Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej
w Sosnowicach
Strona główna

Oddziały przedszkolne

Biblioteka

Archiwum


Nauczyciele

Uczniowie


Absolwenci

Osiągnięcia

O szkole

O Sosnowicach

Rada Rodziców

Samorząd

SU Zgoda

Fotografie

Foto-archiwum

Najlepsi

Kontakt

Linki
Archiwum AKTUALNOŚCI

2011/2012ZAKOŃCZENIE ZAJĘĆ W ROKU SZK. 2011/2012

W piątek, 29 czerwca,  odbyła się uroczystość zakończenia zajęć szkolnych w roku szkolnym 2011/2012. Wszystkich obecnych, a wśród nich Pana Wójta Gminy Brzeźnica, powitała Dyrektor Szkoły. Następnie wprowadzono sztandar szkoły, odśpiewano hymn szkoły i nastąpiło przekazanie sztandaru uczniom klasy piątej przez absolwentów opuszczających szkolne mury.  W skład nowego pocztu sztandarowego weszli: Aleksandra Bal, Adrianna Moskała oraz Grzegorz Moskała.

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie przez Panią Dyrektor Szkoły dyplomów wszystkim przedszkolakom, a uczniom - świadectw z wyróżnieniem i nagród. Pan Wójt Gminy wręczył listy gratulacyjne dla uczniów, którzy otrzymali stypendia za szczególne osiągnięcia sportowe oraz dla szczególnie uzdolnionych: Sebastianowi Adamusowi,  Michałowi Antosowi, Grzegorzowi Moskale oraz Angelice Złotnik. Oklaskami nagrodzono wszystkich wyróżnionych uczniów.

Podczas uroczystości Rada Rodziców złożyła podziękowania dla odchodzącej na emeryturę Pani Dyrektor, która zawsze służyła wsparciem i radą wszystkim uczniom i ich rodzicom. Rodzice podziękowali także ustępującej ze stanowiska przewodniczącej Rady Rodziców Pani Małgorzacie Kucik – za jej społeczną działalność na rzecz szkoły.

Nauczyciele wręczyli Pani Dyrektor bukiet kwiatów wraz z podziękowaniami za wspólne lata pracy i wskazówki, by jak najlepiej, z odpowiedzialnością i zaangażowaniem, realizować swoje powołanie nauczycielskie.

Po części oficjalnej nastąpiła  część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy pierwszej i szóstej.

Zobacz FOTOGRAFIE


O PRZEDSTAWIENIU "O KRASNOLUDKACH I SIEROTCE MARYSI"

Podczas festynu rodzinnego rodzice i uczniowie wystąpili w przedstawieniu na podstawie utworu Marii Konopnickiej „O Krasnoludkach i sierotce Marysi”. Występ został przygotowany pod opieką Henryki Brożek.

Obsada:
- Rodzice: Anna Bal, Grzegorz Bal, Barbara Dyrga, Bartłomiej Dyrga, Małgorzata Dyrga, Katarzyna Figuła, Małgorzata Klaja, Marta Koza, Małgorzata Kucik, Agnieszka Moskała, Barbara Pławecka, Michał Pławecki, Agnieszka Tuman, Krzysztof Walo, Renata Wągroda, Justyna Wieczorek, Dorota Woźniczka, Dorota Zaleńska.

- Uczniowie: Ewelina Antos, Aleksandra Bal, Weronika Bobula, Weronika Bujak, Julia Dyrga, Adrianna Moskała, Karolina Moskała, Aleksandra Lupa, Zuzanna Pławecka, Katarzyna Sekuła, Martyna Tuman, Tomasz Walo, Dorota Wądrzyk, Karolina Zaleńska, Angelika Złotnik.

Pomoc przy dekoracji i rekwizytach:
Wioletta Sekuła

Obsługa nagłośnienia
Sebastian Moskała, Łukasz Ostrowski, Sebastian Adamus, Michał Antos, Jakub Dudzik, Jakub Pacułt.

Zobacz FOTOGRAFIEFESTYN RODZINNY "KRASNOLUDKI SĄ NA ŚWIECIE"

W niedzielę 24  czerwca 2012 roku nasza szkoła zorganizowała tradycyjny festyn rodzinny, tym razem pod hasłem "Krasnoludki są na świecie". Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą celebrowana przez ks. Piotra Listopada.
Następnie wystąpiła Pani Dyrektor Małgorzata Niciewicz, która w tym roku odchodzi na emeryturę. Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za długoletnią, owocną współpracę. Potem z podziękowaniami zwrócili się do Pani Dyrektor przedstawiciele Rady Rodziców, na koniec wszyscy odśpiewaliśmy „Sto lat”.
Potem obejrzeliśmy występ przedszkolaków z okazji Dnia Ojca.
Kolejnym punktem programu było przedstawienie na motywach baśni Marii Konopnickiej „O krasnoludkach i sierotce Marysi”. Spektakl reżyserowała pani Henryka Brożek, aktorami byli uczniowie i ich rodzice.
Mieliśmy też okazję wysłuchać koncertów dwóch grup muzycznych : „Piter” z Sosnowic i „Ti Amo” z Borku Szlacheckiego. Uczniowie uczęszczający na zajęcia taneczne zaprezentowali też swe umiejętności zdobyte w tym roku.
Szczególne atrakcje czekały na dzieci: dmuchana zjeżdżalnie (z niej korzystać można było za darmo, był to prezent od Rady Rodziców) oraz suchy basen z piłeczkami. W pewnej chwili nad boiskiem pojawiły się motolotnie, z których zrzucono cukierki.
Pogoda była piękna, humory dopisywały, wszyscy dobrze się bawili, tegoroczny festyn można uznać za bardzo udany.

Zobacz FOTOGRAFIEWYCIECZKA UCZNIÓW KL. I i II DO KRAKOWA

1 czerwca 2012 roku, z okazji Dnia Dziecka, uczniowie klas I i II udali się na wycieczke do Krakowa. Zwiedzanie rozpoczęło sie od Barbakanu i Bramy Floriańskiej. Tam powitała nas kapela krakowska, wspólnie z nia śpiewaliśmy piosenki o Krakowie. Następnie razem z pania przewodniczką, która opowiadała nam o Krakowie, przeszliśmy na Rynek, kupowaliśmy pamiątki w Sukiennicach, widzieliśmy Kościół Mariacki, wysłuchaliśmy też hejnału. Potem udaliśmy sie na Wzgórze Wawelskie, widzieliśmy Zamek Kraólewski, zwiedzaliśmy Katedrę, widzieliśmy tak groby królów i kaplicę bł. Jana Pawła II. Kolejna atrakcją była wizyta w teatrze na przedstawieniu "Jak Zabłocki na mydle", w którym grali nie tylko aktorzy, ale też uczniowie i nauczycielki. Po przedstawieniu była wspólna zabawa przy muzyce. Wycieczka zakończyła się na bulwarach wiślanych, gdzie podziwialiśmy ziejącego ogniem Smoka Wawelskiego i jego jamę. 

Zobacz FOTOGRAFIE


DNI PAPIESKIE 2012

Na zakończenie Dni Papieskich w Kalwarii Zebrzydowskiej 26 maja odbyła się Gala Laureatów w Seminarium Ojców Bernardynów, na której uczniowie naszej szkoły odebrali nagrody. Za zdobycie II miejsca w turnieju piłki nożnej o Puchar ks. Proboszcza Wiesława Cygana w dwóch kategoriach starszej i młodszej. Nagrody z rąk ks. Krzysztofa odebrał Jakub Dudzik. Natomiast nagrody za zajęcie I miejsca w turnieju tenisa stołowego odebrał Sebastian Adamus, za II miejsce Grzegorz Moskała, a za III miejsce w kategorii dziewcząt Weronika Bobula.  Weronika zajęła, także III miejsce na zawodach „Cała Polska Biega”, które odbyły się 27 maja w Brzeźnicy.  
Zobacz FOTOGRAFIEDZIEŃ MATKI W KLASIE II

Święto Matki to szczególny dzień dla każdego z nas. Tego dnia chcemy przypomnieć naszym Mamom, że je kochamy i szanujemy, chcemy wyrazić swoją wdzięczność za to, że dały nam największy skarb - życie i że nas wychowały.
Uczniowie klasy II, by uczcić święto swych Mam, zaprosili je do szkoły. Uroczystość zaczęła się od występu przygotowanego przez dzieci. Każde z nich recytowało wiersz dla Mamy, wspólnie śpiewały piosenki. Potem każde dziecko podeszło do swej Mamy, by złożyc jej życzenia i wręczyć przygotowany upominek.
Później Mamy, dzieci i wychowawczyni klasy  usiedli do stołu, na którym przygotowano słodycze i napoje. Była okazja do rozmów i żartów w miłej, swobodnej atmosferze.
Zobacz FOTOGRAFIE


ZAWODY PIŁKI NOŻNEJ DLA UCZNIÓW KLAS 1 - 3

W dniu 3 maja w godzinach popołudniowych na kompleksie sportowo - rekreacyjnym „Orlik” w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się I Rodzinny Turniej Piłki Nożnej. Zawody cieszyły się ogromnym zainteresowaniem młodych piłkarzy z klas I – III, jak i ich opiekunów.  Niewykluczone, iż w przyszłości niektórzy z tych zawodników zasilą szeregi Reprezentacji Narodowej.                                        
W turnieju wzięły udział drużyny: PUKS „Karol” Wadowice, PKS „Św. Józef” I i II z Kalwarii Zebrzydowskiej,  Szkoła Podstawowa z Leńcz i Szkoła Podstawowa  z Sosnowic.  Poziom zawodów był bardzo wyrównany, a rywalizacja była prowadzona zgodnie z zasadami fair play. Po zakończonej rywalizacji wszyscy uczestnicy otrzymali - medale, drużyny – dyplomy, a zwycięzcy – puchary.

A ramach Dni Papieskich obchodzonych w Kalwarii Zebrzydowskiej 13.05. dzieci z naszej szkoły wzięły udział w Turnieju Piłki Nożnej klas I - II i III – IV uzyskując bardzo dobre miejsca. W obu grupach drużyny ustąpiły miejsca na podium tylko Parafialnemu Klubowi Sportowemu z Kalwarii. Każdy uczestnik otrzymał medal, książkę związaną z Mistrzostwami Europy, które już niebawem i gadżety piłkarskie. 

To nie wszystkie sukcesy naszych młodych piłkarzy. W turnieju o Puchar Tymbarka. Drużyna składająca się z chłopców i dziewcząt wygrała eliminacje gminne i awansowała do finału powiatowego, gdzie 15.05. rozgrywała turniej w Wadowicach, ostatecznie zajmując VI miejsce. W drużynie występowali: Wojciech Bal, Piotr Woźniczka, Bartłomiej Jachymczyk, Alicja Brożek, Dawid Chromy, Kacper Jankowicz, Arkadiusz Tuman, Krzysztof Bienias, Natalia Adamus i Kamil Pacułt.
Zobacz FOTOGRAFIEAPEL Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA TRZECIEGO MAJA

W naszej szkole odbył się apel z okazji Narodowego Święta Trzeciego Maja. To święto ustanowione w 1919 roku oraz ponownie w 1990, w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

3 maja 1791 uchwalono pierwszą konstytucję w nowożytnej Europie, a drugą po amerykańskiej na świecie. Wyprzedziła trzecią na świecie konstytucję francuską. Konstytucja ta została uchwalona przez Sejm Wielki, który został zwołany w październiku 1788.
Uroczystość przygotowali uczniowie klasy V pod opieką wychowawcy, p. Przemysława Opyrchała. W bardzo przystępny, oryginalny i nieco żartobliwy sposób przybliżyli widzom wiedzę na temat obchodzonego 3 maja święta. Po odśpiewaniu hymnu państwowego  przedstawili inscenizację, śpiewali patriotyczne pieśni.
Głównym celem apelu było wyrabianie wśród dzieci i młodzieży postaw szacunku do dziedzictwa kulturowego, historycznego i tradycji narodowych.


APEL Z OKAZJI DNIA ZIEMI

W naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Ziemi. Ur5oczystość przygotowali uczniowie klasy II pod opieką wychowawczyni, p. Teresy Paździor. Inscenizacja miała na celu uświadomienie widzom konieczności dbania odśrodowisko naturalne. Uczniowie pokazali, co grozi Ziemi i co można zrobić, by nasza planeta była piękna, zdrowa i bezpieczna. Na koniec złożyli obietnice:

-Nie będziemy wypalać traw
-Nie będziemy wyrzucać śmieci w lesie ani do rzeki
-Nie będziemy zrywać polnych kwiatów
-Nie będziemy spalać w piecu plastikowych butelek i torebek foliowych
-Nie będziemy niszczyć ptasich gniazd
-Przeterminowane leki i zużyte baterie będziemy wyrzucać do specjalnych pojemników
-Nie będziemy krzywdzić zwierząt
-Będziemy segregować śmieci

Zobacz FOTOGRAFIEGMINNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

19 kwietnia 2012 r. na Orliku w Brzeźnicy został rozegrany szkolny turniej piłki nożnej na szczeblu gminnym. W turnieju wzięły udział szkoły z Brzeźnicy, Łączan, Marcyporęby, Paszkówki, Sosnowic i Tłuczani. Rozgrywki były rozgrywane systemem „każdy z każdym” w dwóch grupach. Dwie pierwsze drużyny z każdej grupy awansowały do półfinałów, a wygrani z poszczególnych par do finału. Najlepszą drużyną turnieju okazała się SP Brzeźnica, drugie miejsce zajęła SP Sosnowice, a trzecie SP Marcyporęba. 

Zobacz FOTOGRAFIESUKCESY NASZYCH TENISISTÓW

Piątek 13.04. to kolejny dzień, w którym drużyna w składzie Michał Antos i Sebastian Adamus wygrała turniej tenisa stołowego na szczeblu rejonowym w Trzebini. Chłopcy okazali się najlepszą parą deblową w powiecie wadowickim, oświęcimskim i chrzanowskim. Dzięki pierwszemu miejscu awansowali do finału wojewódzkiego.

Michał Antos, dzięki zajęciu III miejsca na zawodach wojewódzkich na Festiwalu Tenisa Stołowego w Limanowej, awansował do krajowego turnieju, który był rozgrywany w Olkuszu 14.04. Zawody stały na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie. Michał grał z najlepszymi tenisistami kraju. Ostatecznie zajął bardzo dobre 9 miejsce.

Drużyna w składzie Michał Antos i Sebastian Adamus w poniedziałek 16.04. wystartowała w wojewódzkim turnieju tenisa stołowego w Nowym Targu, gdzie spotkały się najlepsze drużyny deblowe z naszego regionu. W zawodach brało udział 9 drużyn. Nasi chłopcy zajęli VI miejsce. Biorąc pod uwagę, że to zawody wojewódzkie, tym bardziej należą się im dowody uznania, bo takiego osiągnięcia sportowego nasza szkoła do tej pory nie miała. 
Zobacz FOTOGRAFIEAPEL WIELKANOCNY 2012

4 kwietnia 2012 roku odbył się w naszej szkole tradycyjny już apel z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych.  Program przygotowali uczniowie klasy I pod kierunkim wychowawczyni, Pani Bogusławy Brożek. Yło stanowiła piękna, barwna dekoracja. Ubrane w ładne i pomysłowe stroje dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, prezentowały scenki związane tematycznie z Wielkanocą, by przybliżyć widzom dawne i nowe obyczaje. Mali artyści  przedstawili symbole wielkanocne, były więc palmy, baranek, barwne pisanki, zajączek. Chłopcy polewali dziewczynki wodą, co ma im zapewnić zdrowie i szczęście. Na koniec widzowie zostali poczęstowani jajkiem i złożyliśmy sobie świąteczne życzenia. Uroczystość bardzo się podobała, dzięki niej wszyscy poczuliśmy klimat zbliżających się Świąt Zmartwychwstania.
Zobacz FOTOGRAFIE


WYCIECZKA DO KRAKOWA I TYŃCA

Dnia 20.03.2012 r. klasy czwarta i piąta naszej szkoły uczestniczyły w wycieczce turystyczno – naukowej do Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Uczniowie na miejscu mogli zobaczyć kolekcję starych polskich samochodów, motocykli oraz samochodów technicznych. Najbardziej podobały się im samochody marki Warszawa, Syrena i polski Fiat 125p. W drugiej sali muzeum uczniowie oglądali  i sprawdzali na własnej skórze, jak działa koło i wszystko co jest z nim związane w naszym codziennym życiu. Druga część wycieczki została poświęcona na zwiedzanie Klasztoru Ojców Benedyktynów w Tyńcu. Wszystko na temat mnichów żyjących i pracujących w klasztorze opowiedziała przewodniczka. Dzieci miały także okazję przebywać i modlić się wspólnie z Benedyktynami oraz oglądać wykopane przedmioty używane przez Benedyktynów w początkach istnienia Klasztoru, który niedługo będzie obchodził swe 1000 lecie.

Zobacz FOTOGRAFIE


TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO

W tym roku Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego odbył się 15.03 w Bachowicach. W zawodach uczestniczyło trzynaście drużyn z trzech gmin: Brzeźnica, Spytkowice i Tomice. Drużyna z naszej szkoły w składzie: Sebastian Adamus, Weronika Bobula, Jakub Pacułt i Maksymilian Wyroba zajęła czwarte, bardzo dobre miejsce. Do miejsca na podium zabrakło trzech punktów. Szkoły z Witanowic i Radoczy przeszły do następnego etapu na szczeblu powiatowym.
Zobacz FOTOGRAFIE


WYCIECZKA UCZNIÓW KLASY VI DO WADOWIC

W roku Szkoły z Pasją nie tylko rozwijamy nasze zainteresowania, ale także odkrywamy nowe zainteresowania. Uczniowie klasy VI wybrali się na wycieczkę do kina w Wadowicach, by wziąć udział w multimedialnych zajęciach edukacyjnych połączonych z projekcją filmową. „Lekcja w kinie” to ogólnopolski program edukacji medialnej, który ma na celu zapoznać uczniów z najważniejszymi zagadnieniami z zakresu produkcji filmu.  Podczas spotkania przybliżono uczestnikom świat filmu dokumentalnego, animacji oraz filmu fabularnego.

Będąc w Wadowicach odwiedziliśmy Bazylikę Ofiarowania NMP – kościół dzieciństwa i młodości Karola Wojtyły i jedno z miejsc najbardziej związanych z osobą Jana Pawła II.
 Zobacz FOTOGRAFIEZAWODY PIŁKI RĘCZNEJ

Czwartek 08.03.2012 r. był dniem, w którym uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zawodach szkolnych na szczeblu gminnym w piłce ręcznej. Zawody tym razem odbyły się na nowej, pięknej sali w Paszkówce. Turniej stał na bardzo dobrym wyrównanym poziomie, który z roku na rok jest coraz wyższy. Pierwsze miejsce na zawodach wśród chłopców zdobyła Szkoła Podstawowa z Brzeźnicy, drugie SP Marcyporęba, a trzecie SP Sosnowice. Nasze dziewczęta zajęły dobre czwarte miejsce. Rywalizacja była prowadzona w zaciętej ale sportowej walce zgodnie z zasadami fair-play.                                                       
 
Zobacz FOTOGRAFIEWYCIECZKA UCZNIÓW KLASY VI DO KRAKOWA

W ostatni dzień lutego uczniowie klasy VI wybrali się na wycieczkę do Krakowa. Na początku wyprawy odwiedzili jedyne w swoim rodzaju podziemne muzeum, gdzie odbyli wędrówkę wśród eksponatów wystawy „Śladami europejskiej tożsamości Krakowa”.  Wszystkie okazy pochodzą z wykopalisk prowadzonych  w podziemiach pod Krakowskim Rynkiem.
Podczas pobytu w mieście Kraka odwiedzili najmniejszą w Polsce manufakturę CIUCIU Cukier Artist, produkującą słodycze według ściśle określonej technologii obowiązującej małe manufaktury wieku XVII i XVIII.  Byli świadkami całego procesu tworzenia cukierków wykonanego ręcznie przez profesjonalistów.
Uczniowie odwiedzili także wystawę gminy Brzeźnica w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej. Podziwiali zdjęcia i eksponaty związane z historią, kulturą i rozwojem naszej gminy. Szczególne zainteresowanie wzbudziły eksponaty  związane z naszą miejscowością.
 Zobacz FOTOGRAFIE


BAL KARNAWAŁOWY 2012

Niedziela 5 lutego 2012 roku na długo pozostanie w naszej pamięci, tego dnia miał miejsce tradycyjny już bal karnawałowy. Po gościnnej i wypełnionej po brzegi sali Domu Kultury w Sosnowicach pląsały dzieci przebrane za najróżniejsze postaci znane z bajek, filmów, gier komputerowych oraz według własnego pomysłu. Oczywiście wszystkie zaprezentowały swoje niezwykłe kreacje i otrzymały słodki upominek ufundowany przez Radę Rodziców. Wielką atrakcją zabawy były pokazy umiejętności tanecznych uczniów, którzy świetnie wystąpili, wzbudzając wielki aplauz publiczności. Pstrykały flesze aparatów fotograficznych, uwieczniając w ten sposób to niezwykle barwne wydarzenie. Następnie odbył się Festiwal Piosenki Karaoke pn. „Śpiewać każdy może...”, w którym każdy uczestnik otrzymał słodki upominek. Dźwięki największych przebojów umilały wszystkim popołudnie i wieczór. Składamy serdeczne podziękowania uczestnikom i organizatorom zabawy.                                                                                                                                  Zobacz FOTOGRAFIEDZIEŃ BABCI I DZIADKA
21 i 22 stycznia to dni szczególne, dni, w których wnuczęta składają życzenia swoim Babciom i Dziadkom, obdarowują ich kwiatami, laurkami, upominkami. To święto jest okazją, by dzieci wyraziły wdzięczność, miłość i szacunek.
Jak co roku przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły przygotowali uroczystość z okazji święta Babć i Dziadków. Odświętnie ubrani podejmowali swych bliskich w Sali Wiejskiego Domu Kultury. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły. Zerówka przedstawiła inscenizację jasełkową, potem wszyscy razem śpiewali kolędy przy akompaniamencie akordeonu.
Wspólnie zaśpiewaliśmy Babciom i Dziadkom „Sto lat”, wnuczęta złożyły życzenia, następnie wszyscy razem usiedli przy stołach, by poczęstować się przygotowanymi przez Radę Rodziców smakołykami.
                                                                                        Zobacz FOTOGRAFIE


SZKOLNA WIGILIA

22 grudnia 2011 roku odbyła się tradycyjna Szkolna Wigilia. Uczestniczyli w niej wszyscy uczniowie, przedszkolaki, Pani Dyrektor, nauczyciele, nauczyciele - emeryci oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Uroczystość rozpoczęło przedstawienie jasełkowe przygotowane przez dzieci z oddziału przedszkolnego pod kierunkiem wychowawczyni, pani Marii Klai. Ubrane w piękne stroje dzieci przedstawiły historię Bożego Narodzenia, śpiewały kolędy.
Potem wszyscy dzielili się opłatkiem, składając sobie życzenia świąteczne i noworoczne. Następnie wszyscy uczestniczyli w oroczystym obiedzie, składającym się z tradycyjnych potraw wigilijnych. Na zakończenie wspólnie śpiewaliśmy kolędy i jeszcze raz życzyliśmy sobie nawzajem WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2012.


WYCIECZKA DO KRAINY BAJEK

6 grudnia 2011 r. klasa I wybrała się na wycieczkę do Zatora. Dzieci zwiedziły tam Krainę Bajek w Parku św. Mikołaja. Wędrując  bajkową ścieżką dzieci spotkały postacie z bajek  takie jak: Jaś  i Małgosia, Calineczka, Dziewczynka z zapałkami i wiele innych. Był też kocioł zapomnienia, w którym można spalić grzechy. Przechodziły także koło śpiewających małp, a potem odwiedziły  zagrodę prawdziwych reniferów  Rudolfa i  Kometka oraz uderzyły w „Anielskie  dzwoneczki”.Najwięcej wrażeń dostarczyła dzieciom parada bohaterów bajek, w której brały udział. Podczas parady dzieci zobaczyły św. Mikołaja oraz pozostałe postacie z bajek. Na zakończenie dzieci dostały gorącą herbatę i zrobiły zakupy w sklepie Św. Mikołaja.                                                                                                                                                Zobacz FOTOGRAFIEJESZCZE JEDEN SUKCES TENISISTÓW

Poniedziałek 05.12.2011 r. przyniósł kolejne zwycięstwo chłopców na zawodach tenisa stołowego w Choczni. Tym razem Sebastian Adamus i Michał Antos okazali się najlepsi w powiecie wadowickim w grze podwójnej i awansowali do rozgrywek rejonowych, które będą rozgrywane na wiosnę. Chłopcy na turnieju nie mieli przeciwników, którzy mogliby zatrzymać ich w drodze na sam szczyt.                                                                                                                                            Zobacz FOTOGRAFIE

Gratulacje dla chłopców i serdeczne podziękowania dla Rodziców, którzy wspaniale dopingowali i wspomagali mentalnie swoje dzieci podczas zawodów. Bez ich wsparcia nie byłoby tak wielkich osiągnięć. Jeszcze raz bardzo dziękuję. Przemysław Opyrchał.
NASI TENISIŚCI NAJLEPSI W POWIECIE

2 grudnia 2011 r. Sebastian Adamus, Michał Antos i Grzegorz Moskała brali udział w Finale Powiatowym w zawodach Tenisa Stołowego w grze indywidualnej w Choczni. Okazali się najlepszymi zawodnikami tego turnieju. Sebastian Adamus zajął I miejsce i został Mistrzem Powiatu Wadowickiego, Michał Antos po zaciętej do końca walce uzyskał II miejsce, a Grzegorz Moskała IV. Zawody pokazały jak wspaniałe i utalentowane dzieci mamy w naszej szkole i jaki potencjał w nich drzemie. Sebastian i Michał na wiosnę będą reprezentować szkołę w Finale Wojewódzkim.               Zobacz FOTOGRAFIE           UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY NAJLEPSI W TURNIEJU SPRAWNOŚCIOWYM

W Szkole Podstawowej w Łączanach 01.12.2011 r. odbył się Gminny Mikołajkowy Turniej Sprawnościowy, w którym w kategorii klas III najsprawniejszymi uczniami w gminie okazali się: Alicja Brożek, Katarzyna Kwiatkowska, Agnieszka Brożek, Natalia Adamus, Wojciech Bal, Arkadiusz Tuman, Dawid Chromy i Kamil Pacułt. Honorowy Patronat nad turniejem objął Wójt Gminy Brzeźnica mgr inż. Bogusław Antos. Zawody przebiegały na bardzo wysokim poziomie zarówno organizacyjnym jak i sprawnościowym. Po zakończeniu wszystkie dzieci otrzymały piękne prezenty wręczone przez Mikołaja.                                                                                                         Zobacz FOTOGRAFIE


KOLEJNY SUKCES NASZYCH TENISISTÓW

Kolejny etap zawodów sportowych na szczeblu półfinału powiatowego w Tenisie Stołowym odbył się 30.11.2011 r. w Witanowicach. W zawodach uczestniczyli Sebastian Adamus, Michał Antos, Grzegorz Moskała, Weronika Bobula i Kinga Ślósarczyk. Sebastian Adamus zajął w końcowym rozrachunku I miejsce, Michał Antos IV miejsce, a Grzegorz Moskała VI. Cała trójka chłopców awansowała do finału powiatowego, który odbędzie się w piątek 02.11. w Choczni. Weronika i Kinga po dobrej i zaciętej grze niestety nie awansowały do dalszego etapu. Wspólnie zajęły III miejsce w grze podwójnej. Sebastian i Michał do sukcesu indywidualnego dołożyli wygraną w grze podwójnej, w której uzyskali I miejsce i będą grać w poniedziałek w Choczni.                    Zobacz FOTOGRAFIENASI TENISIŚCI NAJLEPSI W GMINIE

W Łączanach 23.11. 2011 roku odbył się turniej tenisa stołowego na szczeblu gminnym. Uczniowie naszej szkoły zajęli bardzo dobre miejsca i awansowali do kolejnej rundy, która odbędzie się 30 listopada w Witanowicach. Będzie to półfinał powiatowy.
Pierwsze miejsce w gminie wywalczył Sebastian Adamus, drugie Michał Antos, a trzecie Grzegorz Moskała.
Sebastian i Michał zdobyli także pierwsze miejsce w grze podwójnej.
W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce w gminie indywidualnie zajęła Weronika Bobula.
Weronika Bobula i Kinga Ślósarczyk okazały się także najlepsze w grze podwójnej  i będą razem reprezentowały naszą Gminę w Witanowicach.
W turnieju występowali z naszej szkoły, także: Jan Bańdo, Ewelina Antos oraz Karolina Moskała.                                                                                                                                             Zobacz FOTOGRAFIE


WYCIECZKA UCZNIÓW KL. I DO KINA I FABRYKI OZDÓB CHOINKOWYCH

22 listopada 2011 roku uczniowie klasy I z wychowawczynia p. Bogusławą Brożek wyjechali na wycieczke do Krakowa. Najpierw udali się do kina Cinema City Zakopianka na film "Przygody Tintina". Potem pojechali do Fabryki Ozdób Choinkowych. Poznali technologię wytwarzania bombek, Najważniejsza część odwiedzin w fabryce to samodzielne zdobienie baniek. Uczniowie zasiedli przy stołach, samodzielnie malowali bombki, dekorowali je brokatem, wszystkie były piekne, bo niepowtarzalne. W fabryce jest stoisko firmowe, gdzie dzieci mogły dokonać zakupów, by ich choinki w tym roku były wyjatkowo piekne.                                                                                                                                                    Zobacz FOTOGRAFIE


MICHAŁ ANTOS TRZECI W MAŁOPOLSCE

W Limanowej 15.11.2011 r. odbył się III Festiwal Tenisa Stołowego Dzieci pod patronatem Ministra Sportu i Turystyki i Krakowskiego Ośrodka Tenisa Stołowego. Uczeń naszej szkoły Michał Antos występował w kategorii klas IV-VI bez licencji PZTS. Niewiele brakowało, a mielibyśmy reprezentanta naszej szkoły w turnieju ogólnopolskim, ponieważ dwie pierwsze osoby przechodziły do dalszej rundy, a szczeblu ogólnopolskim. Michał po bardzo dobrej grze i wygranych trzech meczach z rzędu dostał się do finału. Przegrał po zaciętej i wyrównanej walce z późniejszym mistrzem 1-3 w setach. Po tym meczu przeszedł automatycznie do rozgrywki o drugie miejsce. Michał walczył do ostatniej akcji, ale mimo to uległ przeciwnikowi 0-3 w setach. Sukces jest ogromny, ponieważ nie mieliśmy do tej pory w naszej szkole tak  dobrego miejsca na szczeblu wojewódzkim w sporcie.              Zobacz FOTOGRAFIENARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Ustanowiono je, by uczcić rocznicę wskrzeszenia państwa polskiego, które w 1918 roku, po 123 latach niewoli, stało się niepodległe, wolne od zaborców. W roku bieżącym mija 93 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę, wydarzenia uznawanego za najważniejsze w naszej historii.
 
Poświęcenie wielu pokoleń Polaków walczących o wolność naszego kraju to dziedzictwo, o którym należy zawsze pamietać. Dlatego 9 listopada 2011 roku w naszej szkole odbył sie uroczysty apel  przygotowany przez uczniów klasy III pod kierunkiem wychowawczyni, pani Krystyny Hardek.  Uczniowie recytowali okolicznościowe wiersze, śpiewali piesni legionowe i żołnierskie.  Uroczystość stała sie okazją do poznania historii, skłoniła do refleksji i zadumy.
                                      Zobacz FOTOGRAFIE


SUKCES TENISISTÓW

W Krakowie 25.10.2011 r. odbył się III Rejonowy Festiwal Tenisa Stołowego na obiektach Klubu Sportowego KS Bronowianka. Michał Antos i Jakub Zając występowali w kategorii klas IV-VI bez licencji PZTS, a Sebastian Adamus i Grzegorz Moskała w kategorii z licencją PZTS. Duży sukces, jakiego jeszcze nie było w naszej szkole, odniósł Michał Antos wygrywając wszystkie pięć spotkań, co dało mu I miejsce i awans do Turnieju Wojewódzkiego, który odbędzie się w 15 listopada w Limanowej. Miejsce VI zajął Jakub Zając. Sebastian Adamus uzyskał V, a Grzegorz Moskała VIII miejsce w swojej kategorii. W turnieju brało udział ok. 50 zawodników i-zawodniczek głownie z rejonu Krakowa.                                      Zobacz FOTOGRAFIEPASOWANIE NA UCZNIA. DZIEŃ NAUCZYCIELA

14 października 2011 roku, w Dniu Edukacji Narodowej, odbyło się w naszej szkole pasowanie na uczniów klasy I. W-uroczystości  uczestniczyli: Pani Dyrektor, wszyscy nauczyciele i nauczyciele - emeryci, uczniowie i ich rodzice.
Uczniowie klasy I zaprezentowali program pod tytułem "Jestem uczniem, Polakiem i Europejczykiem". Aby udowodnić, że zasłużyli na zaszczytne miano uczniów naszej szkoły, zaprezentowali swą wiedzę i umiejętności.
Uczniowie klasy VI zapoznali swych młodszych kolegów z informacjami na temat Unii Europejskiej
 Po występach uczniowie klasy I złożyli uroczyste ślubowanie na Sztandar Szkoły, a Pani Dyrektor przy użyciu symbolicznego ołówka pasowała ich na uczniów. Uczniowie klasy I otrzymali legitymacje szkolne i pamiątkowe dyplomy.
Potem uczniowie klasy VI przedstawili program z okazji Święta Edukacji Narodowej
Na zakończenie uczniowie i ich rodzice złożyli życzenia nauczycielom i innym pracownikom szkoły w dniu ich święta.
                                                                                                                               
Zobacz FOTOGRAFIE


TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ W BRZEŹNICY

W poniedziałek 10.10.2011 r. na sali gimnastycznej w Brzeźnicy obyły się zawody piłki nożnej chłopców z klas IV-VI. Drużyna chłpców reprezentujących Naszą Szkołę w składzie: Sebastian Adamus, Michał Antos, Arkadiusz Kucik, Jakub Zając, Karol Opyrchał, Grzegorz Moskała, Jan Bańdo, Jakub Dudzik, Bartosz Kucharczyk, Tomasz Walo i Jakub Pacułt zajęła III miejsce za SP z Łączan i SP z Brzeźnicy, a przed Szkołą Podstawową z Paszkówki.
                                                                                                                             Zobacz FOTOGRAFIE


TURNIEJ O PUCHAR DONALDA TUSKA

W dniach 03 i 10 września 2011 r. na ORLIKU w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się międzygminny II Turniej Piłki Nożnej o Puchar Donalda Tuska. Chłopcy z Naszej Szkoły z klas IV – V  i VI – I uczestniczyli     z powodzeniem w tych zawodach. W kategorii IV – V zajęli bardzo dobre II miejsce, gdzie w meczu      o awans do Półfinału Wojewódzkiego przegrali po zaciętej i wyrównanej walce ze Szkołą Podstawową z Kalwarii Zebrzydowskiej, a w grupie starszej (rocznik 1998/1999) zajęli IV miejsce, też przegrywając ze Szkoła z Kalwarii w karnych 7:6. Każdy uczestnik Turnieju otrzymał pamiątkową koszulkę z logo „Orlik 2012”, a drużyna otrzymała dyplom. Chłopcy Naszej Szkoły nie tylko w gminie Brzeźnica odnoszą sukcesy, ale także w rywalizacji z innymi, niejednokrotnie mocniejszymi rywalami, co napawa optymizmem na przyszłość.                                     Zobacz FOTOGRAFIE


PROGRAM WYCHOWAWCZY SZKOŁY

Projekt Programu Wychowawczego Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sosnowicach do konsultacji społecznej. Prosimy o zapoznanie się z treścią dokumentu. Uwagi można zgłaszać do Dyrektora Szkoły lub wychowawców klas.  Program dostępny jest także (do przeczytania na miejscu) w bibliotece szkolnej.