gazów i zastosowań kriogeniki oraz szeregu doświadczeń przedstawiających niezwykłe właściwości substancji w niskich temperaturach. Pokazy kriogeniczne wzbudziły wśród uczniów niesamowite wrażenie.

Przy okazji wizyty w Krakowie, odwiedziliśmy muzeum figur woskowych Polonia Wax Museum, gdzie mieliśmy okazję zrobić sobie zdjęcia z postaciami znanymi z historii sztuki, bohaterami z ekranu kinowego, czy też ze świata baśni.

M.G.
FOTOGRAFIE


ZEBRANIE Z RODZICAMI

Zebranie z Rodzicami odbędzie się w czwartek 7 grudnia 2017 r.
o godz. 17:30


MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SPRAWNOŚCIOWY 2017

4 grudnia klasy II i III  z Naszej Szkoły pojechały na Mikołajkowy Turniej Sprawnościowy do Łączan. Drużyny 8 osobowe wzięły udział w konkursie, który polegał na jak najszybszym i dokładnym pokonaniu trasy toru przeszkód. Do pokonania było 5 konkurencji. Uczniowie Naszej Szkoły poradzili sobie wyśmienicie, zdobywając I i II miejsce. Miejsce I zdobyła klasa II, a II klasa III. Uczniowie naszej szkoły wrócili z dwoma pucharami, medalami , dyplomami oraz paczkami mikołajowymi .
K.H.
FOTOGRAFIE


TENIS STOŁOWY NA SZCZEBLU POWIATOWYM

W poniedziałek 4 grudnia w Zespole Szkół w Choczni odbyły się finały powiatowe w tenisie stołowym w grze indywidualnej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Naszą szkołę reprezentowali: Mariusz Klaja i Paweł Machnik. Po dobrej grze Mariusz zajął IX miejsce, a Paweł VII miejsce. Gratulacje dla chłopaków, bo znaleźć się w najlepszej dziesiątce tenisistów z naszego powiatu to bardzo duży sukces.

P.O.
FOTOGRAFIE


V GMINNY DZIEŃ PROFILAKTYCZNY
Dnia 1 grudnia 2017 roku odbył się w naszej szkole „V Gminny Dzień Profilaktyczny, w ramach którego zostało przeprowadzonych szereg działań propagujących kampanie społeczną „No promil – no problem”. Na lekcjach zajęć technicznych uczniowie przygotowali ulotki profilaktyczne, których hasłem przewodnim było: „Mówimy NIE pijanym kierowcom”, które zostały rozdane kierowcom z ich najbliższego otoczenia. Uczniowie klas I-VII wykonali prace plastyczne na temat ”Mówimy NIE pijanym kierowcom”. Wszyscy uczniowie, 1 grudnia propagowali przypięte na mundurkach,  wykonane własnoręcznie logo „No promil”. W dniu „profilaktycznym” zorganizowano konkurs międzyklasowy, w ramach którego uczniowie klas IV-VII  wykonywali zadania propagujące bezpieczną jazdę samochodem, m.in.: mieli napisać w imieniu osoby oskarżonej o spowodowanie wypadku komunikacyjnego pod wpływem alkoholu/środków odurzających  kartkę
z pamiętnika, w której zostały umieszczone przestrogi dla kierowców czy wykonać na kubku znak/logo promujący/e kampanię „Mówimy NIE pijanym kierowcom”. Podczas oczekiwania na wyniki uczniowie obejrzeli film ukazujący eksperyment oraz skutki jazy samochodem pod wpływem alkoholu.
Jesteśmy przekonani, iż nasze wspólne działania zwiększą świadomość zarówno kierowców, jak i światków sytuacji, w której ktoś prowadzi lub zamierza prowadzić samochód pod wpływem alkoholu/ środków odurzających. Pozwoli nam to uniknąć wielu tragicznych wypadków oraz dramatów rodzin poszkodowanych w tych zdarzeniach. Jest to możliwe, jeśli w odpowiednim momencie zareagujemy i powstrzymamy pijanego kierowcę.
My „Mówimy NIE pijanym kierowcom”.
A.B.
FOTOGRAFIE


„ NOWE SZATY KRÓLA” -  MUSICAL PROFILAKTYCZNY

1 grudnia 2017 r. uczniowie klas I – III  z naszej szkoły pod opieką swoich wychowawczyń obejrzeli przedstawienie pt. „Nowe szaty króla” – musical profilaktyczny przygotowany przez Teatr Muzyczny Forte z Wrocławia.
Była to sceniczna adaptacja jednej z bardzo znanych baśni Hansa Christiana Andersena pełna tańca, śpiewu na żywo oraz ciekawej gry aktorskiej. W opowieści tej sprytni oszuści wykorzystują próżność, pychę tytułowego władcy, by ograbić go ze skarbów i udowodnić, że nie nadaje się do sprawowania władzy. Śledząc losy rozkapryszonego króla i jego wiernej lamy, mali widzowie uczą się, że o wartości człowieka nie decyduje ani zasobność portfela, ani metka przy ubraniu, ale to  w jaki sposób traktujemy innego człowieka. Podczas spektaklu było wiele momentów, które zachęcały do wspólnej zabawy oferując przy tym doskonałą rozrywkę i odpowiedni dla dzisiejszych czasów morał i przesłanie edukacyjne.

B.B.

FOTOGRAFIEANDRZEJKI  KLAS 1-3 W NASZEJ SZKOLE

Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze...
Według dawnych wierzeń noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć w przyszłość. Dzisiaj Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.
Ten niezwykły dzień  miał miejsce w czwartek 30.11.2017 r., kiedy to uczniowie klas I – III bawili się przy muzyce, mogli  także skorzystać z wróżb przygotowanych przez szkolne wróżki. Każdy mógł dowiedzieć się, co czeka go w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna  niespodzianka.
B.B.
FOTOGRAFIE


SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY „SIEĆ”

W środę 29 listopada uczniowie klas III – VII obejrzeli spektakl profilaktyczny w wykonaniu aktorów z Teatru dla Dzieci i Młodzieży MORALITET z Krakowa, ukierunkowany na zagrożenia płynące z korzystania z Internetu. Przedstawienie opowiada historię Janka, który chcąc zdobyć popularność w szkole umieszcza w Internecie filmy obrażające swoich kolegów. Na szczęście dzięki pomocy najbliższych chłopiec zrozumiał swój błąd i udało mu się naprawić relacje z rówieśnikami. Przedstawiona historia uczy, że choć Internet jest bardzo przydatny, może również wyrządzić komuś krzywdę.

W.P.
FOTOGRAFIE


GMINNY KONKURS CZYTELNICZY W SOSNOWICACH

29 listopada 2017 roku odbył sie w naszej szkole IX Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy dl uczniów klas 1 - 3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie była dokładna znajomość treści opowiadania Romana Pisarskiego "O psie, który jeździł koleją". W konkursie  wzięło udział 21 uczniów z wszystkich szkół naszej gminy. Uczestnicy rozwiązywali test sprawdzający znajomość treści lektury, na zakończenie częstowali się przygotowanymi przez organizatorów słodyczami.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, ich rodzicom i nauczycielom.
Ogłoszenie wyników już wkrótce.

Miło nam poinformować, iż w Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym sukcesy odnieśli uczniowie naszej szkoły. Kamil Antos z klasy III zdobył I miejsce, a Milena Guściora z klasy II, miejsce III. Serdecznie gratulujemy!  


T.P.
FOTOGRAFIE


NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA
NOWE KSIĄŻKI W NASZEJ BIBLIOTECE

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem, w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek, rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.
W ramach programu nasza szkoła otrzymała dofinansowanie, dzięki któremu mogliśmy kupić do naszej szkolnej biblioteki ok. 400 książek za kwotę 5000 zł. Znaczna część nowo zakupionych książek to nowości wydawnicze, pozycje popularne wśród dzieci i młodzieży.
W czwartek 23 listopada 2017 r odbył sie apel, podczas którego bibliotekarka z pomocą aktywu bibliotecznego zaprezentowała zakupione książki. Każdy też miał okazję do wypożyczenia interesującej go lektury.
Zapraszamy wszystkich uczniów do systematycznego odwiedzania szkolnej biblioteki. Naprawdę warto!

T.P.
FOTOGRAFIE


GMINNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

W środę 15 listopada w Łączanach odbył się pierwszy w tym roku szkolnym turniej tenisa stołowego na szczeblu gminnym w ramach Igrzysk Dzieci. W zawodach wzięło udział pięć szkół z gminy Brzeźnica w kategorii dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Kacper Antos, Gabriel Dywan, Magdalena Guguła, Dominika Kucharczyk, Jakub Nowak, Zuzanna Pławecka, Paweł Ślósarczyk i Julia Wieczorek. Do półfinału powiatowego awansował Gabriel Dywan, który zajął III miejsce. Na wyróżnienie zasługuje, także Kacper Antos, który uplasował się na miejscu VI. Gratulację dla wszystkich uczestników.

P.O.
FOTOGRAFIE


„ O PUCHAR TYMBARKU” – TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

W piątek 17 listopada na sali gimnastycznej w Zespole Szkół w Łączanach odbył się turniej piłki nożnej klas I-III „O Puchar Tymbarku”. W zawodach uczestniczyły 3 drużyny: SP Łączany, SP Sosnowice i SP Woźniki. Pierwsze miejsce zajął zespół z Łączan, drugie nasi chłopcy z Sosnowic, trzecie SP Woźniki. Każda drużyna na zakończenie turnieju otrzymała okolicznościowy dyplom oraz mały upominek. Zawody toczyły się w miłej i sportowej atmosferze zgodnie z zasadami fair play.

P.O.
FOTOGRAFIE


PÓŁFINAŁ POWIATOWY TENISA STOŁOWEGO W RAMACH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

W dniu 14 listopada w szkole podstawowej w Frydrychowicach został rozegrany półfinał powiatowy w tenisie stołowym w ramach IMS. Naszą szkołę w rozgrywkach reprezentowali: Mariusz Klaja i Paweł Machnik. Po bardzo dobrej grze Paweł Machnik zajął II miejsce, a Mariusz Klaja V miejsce. Obaj chłopcy awansowali do finału powiatowego, który jak co roku będzie rozgrywany w Choczni. Gratulujemy i liczymy na kolejne sukcesy:-).

P.O.
FOTOGRAFIE


BEZPIECZEŃSTWO W SIECI

7 listopada uczniowie klas IV – VII uczestniczyli w spotkaniu, które poprowadzili policjanci z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach. Asp. szt. Małgorzata Hombesch oraz asp. szt. Zbigniew Przybek poruszyli ważny temat dotyczący cyberprzemocy oraz bezpieczeństwa w sieci. Policjanci zapoznali uczniów z zagrożeniami, które wynikają z korzystania z Internetu i poradzili w jaki sposób reagować będąc świadkiem przemocy w sieci oraz gdzie szukać pomocy, gdy sami staniemy się ofiarą cyberprzemocy.

W.P.
FOTOGRAFIE


JESTEŚMY „SZKOŁĄ PROMUJĄCĄ BEZPIECZEŃSTWO”

W roku szkolnym 2016/2017 Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Sosnowicach przystąpiła do projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Wadowicach. Projekt został wdrożony do realizacji na terenie województwa małopolskiego przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. Jego głównym założeniem jest praca na rzecz poprawy bezpieczeństwa w szkole i jej okolicy oraz propagowanie bezpiecznych zachowań wśród uczniów.
Działania podejmowane w ramach projektu oraz infrastrukturę wewnętrzną i zewnętrzną szkoły ocenił w czerwcu 2017 roku zespół certyfikujący z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Decyzją komisji Szkoła Podstawowa w Sosnowicach otrzymała Certyfikat „Szkoły Promującej Bezpieczeństwo”.
Uroczysta gala wręczenia certyfikatów z udziałem insp. Pawła Dzierżaka - I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie odbyła się 31 października 2017 roku w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. W uroczystości wzięli udział: Piotr Ćwik - Wojewoda Małopolski, Barbara Nowak - Małopolski Kurator Oświaty, Joanna Szypułka reprezentująca Europe Direct w Krakowie, a także przedstawiciele samorządów, szkół i Policji.ŚNIADANIE DAJE MOC

Najciekawszym dniem dla klasy 1, 2, 3 oraz 0  był dzień:"Śniadanie daje moc", który obchodziliśmy 8 listopada 2017 r. Zintegrowały się wszystkie klasy 0-3, rodzice i nauczyciele, by wspólnie świętować ten dzień. Przebiegał on w "zdrowej i przyjaznej atmosferze, wśród zapachu warzyw, soczków i wytworów naszych prac. Każda klasa starała się, by jej wytwory były nie tylko ciekawe, różnokolorowe i zachwycały wyglądem, lecz przede wszystkim by były zdrowe. Do tego dnia przygotowaliśmy się bardzo starannie, nie zabrakło nam apetytów ani dobrego humoru.
K.H.
FOTOGRAFIE


KONKURS RECYTATORSKI

5 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie recytatorskim organizowanym przez CKiP w Brzeźnicy. Konkurs podzielony był na dwie kategorie. Pierwsza kategoria: recytacja - uczestnik przedstawiał dwa utwory: poezję i fragment prozy. Druga kategoria: teatr - uczestnik wykonywał monodram lub inscenizację teatralną. Wszystkie prezentacje oceniane były w trzech grupach wiekowych: szkoła podstawowa klasy I-III, szkoła podstawowa klasy IV-VI oraz szkoła podstawowa klasa VII i gimnazjum. A oto wyniki:
Grupa I (klasy I-III)
RECYTACJA
I miejsce – Zuzanna Wągroda SP Sosnowice (Maria Konopnicka "Stefek Burczymucha", Jean-Jacques Sempe, Rene Goscinny "Nowe przygody Mikołajka" - opiekun: Krystyna Hardek)
WYRÓŻNIENIE – Natalia Kucharczyk SP Sosnowice (Jan Brzechwa „Żuk”, Maria Kownacka „Kukuryku na ręczniku” - opiekun: Bogusława Brożek)
Grupa II (klasy IV-VI)
RECYTACJA
I miejsce – Kacper Antos SP Sosnowice (Miron Białoszewski „Idę po chleb dla mamy”, Ks. Jan Twardowski „Sługa i przyjaciel” - opiekun: Agnieszka Wolska)
II miejsce – Martyna Kucharczyk SP Sosnowice (Joanna Olech „Dynastia Miziołków” - opiekun: Agnieszka Wolska)
TEATR
I miejsce – Julia Dyrga SP Sosnowice (Andrzej Sapkowski „Wiedźmin” - opiekun: Agnieszka Wolska)
Do udziału w XVII Festiwalu Artystycznym "TALENTY 2017" w Wadowicach z naszej szkoły zakwalifikowali się:  Zuzanna Wągroda,  Kacper Antos,  Julia Dyrga, Martyna Kucharczyk

K.H.


TAJEMNICA BAŃKI SZCZĘŚCIA

23 października 2017 roku uczniowie klas I - IV pojechali do Nowohuckiego Centrum Kultury w Krakowie, w którym odbył się spektakl „Tajemnica Bańki Szczęścia”. Przedstawienie Baniek Mydlanych otworzyło przed widzami świat prawdziwych czarów i baśni, w które wplecione zostały elementy edukacyjne – historia mydła oraz znaczenie higieny w życiu człowieka. Uczniowie magicznej „BUL – BUL SZKOŁY”: urocza Mydlaneczka, Bąbelek i Wróżka Czarodziejka pokazywali magiczne sztuczki, tworzenia kolorowych baniek. Dzięki nim „lustrzane” iluzje ku wielkiemu zachwytowi widzów ożywały  w rękach bohaterów.

A.B.
FOTOGRAFIE


GMINNE ZAWODY TENISA STOŁOWEGO NA POZIOMIE GIMNAZJALNYM

W piątek 27 października w Zespole Szkół im. Janusz Korczaka w Łączanach odbyły się gminne zawody tenisa stołowego na poziomie gimnazjalnym. Naszą szkołę na zawodach reprezentowało dwóch uczniów: Mariusz Klaja i Paweł Machnik. Chłopcy sprawili bardzo dużą niespodziankę po bardzo dobrej grze zajęli indywidualnie odpowiednio pierwsze i drugie miejsce, a w rozgrywkach drużynowych uplasowali się miejscu drugim. Tym samym awansowali do półfinału powiatowego, który odbędzie się w połowie listopada. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.
P.O.
FOTOGRAFIE


SPOTKANIE KLAS IV – VIII Z FUNKCJONARIUSZEM POLICJI

18 października uczniowie klas IV – VII uczestniczyli w spotkaniu z policjantem z Posterunku Policji w Brzeźnicy. Sierż. sztab. Łukasz Lasek przypomniał uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i korzyści wynikające z noszenia elementów odblaskowych. W czasie spotkania poruszony został również ważny temat dotyczący cyberprzemocy oraz bezpieczeństwa w sieci.
Serdecznie dziękujemy za udzielenie cennych rad i wskazówek.DZIEŃ OTWARTY DLA RODZICÓW

Zapraszamy Rodziców na dzień otwarty w naszej szkole
w czwartek 26 października 2017 r. w godz. od 16:30 do 17:30.PASOWANIE NA UCZNIA

17 października w naszej szkole obchodziliśmy uroczyście Dzień Edukacji Narodowej oraz Ślubowanie klasy I.
Uczniowie wierszem i piosenką wyrazili swoją wdzięczność za poświęcenie i  pracę nauczycieli.
W drugiej części uroczystości uczniowie klasy I w podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym  ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania zostali pasowani na  uczniów Szkoły Podstawowej im M. Konopnickiej w Sosnowicach.

Następnie pani dyrektor złożyła życzenia pierwszoklasistom. Do życzeń dla pierwszoklasistów dołączyła się pani Barbara Klęczar  Sekretarz  Urzędu Gminy Brzeźnica wręczając uczniom  słodki upominek. Również rodzice pamiętali o święcie dzieci, przybyli w licznym gronie wręczyli dzieciom  upominki oraz zorganizowali "słodkie" przyjęcie.
B.B.
FOTOGRAFIE


ZAWODY PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ W BRZEŹNICY

We czwartek 12.10.17r. w Zespole Szkół im. Jana Kochanowskiego w Brzeźnicy został rozegrany gminny turniej piłki nożnej halowej. Na zawody w tym roku zgłosiły się wszystkie szkolne drużyny chłopców z naszej gminy. Dzięki temu rywalizacja była bardzo zacięta i emocjonująca do ostatniego gwizdka. Nasi chłopcy po dobrej grze uplasowali się na miejscu IV. Gratulacje.
P.O.
FOTOGRAFIE


ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

29 września 2017 uczniowie klas IV – VII wzięli udział w obchodach VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia (ŚDTM - WMTDay). Poprzez zabawę i różnego rodzaje konkurencje sprawdzili swoją znajomość tabliczki mnożenia i dzielenia. W tym roku po raz pierwszy zmierzyli się z międzynarodową formą tabliczki mnożenia. Przed wykonaniem matematycznych rachunków musieli odszyfrować cyfry zapisane w obcym języku, np. angielskim, niemieckim, włoskim, a także esperanto. Na koniec, wszyscy zagrali w matematyczne bingo. Spotkanie z tabliczką mnożenia dostarczyło wszystkim niesamowitych wrażeń i emocji.

M.G.

FOTOGRAFIE"CZYTAMY DZIECIOM"


17  IX - DZIEŃ SYBIRAKA

23 VIII 1939 roku w Moskwie doszło do podpisania niemiecko-sowieckiego paktu, który de facto sankcjonował IV rozbiór Polski. Niemcy hitlerowskie zaatakowały nasz kraj tydzień później. Stalin dał sobie więcej czasu. Chciał by sytuacja na froncie była ustabilizowana,
a jego wojska nie napotkały oporu. 17 IX 1939 r. o świcie Armia Czerwona rozpoczęła inwazję na nasz kraj. W tym momencie losy kampanii wrześniowej były przesądzone, a nasz kraj stał się łupem dwóch totalitarnych państw.
17 IX to data szczególna w naszej historii także z innego powodu. Jest to bowiem uczczenie pamięci Polaków wywiezionych na Syberię i do odległych rejonów ZSRR. Wywózki rozpoczęły się w lutym 1940 roku i trwały do czerwca 1941 roku. Łącznie wywieziono ponad 325 tysięcy osób.
Naszym obowiązkiem jest pamiętać i przekazywać pamięć przyszłym pokoleniom. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiew Sosnowicach włączyli się w ogólnopolski cykl obchodów Dnia Sybiraka i przygotowali apel okolicznościowy pod kierunkiem p. Zenona Piotrowskiego. Specjalne podziękowania należą się dla p. K. Hardek i A. Wolskiej za oprawę artystyczną.

Z.P.
FOTOGRAFIE


WYBORY DO RADY UCZNIOWSKIEJ

W naszej szkole odbyły się wybory do Rady Uczniowskiej, w których wzięło udział ośmiu kandydatów z klas IV-VII wyłonionych wcześniej w zespołach klasowych:
Jan Bańdo i Julia Dyrga z klasy VII 
Martyna Tuman i Gabriel Dywan z klasy VI
Dominika Moskała i Bartosz Zięcik z klasy V
Zuzanna Dyrga i Szymon Mosór  z klasy IV.
Każdy z kandydatów ubiegających się o stanowisko przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego przedstawił swoje pomysły i postulaty, które chciałby wprowadzić w życie w środowisku szkolnym w roku 2017/2018. Następnie wszyscy uczniowie klas IV – VII w głosowaniu tajnym wybrali przewodniczącego SU.
Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Julia Dyrga - uczennica klasy VII.
Nad właściwym przebiegiem głosowania czuwali opiekunowie Samorządu Uczniowskiego: pani Magdalena Gajek i pan Przemysław Opyrchał.
Rada Uczniowska zdecydowała, że opiekunami SU zostaną: pani Magdalena Gajek i pan Przemysław Opyrchał.
Gratulujemy i życzymy owocnej współpracy.

                                                                                                                                                                                M.G

FOTOGRAFIA


DBAMY O BEZPIECZEŃSTWO SWOJE I INNYCH – SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZEM POLICJI

7 września uczniowie klas I – III uczestniczyli w spotkaniu z policjantem z Posterunku Policji w Brzeźnicy. Sierż. sztab. Łukasz Lasek przypomniał uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz zasady zachowania w sytuacjach, w których dziecko spotyka na swojej drodze nieznajomego. Policjant wskazał uczniom korzyści wynikające z noszenia elementów odblaskowych. Dzieci chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.
Serdecznie dziękujemy za udzielenie cennych rad i wskazówek.ZEBRANIE Z RODZICAMI

Zebranie z Rodzicami odbędzie się w czwartek 14 września 2017 r.
o godz. 17:30


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Rok szkolny 2017/2018 w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sosnowicach rozpoczął się 4wwrześnia o godzinie 8:00 Mszą Świętą w kościele p.w. Przemienienia Pańskiego w Paszkówce. Następnie uczniowie, rodzice i nauczyciele zgromadzili się w szkole. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego.Pani dyrektor Elżbieta Kosek powitała zebranych. Klasa II przywitała swoich młodszych kolegów piosenką i wierszami. Na zakończenie Pani Dyrektor przypomniała wydarzenia, jakie miały miejsce 78  lat temu, czyli o rocznicy wybuchu II wojny światowej.
Wychowawcy klas w roku szkolnym 2017/2018
Klasa I Bogusława Brożek, Klasa II Krystyna Hardek, Klasa III Weronika Piętoń, Klasa IV, Aneta Bochenek, Klasa V Przemysław Opyrchał, Klasa VIAgnieszka Wolska, Klasa VII, Magdalena Gajek.
K.H.
FOTOGRAFIE


ZAPROSZENIE DO PRZEDSZKOLA

Serdecznie zapraszamy dzieci z obu oddziałów przedszkolnych wraz z Rodzicami (lub opiekunami) na Uroczyste Rozpoczęcie Roku Przedszkolnego, które odbędzie się 1 września 2017 r. (piątek) w godz. 9.00 – 11.00.

W trakcie spotkania omówienie spraw organizacyjnych, podpisanie umów (niezbędny dowód osobisty i PESEL dziecka) oraz zabawy adaptacyjne.
Przedszkole pracuje w tym dniu od 7.00 – 16.00, nie ma obiadów.REKRUTACJA DO ŻŁOBKA


WYPRAWKA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ NA ROK SZK. 2017/2018


KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2017/2018


ZAKOŃCZENIE ZAJĘĆ W ROKU SZK. 2016/2017

Wakacje to słowo, które posłużyło jako wyznacznik zakończenia roku szkolnego 2016/ 2017 w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sosnowicach.  Tym razem zakończenie zajęć dydaktyczno- wychowawczych miało wyjątkowy przebieg. Wieloletnia nauczycielka naszej szkoły – pani Henryka Brożek - postanowiła odejść na zasłużoną emeryturę.  Dyrektor szkoły podziękowała pani Henryce Brożek za wspaniałą pracę i życzyła wszystkiego dobrego. Do powinszowań dołączyli nauczyciele, uczniowie i rodzice. W imieniu władz samorządowych Nauczycielce historii podziękował przybyły na uroczystość pan wójt Bogusław Antos. Jako kolejny zabrał głos pan Zbigniew Herzyk, prezes ogniska gminnego ZNP. Następnie pani dyrektor Elżbieta Kosek podziękowała pani Marcie Wolińskiej za pracę w naszej szkole i życzyła sukcesów w dalszej pracy zawodowej. Do życzeń kierowanych w stronę odchodzących nauczycielek dołączyła pani Wiesława Jarguz - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Brzeźnicy, która zaprosiła dzieci do odwiedzania bibliotek i czytania fascynujących książek. Po pożegnaniach zabrał głos wójt gminy Brzeźnica, który pogratulował sukcesów naszym uczniom, wręczając im stypendia za osiągnięcia sportowe i wyraził uznanie dla stypendystów za osiągnięcia naukowe. Następnie pani dyrektor wspólnie z wychowawcami wręczyła nagrody wyróżniającym się pod względem nauki i zachowania uczniom. Słowa podziękowania dyrektor szkoły skierowała także do rodziców. Po części oficjalnej  nastąpiła część artystyczna, w której w żartobliwy sposób uczniowie klasy V zaprezentowali kulisy szkolnego życia.

A.W.
FOTOGRAFIEBADANIE LOSÓW ABSOLWENTÓW PROŚBA  O WYPEŁNIENIE ANKIETY

 Z POPRZEDNICH LAT:

*
PRZEDSZKOLE

BIBLIOTEKA

Szkoła Promująca Bezpieczeństwo

Blogi uczniów


"Szklanka Mleka"
REFORMA EDUKACJIDarmowe statystyki