Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej
w Sosnowicach
Strona główna

Archiwum

Nauczyciele

Uczniowie

Absolwenci

Osiągnięcia

O szkole

O Sosnowicach

Rada Rodziców

Samorząd

SU Zgoda

Fotografie

Foto-archiwum

Najlepsi

Kontakt

Linki

Archiwum AKTUALNOŚCI

2012/2013

"Pajacyk Pierrot"

Już po raz drugi uczniowie i nauczyciele naszej szkoły byliświadkami wyjątkowego widowiska. 18 czerwca 2013 r. zostaliśmy zaproszeni do Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, gdzie podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Skawinie wystawiali inscenizację "Pajacyk Pierrot". Z zaproszenia skorzystali wszyscy uczniowie, od "zerówki" po klasę szóstą. Punktualnie o dziesiątej zasiedliśmy w wypełnionej do ostatniego miejsca sali widowiskowej. Rozpoczęło się przedstawienie. Z zapartym tchem obserwowaliśmy historię miłości Pierrota do pięknej Fleur. Sztuka miała głęboką treść, niosła z sobą przesłanie, że "najważniejsze jest niewidoczne dla oczu".
Przedstawienie wywarło na widzach ogromne wrażenie. Jak zwykle zachwycała muzyka, scenografia, kostiumy i gra aktorów, którym uczniowie naszej szkoły zgotowali owację na stojąco.
Z niecierpliwością czekamy na kolejne przedstawienie przygotowane przez podopiecznych SDS.

FOTOGRAFIE


POŚWIĘCENIE I ODDANIE NOWEJ CZĘŚCI SZKOŁY

16 czerwca 2013 roku byliśmy świadkami niezwykłej uroczystości – poświęcenia i oddania do użytku nowej, dobudowanej części Szkoły Podstawowej w Sosnowicach.

Tego dnia do Sosnowic przybyło wielu gości. 

DZIEŃ OTWARTY W PRZEDSZKOLU

Dyrektor Szkoły, wychowawczyni oraz przedszkolaki z młodszej grupy zapraszają wszystkie dzieci, które we wrześniu rozpoczną przygodę z przedszkolem  na Dzień Otwarty, który odbędzie się 11 czerwca 2013r.  w godz. 9.30 – 11.00 w Szkole Podstawowej w Sosnowicach.

W programie:
9.30 – 10.00  przedstawienie „Jaś i Małgosia”
10.00 - 11.00 zabawy dowolne i zorganizowane na sali

Serdecznie zapraszamy!


ROGATE RANCZO

W przeddzień Dnia Dziecka maluszki z oddziału przedszkolnego 3 i 4 latki wybrały się na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego „Rogate Ranczo” w Zabierzowie. Dzieci brały udział w różnych zabawach, konkurencjach i quizach, których tematem przewodnim był Dziki Zachód. Główną atrakcją wycieczki było zwiedzanie Mini ZOO, gdzie dzieci z przejęciem na buziach karmiły marchewkami baranki, kozy, osiołki i króliki. Na koniec pobytu na ranczu odbyła się dyskoteka i zabawa w tzw. „figlarni”. Przedszkolaki miło spędziły czas na świeżym powietrzu, a także dowiedziały się wiele ciekawostek o otaczającej je przyrodzie.

FOTOGRAFIE


WYCIECZKA DO KRAKOWA - KL. V, VI

31 maja 2013 r. klasy V i VI wraz z wychowawcami pojechały do Krakowa, żeby zwiedzić Ogród Botaniczny i Zoologiczny.  Wycieczka miała charakter edukacyjny i rozrywkowy.  Spacerując po  ogrodach dzieci podziwiały świat roślin i zwierząt z najodleglejszych zakątków świata, wykonując dużo fotografii.

FOTOGRAFIE


WYCIECZKA DO KRAKOWA - KL. I, II, III, IV

31 maja 2013 r.  uczniowie klas 1, 2, 3 i 4 udali się na wycieczkę do Krakowa. Zwiedzanie rozpoczęli od Muzeum Przyrodniczego, gdzie obserwowali wiele ciekawych eksponatów i zdobywali wiedzę na temat roślin i zwierząt. Zobaczyli również Rynek, Wzgórze Wawelskie, Smoczą Jamę i pomnik Smoka Wawelskiego.
Uczniowie klasy 4 obejrzeli również "Damę z gronostajem" pędzla Leonarda da Vinci w Zamku Królewskim na Wawelu

 FOTOGRAFIE


DZIEŃ MATKI

„Dzień Matki

to najcieplejsze ze świąt w całym roku.

Od dziecka uczymy się szacunku do naszych matek,

a miłość, która nas z nimi łączy,

to jeden z najpiękniejszych prezentów,

jakimi obdarzyła nas natura.”

W piątek 24 maja z okazji wspaniałego święta, jakim jest Dzień Mamy, uczniowie kl.2 zaprezentowali program artystyczny dla swoich mam, podczas którego śpiewały, tańczyły, recytowały wiersze. Chociaż na chwilkę mamy mogły oderwać się od swoich obowiązków, a dzieci mogły  podziękować za trud włożony w ich wychowanie, za matczyną troskę i opiekę.

Po zakończeniu części artystycznej każde dziecko wręczyło swojej mamie piękne laurki z najserdeczniejszymi życzeniami płynącymi z głębi serduszka. Następnie wszystkie mamy wraz ze swoimi pociechami i wychowawczynią  spędziły mile czas przy słodkim, lodowym poczęstunku.

Podobna uroczystość odbyła się również w klasie 3. Uczniowie zaprosili do szkoły swoje mamy, śpiewali piosenki, czytali samodzielnie zredagowane życzenia.


Dzień Matki w predszkolu i kl. 1. -
Jest w roku taki jeden dzień, kiedy wszystkie dzieci i małe i duże chcą podziękować swoim Mamom za ich poświęcenie, opiekę i miłość. Przedszkolaki z młodszej grupy oraz uczniowie z klasy I przygotowały z okazji Dnia Matki przedstawienie na podstawie baśni „Jaś i Małgosia. Mali aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, natomiast mamy obdarowane własnoręcznie wykonanymi pierniczkami i laurkami.  Na uwieńczenie uroczystości Mamy i ich pociechy udały się  na poczęstunek To był naprawdę słodki dzień…

FOTOGRAFIE Przedszkole i kl. 1


FOTOGRAFIE KL. 2
 


FOTOGRAFIE KL. 3CAŁA POLSKA BIEGA

25 maja 2013 r. w Brzeźnicy odbyły się biegi przełajowe w ramach akcji „Cała Polska Biega”. Patronat nad zawodami objął Wójt Gminy Brzeźnica Bogusław Antos. Organizatorami byli Uczniowski Klub Sportowy oraz Zespół Szkolno - Przedszkolny w Brzeźnicy. Na zawodach nie mogło zabraknąć naszych uczniów. Weronika Bobula w kategorii junior zajęła I miejsce, a Adrianna Moskała III. Wśród chłopców Jakub Pacułt zajął II miejsce. W kategorii mini Krzysztof Bienias wywalczył bardzo dobre II miejsce.
W zawodach brali udział również: Jakub Dudzik, Michał Dyrga, Gabriel Dywan, Aleksandra Lupa, Paweł Machnik, Kamil Pacułt, Karolina Parszywka, Katarzyna Sekuła, Filip Śnieżek, Arkadiusz Tuman i Dawid Wacław. Wszystkie osiągnięte wyniki świadczą o ogromnych talentach i potencjale naszych dzieci, które należy rozwijać i pielęgnować.

FOTOGRAFIE


I GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W dniu 24.05.2013 o godz. 9.00 rozpoczął się I Gminny Konkurs języka angielskiego dla klas III . W tym konkursie wzięli udział uczniowie z 6 szkół z Gminy Brzeźnica . Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach :  indywidualnym i drużynowym . W I części konkursu uczniowie pisali pólgodzinny test, który zawierał treści sprawdzające słownictwo oraz gramatykę języka angielskiego, a w drugiej części uczniowie wykonywali ciekawe quizy, układali puzzle, śpiewali piosenki, odgadywali postacie z bajek. Doskonale się przy tym bawili . Naszą szkołę reprezentowała drużyna z klasy III , w skład której wchodzili następujący uczniowie :
Paulina Adamus
Justyna Wyroba
Wojciech Bal

Wróciliśmy z nagrodą , którą zdobyła Justna Wyroba zajmując II miejsce w kategorii indywidualnej.

Gratulujemy  !!

Fotografie


UDZIAŁ UCZNIÓW W KONFERENCJI HISTORYCZNEJ W KRAKOWIE

21 maja 2013 r. w Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie odbyła się Konferencja pt. „Rok 1944 – sens polskiej historii”, na którą zostali zaproszeni nauczyciele historii wraz z przedstawicielami uczniów. W programie spotkania było wystąpienie dr Macieja Korkucia oraz prezentacja filmu „The Soviet Story”. Zaprezentowane materiały zrobiły duże wrażenie na uczniach i poszerzyły historyczną wiedzę. Z naszej szkoły w Konferencji wzięli udział uczniowie z klasy VI: Dorota Wądrzyk, Grzegorz Moskała, Filip Śnieżek. FOTOGRAFIEXVI DNI PAPIESKIE W KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ. TENIS STOŁOWY

Kolejny sukces zanotowali nasi uczniowie na zawodach tenisa stołowego rozgrywanych w Kalwarii Zebrzydowskiej z okazji XVI Dni Papieskich. W kategorii dziewcząt Natalia Adamus zdobyła I miejsce, a Weronika Bobula III miejsce. Natomiast w kategorii chłopców Grzegorz Moskała zajął I miejsce, a Jan Bańdo III miejsce. Wręczenie nagród odbędzie się na Gali Laureatów w najbliższą sobotę o godzinie 15:30 w Seminarium oo. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej.

 FOTOGRAFIESUKCESY PIŁKARZY

W ostatnim tygodniu uczniowie naszej szkoły brali udział w trzech turniejach piłki nożnej. W turnieju o puchar Tymbarku uczniowie klas I-III po bardzo dobrej grze wywalczyli pierwsze miejsce i awansowali do turnieju powiatowego, który pod koniec maja będzie rozgrywany na Orliku w Wadowicach. A uczniowie klas IV – VI wywalczyli dobre III miejsce na Igrzyskach Młodzieży Szkolnej  w Brzeźnicy 9 maja. W rozgrywkach brało udział sześć drużyn, które reprezentowały wszystkie szkoły z gminy. Trzecim turniejem były zawody piłki nożnej im. Marka Wielgusa w Wadowicach. Tym razem zawodnicy z klas IV – III wykazali się bardzo dobrą waleczną postawą i byli jedyną szkołą reprezentującą nasz region w tych rozgrywkach.

FOTOGRAFIE


BEZPIECZNA SZKOŁA - BEZPIECZNY UCZEŃ

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Sosnowicach wzięła udział w Drugim Ogólnopolskim Konkursie dla szkół wszystkich rodzajów i stopni „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń”. Konkurs został zorganizowany przez redakcję miesięcznika „Perspektywy Europejskie” oraz Fundację Państwo Obywatelskie – organizację pożytku publicznego. W skład Komitetu Honorowego weszli: Minister Edukacji Narodowej, Minister Sprawiedliwości, przedstawiciele Sejmu i Senatu, przedstawiciele Kuratoriów Oświaty i Stowarzyszeń Nauczycielskich, Komendant Główny Policji, Rektorzy i Dziekani uczelni oraz wydziałów pedagogicznych, przedstawiciele organizacji obywatelskich oraz samorządów terytorialnych. Konkurs został przeprowadzony w okresie od 10 X 2012 r. do 30 IV 2013 r., a jego hasłem było: „Prawo, Przyjaźń, Tolerancja”. Celem konkursu było spopularyzowanie wśród uczniów podstawowych zasad funkcjonowania państwa prawnego i społeczeństwa obywatelskiego, norm współżycia, poszanowania praw jednostki, przeciwdziałania patologiom, tolerancji wobec ludzi o odmiennej kulturze, rasie, obyczajach. Równocześnie konkurs służył podniesieniu poziomu bezpieczeństwa szkół i uczniów. Uczniowie wykonywali zadania wynikające z regulaminu konkursu. W skład zadań wchodziło przeprowadzenie debaty uczniowskiej na temat „Państwo, prawo, społeczeństwo, obywatel”, konkursu literackiego i plastycznego dotyczącego relacji międzyludzkich, spotkań z przedstawicielami Policji, Straży Pożarnej, Ośrodka Pomocy Społecznej i Służby Zdrowia, konwersatoriów na temat przestrzegania prawa i uzależnień. Nauczyciel koordynujący realizację zadań konkursowych w szkole odbył 100-godzinne seminarium „Bezpieczna Szkoła 2013” w formule e-learning przeprowadzonym przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. Działania były dokumentowane i przesyłane do Jury Konkursu. Po wykonaniu wszystkich zadań przez szkołę i uzyskaniu odpowiedniej ilości punktów Komisja Konkursowa przyznała Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sosnowicach tytuł i dyplom „Bezpieczna Szkoła”.

DYPLOM

FOTOGRAFIEPIĘKNIE PISZĄ NASZE DUSZE...

Kolejny raz Aleksandra Bal i Dorota Wądrzyk uczennice klasy VI udowodniły, że dysponują wielkim talentem w dziedzinie literatury. Dziewczęta zostały laureatkami IX Małopolskiego Konkursu Literackiego "Co mi w duszy gra?" i znalazły się w gronie 25 osób z województwa małopolskiego, które odbiorą nagrody 10 czerwca o godzinie 11.00 w Sali Fontany Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Konkurs od wielu lat organizuje Szkoła Podstawowa 101 im. Hansa Christiana Andersena w Krakowie przy współpracy z Konsulem Honorowym Królestwa Danii Januszem Kahlem i Muzeum Historycznym Miasta Krakowa. Jego opiekunami merytorycznymi są: prof. UJ  Andrzej Linert - literatura oraz prof. ASP Czesław Dźwigaj - plastyka. W bieżącym roku do konkursu zgłoszono rekordową liczbę ponad 450 prac literackich tym bardziej cieszy fakt, że uczennice klasy VI zostały dostrzeżone i nagrodzone. Serdecznie gratulujemy.

Aleksandra Bal oprócz talentu literackiego ma  jeszcze wnikliwe i wrażliwe oko, które za pomocą aparatu fotograficznego utrwala ulotne chwile. Uczennica klasy VI wzięła udział w  VIII Ogólnopolskim Biennale Fotografii „Kochać człowieka” w Oświęcimiu, gdzie można podziwiać wykonane przez nią zdjęcie (zakwalifikowane pośród 30 innych nagrodzonych) od 19 kwietnia do 26 maja w galerii "Tyle światów" Oświęcimskiego Centrum Kultury, gdzie prezentowana jest pokonkursowa wystawa. Ogólnopolskie Biennale Fotografii "Kochać człowieka", objęte patronatem Prezydenta Miasta Oświęcim i Rady Artystycznej Związku Polskich Artystów Fotografików, której przedstawiciele zasiadają w jury oraz patronatem medialnym internetowego magazynu o fotografii Fotopolis.pl programowo nawiązuje do Festiwalu Filmów Nieprofesjonalnych "Kochać człowieka".  Do udziału w ósmej edycji biennale 120 autorów nadesłało 760 fotografii. Serdecznie gratulujemy.


FOTOGRAFIENARODOWE ŚWIĘTO TRZECIEGO MAJA

3 Maja 2013 r. przypada 222 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
 W związku z obchodami rocznicy uczniowie z klasy V i VI przygotowali program
artystyczny, który zaprezentowali na apelu szkolnym w dniu 26 IV 2013 r.


FOTOGRAFIE


ZEBRANIE RODZICÓW

Zebranie rodziców odbędzie się w czwartek 25 kwietnia 2013 r.

O godzinie 17:00 zebranie ogólne, następnie spotkanie z wychowawcami i wywiadówka


APEL Z OKAZJI DNIA ZIEMI

22 kwietnia obchodzony był Dzień Ziemi. Z tej okazji odbył się w naszej szkole apel poświęcony promowaniu postaw ekologicznych w najbliższym otoczeniu oraz upowszechnianiu właściwego postępowania z odpadami.

Podczas spotkania zaprezentowano inscenizację pt.: "Jaś i Małgosia w wersji proekologicznej". Uczniowie obejrzeli także edukacyjne filmy poświęcone najważniejszym zagrożeniom dla Ziemi, jak również dowiedzieli się co można zrobić, aby zminimalizować negatywny wpływ człowieka na środowisko. Na koniec wzięli udział w interaktywnym teście, by sprawdzić swoją wiedzę o recyklingu.

FOTOGRAFIE


PROJEKT PRZYJAZNA SZKOŁA

W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole realizowany jest projekt"Przyjazna szkoła - wyrównywanie szans edukacyjnych w Gminie Brzeźnica".  W ramach projektu odbywą się zajęcia w dwóch grupach. Pierwsza grupa uczniów doskonali swe umiejętności polonistyczne, druga grupa umiejętności matematyczno - przyrodnicze.
Zajęcia są bardzo ciekawe, uczniowie chętnie w nich uczestniczą, korzystają z wielu otrzymanych przez szkołę pomocy dydaktycznych i pogłębiają swa wiedzę.
Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał  Ludzki, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

FOTOGRAFIE
MISTRZOWIE TENISA STOŁOWEGO

W Nowym Targu odbył się kolejny etap Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym. W turnieju wojewódzkim wzięło udział dwanaście najlepszych drużyn. Zawody były rozgrywane w systemie „do dwóch przegranych”. Naszą szkołę reprezentowali Jan Bańdo i Grzegorz Moskała. Chłopcy po bardzo dobrej grze odnieśli wielki sukces zajmując V miejsce. Należy zaznaczyć, że jest to najlepsze miejsce wywalczone przez naszych uczniów na zawodach tenisa stołowego. Gratulacje!!!

FOTOGRAFIE


OWOCE W SZKOLE

W bieżącym roku szkolnym, wzorem lat ubiegłych, uczestniczymy w ogólnopolskim programie "Owoce w szkole" administrowanym przez Agencję Rynku Rolnego. Chcemy zmieniać niewłaściwe nawyki żywieniowe poprzez jedzenie dodatkowej porcji owoców i warzyw. 

Każdy uczeń klas I - III otrzymuje, bezpłatnie, jednorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego (jabłko, gruszka lub sok owocowy) i jednego produktu warzywnego (rzodkiewka, marchewka lub sok warzywny). Uczniowie chętnie spożywają otrzymane porcje owocowe – warzywne.

Poprzez uczestnictwo w programie chcemy propagować prawidłowe odżywianie, by zamiast chipsów i batonów w jadłospisie młodego człowieka pojawiły się także owocowo – warzywne przekąski. Nasi uczniowie wiedzą, że owoce i warzywa odgrywają kluczową rolę w diecie, jedząc je dostarczają swojemu organizmowi niezbędnych substancji odżywczych istotnych dla zdrowia.

FOTOGRAFIEZBIERAMY PLASTIKOWE NAKRĘTKI

Zbieramy plastikowe nakrętki. Akcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem i bardzo szybko zapełniamy kolejne pudełko kolorowymi nakrętkami z opakowań po napojach, detergentach czy innych artykułach. Każdy może włączyć się do akcji, a kto chciałby pomóc w zbieraniu, jest mile widziany.

Nie wyrzucaj plastikowych nakrętek. Zbieraj je i przynoś do szkoły. Zebrane nakrętki przekazujemy dalej, pomagając zebrać środki finansowe na  leczenie i rehabilitację chorej osoby.

FOTOGRAFIESPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTÓW

4 kwietnia 2013 r. - dzień wolny od zajęć dydaktyczno wychowawczych dla uczniów klas I - V.

Tego dnia w szkole odbywa się sprawdzian szóstoklasistów.


REGULAMIN REKRUTACJI DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

Załącznik Nr 1 do Zarządzenia Nr 0151 – 236/2013 Wójta Gminy Brzeźnica z dnia 11 marca 2013 roku

Regulamin rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, punktów przedszkolnych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Brzeźnica
APEL Z OKAZJI ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

Tradycyjnie, jak co roku  w ostatnim dniu przed wiosenną przerwą świąteczną odbył się w naszej szkole apel z okazji Świąt Wielkanocnych. Uroczystość przygotowała pani Bogusława Brożek z członkami Spółdzielni Uczniowskiej oraz uczniami klas II i III. Młodzi artyści zprezentowali tradycje i zwyczaje  związane z obchodami Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy. Przedstawili scenkę rozgrywającą się w wiejskiej chacie, recytowali wiersze, śpiewali piosenki. Chłopcy polewali dziewczynki wodą, a  potem wszyscy dzieliliśmy się jajkiem i składaliśmy sobie świąteczne życzenia. Inscenizacja - jak zawsze - wzbudziła zachwyt widzów; podobała sie gra aktorów, piękne stroje i dekoracja.
Atrakcją spotkania była prelekcja pochodzącej z Kenii pani Izabeli Gamba Buassa, która opowiedziała o zwyczajach wielkanocnych obowiązujących w jej rodzinnym kraju i w Wielkiej Brytanii.

FOTOGRAFIE


KANGUR MATEMATYCZNY

21 marca 2013 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny", który jest skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Ideą konkursu jest zbliżenie dzieci i młodzieży całego świata poprzez wspólny udział w konkursie, jak również umożliwienie zmierzenia się z matematycznymi zadaniami wymagającymi nieszablonowego myślenia.
Szkolni miłośnicy logicznych zagadek mieli do rozwiązania test zawierający zadania o różnym stopniu trudności. Wystartowali w następujących kategoriach:
Żaczek – 4 osoby z klasy II
Maluch  - 4 osoby z klasy III
             - 3 osoby z klasy IV
Beniamin  - 3 osoby z klasy V
             - 4 osoby z klasy VI
Czekamy z niecierpliwością na wyniki i trzymamy kciuki!

FOTOGRAFIETURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

19 marca 2013 r. reprezentacja naszej szkoły w składzie: Weronika Bobula (klasa VI), Jakub Pacułt (klasa VI) oraz Jakub Dudzik (klasa V) wzięła udział w Międzyszkolnym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W tym roku gospodarzem konkursu był Zespół Szkół w Łączanach. W zawodach udział wzięły 3-osobowe drużyny z 13 szkół podstawowych gmin Brzeźnica, Spytkowice i Tomice. Zadaniem startujących było wykazanie się wiedzą teoretyczną z zakresu przepisów ruchu drogowego, udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wykazanie się umiejętnościami jazdy na rowerze na specjalnie przygotowanym torze przeszkód.
Nasza drużyna zajęła VII miejsce – gratulujemy!

FOTOGRAFIEREJONOWE ZAWODY TENISA STOŁOWEGO

W Szkole Podstawowej w Choczni 19 i 20 marca bieżącego roku odbyły się drużynowe i indywidualne zawody w tenisie stołowym na szczeblu rejonowym. Był to już czwarty etap rozgrywek w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, w którym występowali zawodnicy z powiatu: chrzanowskiego, olkuskiego, oświęcimskiego i wadowickiego. Naszą szkołę reprezentowali Jan Bańdo i Grzegorz Moskała. W pierwszym dniu zawodów chłopcy w grze podwójnej wywalczyli bardzo dobre II miejsce. Natomiast Grzegorz Moskała w drugim dniu rozgrywek indywidualnie po chwilami ekscytującej i wyrównanej walce został vice-mistrzem rejonu. Chłopcy zajmując czołowe miejsca w obu przypadkach awansowali do finałów wojewódzkich, które w kwietniu będą rozgrywane w Nowym Targu. Jest to ogromny sukces naszych uczniów.

FOTOGRAFIE


SUKCES W KONKURSIE PLASTYCZNYM

W dniu 11 marca 2013 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego odbyły się powiatowe eliminacje XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży organizowanego pod hasłem: „Twoja wiedza ioczujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu”. 
Cieszymy się bardzo, gdyż wśród finalistów konkursu na szczeblu powiatowym znalazł się uczeń naszej szkoły Michał Dyrga z  kl. II, który zajął II miejsce.
Jego praca została dalej zgłoszona do wojewódzkiego szczebla konkursu.PRACE NA KONKURS "WOKÓŁ TRADYCJI WIELKANOCNEJ"

Od wielu już lat Centrum Kultury Promocji w Brzeźnicy organizuje konkurs plastyczny  ozdób wielkanocnych pod hasłem "Wokół Tradycji Wielkanocnej".

Uczniowie naszej szkoły, a także przedszkolaki wykonali na konkurs wiele pięknych i kolorowych ozdób.  Można je  było obejrzeć na szkolnej wystawie.

FOTOGRAFIEGMINNE ZAWODY PIŁKI RĘCZNEJ

W czwartek 07 marca 2013 r.  na sali gimnastycznej w Paszkówce odbyły się gminne zawody piłki ręcznej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy i dziewczęta  z klas IV – VI. Po wyrównanej i zaciętej, ale zgodnej z zasadami fair play grze, uczniowie naszej szkoły zajęli III miejsce w kategorii dziewcząt i chłopców.  

FOTOGRAFIE


DZIEŃ OTWARTY DLA RODZICÓW

Zapraszamy na kolejny w tym roku szkolnym dzień otwarty dla Rodziców 6 marca 2013 r.
Tego dnia  w godzinach od 17:00 do 18:00 nauczyciele będą oczekiwać w szkole na Rodziców.

W tym samym dniu o godzinie 17:00 odbędzie się zebranie Rodziców uczniów klasy VI.
-


SZKOŁA TALENTÓW

Weronika Bobula i Dorota Wądrzyk, uczennice klasy VI Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sosnowicach, znalazły się w ścisłym finale ogólnopolskiego konkursu poetyckiego „Odkrywamy Talenty Przyszłości” organizowanego przez Fundację Edukacja PRO FUTURO i Instytut Nowoczesnej Edukacji pod patronatem Minister Edukacji Narodowej, i Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Dziewczęta napisały po dwa teksty poetyckie, które zostały pozytywnie ocenione przez komisję konkursową. Podczas uroczystej gali, która odbyła się w piątek 22 lutego 2013 r. o godzinie 12.00 w Warszawie, Dorota otrzymała nagrodę specjalną i zajęła V miejsce, natomiast Weronikę nagrodzono wyróżnieniem. Wybrane wiersze młodych twórców odczytali znani aktorzy i dziennikarze: Karolina Nowakowska, Paulina Drażba – Kamińska, Kalina Hlimi – Pawlukiewicz, Stanisław Górka, Marcin Janos Krawczyk, którzy swą obecnością uświetnili rozdanie nagród. To bardzo duży sukces zważywszy na fakt, że na konkurs napłynęło blisko tysiąc zgłoszeń z całej Polski.

FOTOGRAFIE


OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ 2013

W dniu 19.02.2013r. odbyły się eliminacje środowiskowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Wzięli w nim udział uczniowie z klasy VI - Weronika Bobula, Dorota Wądrzyk, Filip Śnieżek, Tomasz Walo
 i z klasy V - Jan Bańdo, Bartłomiej Jachymczyk, Maksymilian Klaja.

FOTOGRAFIE


POETYCKIE TALENTY PRZYSZŁOŚCI W SOSNOWICACH
Weronika Bobula i Dorota Wądrzyk, uczennice klasy VI, znalazły się wśród finalistów ogólnopolskiego konkursu poetyckiego „Odkrywamy Talenty Przyszłości” organizowanego przez Fundację Edukacja PRO FUTURO i Instytut Nowoczesnej Edukacji pod patronatem Minister Edukacji Narodowej i Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Dziewczęta napisały po dwa teksty poetyckie, które zostały pozytywnie ocenione przez komisję konkursową. W piątek 22 lutego 2013 r. o godzinie 12.00 w Warszawie zostaną wręczone nagrody i wyróżnienia, a wybrane wiersze młodych twórców czytać będą znani aktorzy i dziennikarze: Karolina Nowakowska, Paulina Drażba – Kamińska, Kalina Hlimi – Pawlukiewicz, Stanisław Górka, Marcin Janos Krawczyk.
To bardzo duży sukces i trzymając kciuki czekamy na ogłoszenie ostatecznych wyników konkursu.


WALENTYNKI W PRZEDSZKOLU

14 lutego przedszkolaki obchodziły Walentynki. W tym dniu czekało na nich wiele niespodzianek. W udekorowanej serduszkami sali odbył się Wielki Quiz Walentynkowy z postaciami z ulubionych bajek, walentynkowe zabawy, a także słodki poczęstunek. Wszyscy bardzo dobrze się bawili.

FOTOGRAFIEZABAWY NA ŚNIEGU

Przedszkolaki, korzystając z pięknej  zimowej pogody, zorganizowały prawdziwą bitwę na  śnieżki! Radosnym okrzykom i śmiechom nie było końca. Maluchy z pomocą pań i rodziców ulepiły bałwany. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że to był wspaniały dzień!

FOTOGRAFIEKARNAWAŁ W PRZEDSZKOLU

Karnawał w przedszkolu upłynął pod znakiem tańca, muzyki i zabaw. Maluchy nie tylko wzięły udział w Balu Karnawałowym w Domu Strażaka, doskonale bawiły się też w swoim przedszkolu; były tańce, zabawy, przygotowywanie masek, a  w Tłusty Czwartek zajadały się pysznymi pączkami  - poczęstunkiem od rodziców.

FOTOGRAFIEPOLICJANCI Z WIZYTĄ W SZKOLE

14 lutego 2013 r. naszą szkołę odwiedzili policjanci w Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.
Pani policjant spotkała się z dziećmi z oddziału przedszkolnego i klas I - III. Rozmawiała z dziećmi o niebezpieczeństwach, jakie czyhają na nie w domu, w szkole, na drodze, w kontaktach z obcymi. Dzieci utrwalały sobie wiedzę, jak unikąć zagrożeń, jak zachować się w trudnej sytuacji.
Uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w spotkaniu z policjantem Zespołu d.s. Nieletnich i Patologii KPP w Wadowicach. Tematem prelekcji było "Bezpieczeństwo w Sieci".

FOTOGRAFIE


ZABAWA KARNAWAŁOWA

Wśród księżniczek i innych bajkowych bohaterów....
Niedziela 3 lutego 2013 r. dla dzieci przedszkolnych i szkolnych ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sosnowicach na pewno należała do bardzo malowniczych. Otóż punktualnie o godzinie 14  w karnawałowo udekorowanej przez panią Wiolę Sekułę sali Domu Ludowego zjawiło się całe mnóstwo księżniczek, piratów, spidermanów i wielu innych bohaterów bajek. Każdy wyglądał wyjątkowo, bo i okazja nie należała do codziennych, w końcu był to bal karnawałowy. Wszyscy wspaniale się bawili w takt dziecięcych przebojów. Zorganizowano wiele zabaw i konkursów,  tym najważniejszy: na najpiękniejszy strój. Rada Rodziców ufundowała nagrody, które wręczała przewodnicząca pani Justyna Jachymczyk. Do wspólnej zabawy włączyły się nie tylko Mamy  działające w radzie, które na ten dzień założyły weneckie maski, ale także ci, którzy znaleźli się ze swoimi pociechami na balu. Wielkim powodzeniem cieszyło się malowanie twarzy wykonywane przez cały czas trwania imprezy przez panią Wiolę Sekułę, Olę Bal i Kasię Sekułę.
Składamy serdeczne podziękowania Rodzicom, którzy pomogli nam w zorganizowaniu zabawy.

FOTOGRAFIE"SEN ANIOŁÓW"

31 stycznia 2013 roku Środowiskowy Dom Samopomocy w Skawinie wystawił sztukę "Sen Aniołów". Zostaliśmy zaproszeni na to przedstawienie, pojechaliśmy wszyscy - od klasy "0" do VI. W szkole została tylko najmłodsza grupa przedszkolna. Sala widowiskowa skawińskiego Centrum Kultury i Sportu była wypełniona po brzegi, ale dla nikogo nie zabrakło miejsca. Z zapartym tchem oglądaliśmy przygotowaną przez podopiecznych ŚDS sztukę i byliśmy zachwyceni. Podobało nam sie wszystko: scenariusz, muzyka, scenografia, kostiumy, gra aktorów. Było to piękne, wzruszające i bardzo pouczające widowisko. Nietrudno sobie wyobrazić, jak wiele ciężkiej pracy trzeba było włożyć, by uzyskać taki efekt. Na pewno niejeden z widzów od tego dnia zmieni swój stosunek do osób niepełnosprawnych.

FOTOGRAFIE na stronie ŚDS


ZEBRANIE RODZICÓW

Zebranie Rodziców odbędzie się w środę 30 stycznia 2013 r.
O godzinie 17:00  zebranie ogólne prowadzone przez panią Dyrektor,
następnie spotkania z wychowawcami i wywiadówka.


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

13 stycznia 2013 roku odbyła się w naszej szkole tradycyjna uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Pani Dyrektor powitała zaproszonych gości, złożyła im życzenia. Impreza zaczęła się od występów dzieci z obu oddziałów przedszkolnych. Przedszkolaki recytowały wiersze, śpiewały piosenki, wykonywały nowoczesne tańce. Potem uczniowie klas II i IV zaprezentowali przedstawienie jasełkowe. Widzowie z zachwytem oglądali występy dzieci i nagrodzili je gromkimi brawami.
Dzieci złożyły Babciom i Dziadkom życzenia z okazji Ich święta, wręczyły samodzielnie wykonane laurki i prezenty. Następnie goście zostali zaproszeni do stołów, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek. Była okazja do rozmów, żartów. Miłą niespodzianką był występ grupy kolędniczej złożonej z rodziców uczniów. Ubrani w piękne i pomysłowe stroje kolędnicy wykonali kilka tradycyjnych polskich kolęd.
Tegoroczny Dzień Babci i Dziadka był piękną, radosną, a równocześnie wzruszającą uroczystością. Na długo pozostanie w naszej pamięci.

FOTOGRAFIE


TURNIEJ PIŁKI KOSZYKOWEJ

Poniedziałek 07 stycznia 2013 r. to kolejny dzień gminnych zawodów sportowych. Tym razem szkoły spotkały się na sali gimnastycznej w Paszkówce na turnieju piłki koszykowej. W zawodach brało udział po pięć zespołów w kategorii dziewcząt i chłopców. Poziom rozgrywek i frekwencja szkół z roku na rok jest coraz większa. Szczególnie w kategorii chłopców. O wygranej przesądził bezpośredni mecz między zespołami. W kategorii chłopców I miejsce zajęła SP Paszkówka, II miejsce SP Sosnowice, a III SP Łączany. Natomiast I miejsce wśród dziewcząt zdobyła SP Brzeźnica, II SP Tłuczań, a III SP Paszkówka.


FOTOGRAFIE


SZKOLNA WIGILIA 2012

21 grudnia 2012 roku odbyła się szkolna wigilia. Uroczystość rozpoczęło przedstawienie jasełkowe przygotowane przez panią Bogusławę Brożek i uczniów klas II i IV. Ubrane w piękne stroje dzieci przedstawiły historię Bożego Narodzenia, śpiewały kolędy. Duże wrażenie zrobiła na widzach wspaniała scenografia.
Po przedstawieniu Pani Dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia, a potem uczniowie udali sie do klas pod opieką swych wychowawców.  Tam składali sobie życzenia, dzielili się opłatkiem i jedli wigilijny posiłek. Nie zabrakło tez współnego kolędowania.

FOTOGRAFIE


BEZPIECZNA SZKOŁA - BEZPIECZNY UCZEŃ

Szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie dla szkół wszystkich stopni  Bezpieczna  Szkoła- Bezpieczny Uczeń.
Wykonane zadania w ramach konkursu: Debata uczniowska "Państwo, prawo, społeczeństwo, obywatel"; spotkanie z pielęgniarką - szkolenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Debata uczniowska
Uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sosnowicach przeprowadzili debatę uczniowską na temat: Państwo, prawo, społeczeństwo, obywatel. Debacie przysłuchiwali się zaproszeni goście: Dyrektor Szkoły mgr Elżbieta Kosek i radna Gminy Brzeźnica, a zarazem Sołtys wsi Sosnowice Małgorzata Klaja.
W debacie uczniowie poruszyli ważne i trudne tematy dotyczące demokratycznego państwa, oczekiwań obywateli pod adresem państwa. Zwrócili uwagę na grupy społeczne, które powinny być objęte szczególną troską i zastanawiali na ile państwo wywiązuje się z tych zadań.Podjęto zagadnienia tolerancji w państwie, z wypunktowaniem sytuacji i zachowań, których tolerować nie wolno. Wypowiadali się o nietolerancyjnych postawach, niosących zagrożenia, a nawet tragiczne sytuacje. W debacie nie zabrakło tematów o prawie i jego przestrzeganiu oraz opiece prawnej dzieci, jak również wymieniono dokumenty, w których zapisane są prawa obywateli.
W podsumowaniu uczniowie prowadzący debatę stwierdzili, że państwo chroni obywatela, ale w tej dziedzinie potrzebne są działania, żeby obywatel czuł się w pełni chroniony przez państwo prawa i miał wszelkie możliwości do prawidłowego funkcjonowania.

FOTOGRAFIE

Spotkanie uczniów klas I-VI z pielęgniarką z Ośrodka Zdrowia w Paszkówce
Uczniowie zapoznali się z zasadami udzielania pierwszej pomocy w niektórych urazach, zasłabnięciach, omdleniach, krwotokach z nosa, skręceniach kończyn, złamaniach, stłuczeniach, zranieniach, oparzeniach.
Pani pielęgniarka przekazała informacje na temat urazów oraz zachowań w zaistniałych sytuacjach, po czym odbyły się zajęcia praktyczne.

Uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach, a zdobyta wiedza i umiejętności mogą być wykorzystane w przypadku nieszczęśliwych zdarzeń.

FOTOGRAFIE

Spotkanie ze strażakiem Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach, starszym sekcyjnym Bogdanem Sutrem

Uczniowie klas III, V, VI wzięli udział w spotkaniu dotyczącym zagrożeń pożarowych oraz zachowania się w sytuacji zagrożenia pożarowego. Przypomniano uczniom numery alarmowe i sposoby powiadamiania służb ratowniczych.
Dzieci przemieszczały się drogami ewakuacyjnymi w szkole, strażak omówił wykorzystanie gaśnic i znaczenie drzwi przeciwpożarowych.
Celem spotkania było poinformowanie uczniów o przyczynach pożarów i właściwych zachowaniach w sytuacjach zagrożenia.

FOTOGRAFIEXVII GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

13 grudnia 2012 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVII Gminnym Konkursie Ortograficznym organizowanym przez Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy.
W grupie I (uczniowie klas I - III szkół podstawowych) trzecie miejsce zdobyła Justyna Wyroba.
W grupie II (uczniowie klas IV - VI szkół podstawowych) trzecie miejsce zdobyła Dorota Wądrzyk, a Alaksandra Bal uzyskała wyróżnienie.

FOTOGRAFIE


SUKCESY NASZYCH TENISISTÓW

W dniu 28 listopada 2012 roku w hali sportowej MOSiR w Olkuszu rozegrano finał wojewódzki IV Ogólnopolskiego Festiwalu Tenisa Stołowego Dzieci o Puchar Ministra Sportu i Turystyki. Imprezę przeprowadził KOZTS przy współpracy z MOSiR w Olkuszu.
Zawody rozegrano na 16 stołach z udziałem 114 uczestników wyłonionych z 11 eliminacji rejonowych w następujących kategoriach:

1. I-III klasa (ur. 2003-2005) - z licencjami PZTS lub bez licencji
2. IV-VI klasa (ur. 2000-2002) - bez licencji PZTS
3. IV-VI klasa (ur. 2000-2002) - z licencjami PZTS.
Naszą szkołę reprezentowali Grzegorz Moskała, Jan Bańo oraz Jakub Dudzik. Grzegorz zajął VII miejsce w kategorii klas IV- VI z licencją PZTS, Jan VI w kategorii bez licencji PZTS, a Jakub XIX. Do finału ogólnopolskiego awansowało po 2 najlepszych zawodników z każdej kategorii.

W Witanowicach 30 listopada odbył się dalszy etap rozgrywek Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym. Tym razem był to półfinał powiatowy, z którego do finału awansowali: Grzegorz Moskała, Jakub Dudzik oraz Weronika Bobula. Należy także zaznaczyć, że po znakomitym występie do finału powiatowego z I miejsca w grze deblowej awansowali: Grzegorz Moskała i Jan Bańdo.

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Choczni drugi rok z rzędu jest bardzo szczęśliwa dla naszych tenisistów stołowych. Grzegorz Moskała 7 grudnia na zawodach tenisa stołowego w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej zajął I miejsce. W turnieju brało udział 24 najlepszych zawodników z całego powiatu wadowickiego.  Grzegorz nie miał sobie równych przeciwników i po wspaniałej grze został Mistrzem Powiatu. Należy też dodać, że Grzegorz na co dzień uczęszcza do Klubu Tenisa Stołowego  w Skawinie i  jest jednym z najbardziej obiecujących młodych zawodników naszego rejonu. W zawodach także brał udział Jakub Dudzik, zajmując bardzo dobre XIII miejsce.

W poniedziałek 10 grudnia, także w Choczni został rozegrany finał powiatowy tenisa stołowego tym razem w grze podwójnej. Naszą szkołę reprezentowali Mistrz Powiatu w grze indywidualnej Grzegorz Moskała oraz Jan Bańdo. Obaj chłopcy bardzo dobrze współpracowali ze sobą i uzupełniali się wzajemnie, co przyniosło kolejny sukces.  Zostali najlepszą drużyną Powiatu Wadowickiego nie przegrywając żadnego spotkania. Gratulacje i powodzenia w dalszym etapie rozgrywek.

FOTOGRAFIEMIKOŁAJKOWY TURNIEJ SPRAWNOŚCIOWY

4 grudnia 2012 r. w  Zespole Szkół im. Janusza Korczaka w Łączanach rozegrano Drugi  Mikołajkowy Turniej Sprawnościowy. Do  zawodów przystąpiło  96 dzieci z gminy Brzeźnica, które rywalizowały z sobą w dwóch kategoriach wiekowych, pokonując różne tory przeszkód. Wśród dzieci młodszych z klas II szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęli uczniowie ze SP w Paszkówce, drugie ze SP w Łączanach, a trzecie ze SP w Sosnowicach. W kategorii klas III szkoły podstawowej zwyciężyła drużyna z SP w Łączanach, drugie miejsce zajęła SP w Sosnowicach, a trzecie  SP w Tłuczani. Każdy z tych zespołów otrzymał pamiątkowy dyplom oraz medale. Tego dnia  dzieci spotkały się również ze Świętym Mikołajem, który przyniósł dla każdego z nich słodki upominek. Po turnieju i spotkaniu ze Świętym Mikołajem wszystkie dzieci zadowolone i uśmiechnięte wróciły do swoich szkół.

FOTOGRAFIE


GMINNE ZAWODY PIŁKI SIATKOWEJ

W Zespole Szkolno Przedszkolnym  w Brzeźnicy 5 grudnia odbyły się Gminne Zawody Piłki Siatkowej dziewcząt i chłopców. Do zawodów przystąpiły cztery drużyny chłopców i trzy drużyny dziewcząt. Nasi reprezentanci szkoły w obydwu kategoriach zajęli III miejsce. Do dalszych gier awansowała Szkoła Podstawowa z Brzeźnicy, zajmując I miejsce. Poziom gry był wyrównany, szczególnie u chłopców. Do ostatniej piłki ważyły się losy zwycięstwa i awansu do kolejnej rundy.  


FOTOGRAFIE
ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ...

Przedszkolaki bardzo aktywnie oczekują na nadejście Świąt Bożego Narodzenia. Ozdabiają salę, uczą się piosenek i kolęd. Ostatnio postanowiły, że ubiorą już choinkę, aby na sali zrobiło się świątecznie. Najpierw dzieci rozłożyły gałązki drzewka, potem ozdabiały je bombkami i figurkami. Na końcu nałożyły kolorowe łańcuchy... na panią Agnieszkę i siebie też. Wesołych Świąt!

FOTOGRAFIE


URODZAJ TALENTÓW

Festiwal Artystyczny Talenty jest z powodzeniem organizowany od  wielu lat przez Wadowickie Centrum Kultury.  Zwycięzca wyłaniany jest według systemu Oskarowego. Mianowicie otrzymuje  nominacje w wybranej kategorii, a podczas uroczystej gali, która w tym roku odbyła się w niedzielę 9 grudnia 2012, laur – Talent 2012. Jak nakazuje tradycja, także i w tym roku, grupa zdolnych w wielu dziedzinach uczniów z naszej szkoły wzięła w nim udział. Wyłonieni w eliminacjach gminnych do następujących kategorii swoimi  zdolnościami błyszczeli:
- fotografia: Aleksandra Bal i Aleksandra Lupa (obydwie  klasa VI)
- literatura: Aleksandra Bal, Weronika Bobula, Dorota Wądrzyk (wszystkie klasa VI)
- recytacja: Paulina  Adamus (klasa III), Aleksandra Bal i Weronika Bobula (obydwie klasa VI)
- teatr: Julia Dyrga (KlasaII) i Arkadiusz Tuman (klasa IV).Nominacje otrzymali: Aleksandra Bal i Dorota Wądrzyk w kategorii literatura i Julia Dyrga w kategorii Teatr. Nagrodę Talent 2012 z rąk dyrektora WCK w Wadowicach otrzymała Aleksandra Bal. Serdeczne gratulacje.

FOTOGRAFIE


MIKOŁAJKI W PRZEDSZKOLU

6 grudnia to dzień, na który czekają wszystkie dzieci. Przedszkolaki starannie się przygotowały; napisały listy oraz starały się być bardzo grzeczne. Mikołaj zabrał listy, a nawet zostawił odpowiedź, tak jak zapowiedział, nie zapomniał o szkole w Sosnowicach i pomimo mrozu odwiedził nasze przedszkolaki. 5 i 6 latki przygotowały dla Niego świąteczny układ  taneczny, natomiast młodsze dzieci śpiewały piosenki. Gość z Północy był zachwycony, bo każdego starszaka i malucha obdarował paczką. Dzieci długo będą pamiętały ten dzień, a Świętego Mikołaja zapraszamy za rok.


FOTOGRAFIE


ANDRZEJKI W ZERÓWCE

Ostatniego dnia listopada przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego „0” wraz ze swoją wychowawczynią przygotowały niezapomniany andrzejkowy wieczór, na który zaprosili swoje mamy. Dzieci brały udział w licznych zabawach i wróżbach.  Następnie odbyło się zebranie dotyczące diagnozy gotowości szkolnej.  Rodzice mieli okazję dowiedzieć się o postępach swoich pociech oraz spędzić miłe chwile w bajkowej oprawie.


FOTOGRAFIE


DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

29 listopada był wyjątkowym dniem w oddziale przedszkolnym 3 i 4 latków. Odbyła się uroczystość  z okazji Dnia Przedszkolaka obchodzona corocznie w okolicach 1 grudnia. To wyjątkowa chwila, szczególnie dla dzieci, które we wrześniu tego roku, po raz pierwszy rozpoczęły przygodę z przedszkolem. Trzylatki i czterolatki miały okazję po raz pierwszy wystąpić przed swoimi rodzicami i zaprezentować, czego się już nauczyły. Dzieci śpiewały piosenki, tańczyły oraz recytowały wiersze. Przedszkolaki  były bardzo przejęte, ale poradziły sobie znakomicie, za co zostały nagrodzone wielkimi brawami. Pani Dyrektor gratulowała wszystkim przedszkolakom, a na pamiątkę tego dnia zostały obdarowane dyplomem i upominkiem.  Nie zapomniano także o słodkim poczęstunku. Całości spotkania towarzyszyła radosna i przyjazna atmosfera.

FOTOGRAFIEZBIÓRKA PŁYT

Co roku do naszych domów trafia ponad 160 milionów płyt CD/DVD. Ogromna ich większość jest obecnie bezużyteczna i najczęściej zalega nam na półkach. Każda wyrzucona płyta to problem dla środowiska, ponieważ rozkłada się około 1000 lat.  Co można z tym zrobić? Przynieś niepotrzebną płytę do szkoły i wrzuć do oznaczonego kartonu. W zamian za każdy karton zebranych płyt (około 2000 szt.) otrzymamy  bezpłatnie dowolną kolekcję z serii “Było sobie ….” oraz wybrane odcinki programu popularnonaukowego “Galileo”. Zbiórka trwa do 31.12.2012 r. Więcej informacji o akcji można uzyskać ze strony: www.klubobroncowplanety.pl


MIKOŁAJKOWA WYCIECZKA DO KINA

6 grudnia 2012 r. , z okazji dnia Świętego Mikołaja, uczniowie naszej szkoły wyjechali na wycieczkę do kina Cinema City Zakopianka w Krakowie.
Uczniowie klas I, II, III i IV obejrzeli film "Strażnicy marzeń", opowieść o baśniowych postaciach: Mikołaju, Wielkanocnym Zającu, Zębowej Wróżce, Piaskowym Ludku i Jacku Mrozie, które stają do walki, aby przezwyciężyć Króla Ciemności, Pitcha, nim zarazi wszystkie dzieci strachem.
Uczniowie klas V i VI zobaczyli film "Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości". W filmie tym dzielni Galowie, Asterix i Obelix, wyruszają na odsiecz królowej Brytów Kordelii, by uratować jej królestwo przed Juliuszem Cezarem.
Wycieczka była udana, filmy ciekawe, a popcorn - jak zwykle - smaczny.

FOTOGRAFIE


KOLOROWO I ZDROWO W PRZEDSZKOLU

28 września i 4 października po całej szkole unosiły się wspaniałe zapachy. Przedszkolaki postanowiły pokazać jak należy się zdrowo odżywiać. Pod czujnym okiem pań przygotowały smaczną sałatkę owocową i równie smaczne kanapeczki. Wszystkim ciekła ślinka na widok kolorowych smakołyków.

FOTOGRAFIE


DZIEŃ OTWARTY DLA RODZICÓW

Zapraszamy Rodziców na Dzień Otwarty we wtorek 27 listopada 2012 roku .

Tego dnia w godzinach od 17:00 do 18:00 każdy z Rodziców będzie miał możliwość spotkać się z nauczycielem, porozmawiać o swym dziecku, jego problemach, sukcesach czy ewentualnych niepowodzeniach.


SUKCES TENISISTÓW W OŚWIĘCIMIU

W czwartek 15.11.2012 r. w Oświęcimiu odbyły się eliminacje rejonowe do IV Ogólnopolskiego Festiwalu Tenisa Stołowego. Naszą szkołę reprezentowali: Jan Bańdo, Jakub Dudzik oraz Grzegorz Moskała. Po bardzo dobrej, zaciętej i wyrównanej grze wszyscy chłopcy awansowali do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 28.11 w Olkuszu. Uczniowie naszej szkoły liczą na kolejne sukcesy i trzymają kciuki za tenisistów stołowych.

FOTOGRAFIE


NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Narodowe Święto Niepodległości, obchodzone dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego, jest doskonałą okazją do krzewienia postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży. Jak powiedział Józef Piłsudski: "Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości".

12 listopada 2012 roku w naszej szkole odbyła się akademia dla uczczenia tego święta. Uczniowie klasy III zaprezentowali montaż słowno - muzyczny, w którym znalazły się teksty i pieśni patriotycznedotyczące okresu zaborów i odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość przebiegła w atmosferze zadumy nad przeszłością, wspomnień o tych, którzy walczyli i tracili życie po to, byśmy mogli żyć w wolnym kraju.

FOTOGRAFIEGMINNE ZAWODY TENISA STOŁOWEGO

W czwartek 08.11.12 r. w Szkole Podstawowej w Łączanach odbyły się Gminne Zawody Tenisa Stołowego dla uczniów klas IV-VI. Reprezentanci naszej szkoły tradycyjnie zajęli bardzo dobre miejsca.
 
W grze indywidualnej Grzegorz Moskała zdobył I miejsce, Jakub Dudzik  II miejsce, a Jan Bańdo III. 
W kategorii dziewcząt Weronika Bobula zajęła I miejsce, a Karolina Moskała V.
Natomiast w grze podwójnej Grzegorz Moskała i Jan Bańdo uplasowali się na I miejscu podium. 
Weronika Bobula i Ewelina Antos na II. 

W zawodach brało udział pięć szkół z naszej gminy. Poziom zawodów w tym roku był bardzo wyrównany. Wszyscy wymienieni reprezentanci naszej szkoły awansowali do półfinału powiatowego, który odbędzie się pod koniec listopada w Witanowicach.

FOTOGRAFIEGMINNY KONKURS RECYTATORSKI
 

6 listopada 2012 roku w Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy odbył się Gminny Konkurs Recytatorski. Wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły i odnieśli sukces.

W grupie uczniów z klas I - III:
Paulina Adamus z klasy III zdobyła I miejsce w kategorii RECYTACJA
Julia Dyrga z klasy II zdobyła I miejsce w kategorii TEATR

W grupie uczniów z klas IV - VI:
Weronika Bobula z klasy VI zdobyła II miejsce w kategorii: RECYTACJA
Aleksandra Bal z klasy VI zdobyła III miejsce w kategorii: RECYTACJA
Arkadiusz Tuman z klasy IV zdobył I miejsce w kategorii TEATR

FOTOGRAFIE na stronie CKiP


CZYTANIE JEST TRENDY


Czytanie rozwija o tym wiedzą wszyscy, a w szkole w Sosnowicach można powiedzieć, że jest trendy.
26 października 2012 roku dokładnie o godzinie 13  szczęśliwa trzynastka uczniów z naszej szkoły wzięła udział w szkolnych eliminacjach Małopolskiego Konkursu Humanistycznego. Wśród uczestników znaleźli się uczniowie klasy V: Jan Bańdo, Weronika Bujak, Jakub Dudzik, Katarzyna Sekuła oraz  z klasy VI: Aleksandra Bal, Weronika Bobula, Adrianna Moskała, Grzegorz Moskała, Jakub Pacułt, Filip Śnieżek, Tomasz Walo, Dorota Wądrzyk i Maksymilian Wyroba. Wszyscy dzielnie pracowali przez 90 minut. Po sprawdzeniu prac okazało się, że wymagane 75% punktów do etapu rejonowego (obejmującego swym zasięgiem aż trzy powiaty) uzyskała czwórka uczniów: Dorota Wądrzyk, Weronika Bobula, Jakub Dudzik i Grzegorz Moskała. Komisja  kwalifikacyjna po przejrzeniu wszystkich prac podniosła próg punktowy i do Andrychowa pojechały Weronika Bobula i Dorota Wądrzyk. Dziewczyny dzielnie pracowały przez 120 minut, uzyskując bardzo dobry wynik. Dorota napisała na 38 punktów, natomiast Weronika na 29, by uzyskać kwalifikację do etapu wojewódzkiego wymagano 41 punktów. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, gdyż musieli wykazać się nie tylko wiedzą polonistyczno – historyczną, ale przeczytać wiele książek wymaganych w regulaminie, czemu poświęcili sporo czasu. 

FOTOGRAFIEWYJAZD DO KINA NA „BITWĘ POD WIEDNIEM”

23 października 2012 r. klasa V i VI pod opieką wychowawców Henryki Brożek i Przemysława Opyrchała pojechali do kina Cinema City Zakopianka w  Krakowie, aby obejrzeć film pt. „Bitwa pod Wiedniem”.
W organizację wyjazdu włączyli się rodzice uczniów.
Poniżej znajdują się zdjęcia z kina i kilka refleksji uczniów po seansie.

„Film miał wartości historyczne, dzięki którym dowiedziałem się bardzo dużo o bitwie pod Wiedniem. Sama realizacja filmu nie była taka wspaniała. Film zawierał elementy nierealistyczne, np. przemiana wilka w człowieka. Aktor, który grał rolę króla Sobieskiego bardzo dobrze wczuł się w rolę. Film mimo słabych elementów był dobry.”    Tomek                    
„Film był bardzo ciekawy, było w nim kilka elementów fantastycznych. Wśród polskiej husarii było kilka niedociągnięć. Walka wydawała się realistyczna.”    Filip
„Film pt. „Bitwa pod Wiedniem” zmieniła mój pogląd na świat w XVII w. Wiele się dowiedziałam, zachwyciła mnie postać Marco, który był mnichem czyniącym cuda. Był tolerancyjny i akceptował wiarę innych ludzi. Bitwa pod Wiedniem była wojną chrześcijan z muzułmanami.”    Dorota
„Niedawno oglądałem film „Bitwa pod Wiedniem”. Zobaczyłem w nim, jak wyglądała kiedyś bitwa oraz jak zachowują się ludzie wyznający różną wiarę. Zobaczyłem też jak wyglądało wojsko i jaką bronią się posługiwało.”  Grzegorz Moskała
„Film pt. „Bitwa pod Wiedniem” ukazuje realia XVII-wiecznej Europy. Podobały mi się realistyczne sceny bitwy pod Wiedniem. Myślę, że dobrze była dobrana obsada filmu. Film podobał mi się, a najbardziej stroje siedemnastowiecznej husarii.”             Kuba
„Moim zdaniem film pt. „Bitwa pod Wiedniem” pokazuje silną i mądrą Polskę. Król Jan III Sobieski poprowadził swoją husarię do zwycięstwa po emocjonującej walce z wojskiem tureckim. Film otworzył mi oczy na podział religii i historię Polski.”           Ola Bal
„Film był wg mnie bardzo ciekawy. Na pewno dowiedziałem się więcej o historii świata i jaką rolę odegrała w nim polska armia, którą poprowadził Jan III Sobieski.”           Aleksandra Lupa
„Moim zdaniem film „Bitwa pod Wiedniem” był ciekawy i pouczający. Tylko polskie wojsko miało trochę niedopracowane wyposażenie, poza tym film mi się podobał.”          Bartosz Kucharczyk

FOTOGRAFIEDOBRY WYSTĘP PIŁKARZY

Środa 17 października to dzień, w którym reprezentacja chłopców z naszej szkoły wyjechała na kolejny etap rozgrywek piłki nożnej halowej. Był to półfinał powiatowy rozgrywany na hali sportowej w Spytkowicach. W rozgrywkach uczestniczyły drużyny z Bachowic, Fydrychowic, Tomic  i oczywiście nasza. Chłopcy grali bardzo dobrze przez całe zawody, nie przegrywając żadnego spotkania. Do zwycięstwa i awansu do finału powiatowego zabrakło 1 pkt.  Naszą szkołę reprezentowali: Jan Bańdo, Dawid Chromy, Bartłomiej Jachymczyk, Bartosz Kucharczyk, Grzegorz Moskała, Jakub Pacułt, Arkadiusz Tuman i Tomasz Walo.

FOTOGRAFIEDZIEŃ NAUCZYCIELA. PASOWANIE NA UCZNIA

15.10.2012 r. w Szkole Podstawowej w Sosnowicach odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy 1 połączone z Dniem Edukacji Narodowej. W uroczystości wzięło udział 11 uczniów klasy I, którzy ślubowali na sztandar Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sosnowicach, że będą dobrymi uczniami , dziećmi i Polakami, że będą się starali być uczciwymi ludźmi, gdy dorosną. Po ślubowaniu nastąpiło pasowanie na ucznia. Dokonała go dyrektor mgr Elżbieta Kosek. Uczniów klasy I przywitał uroczyście samorząd szkolny wraz z klasą VI, która uczciła również Dzień Nauczyciela dla nauczycieli czynnych oraz emerytów, którzy zaszczycili nas swoją obecnością.

FOTOGRAFIE


SUKCES MŁODYCH PIŁKARZY

We wtorek 9 października w Szkole Podstawowej w Łączanach odbyły się gminne zawody piłki nożnej halowej szkół podstawowych. W turnieju uczestniczyły szkoły z Brzeźnicy, Łączan, Paszkówki, Sosnowic i Tłuczani. Każda drużyna rozegrała po 4 mecze. Zawody stały na bardzo dobrym, wyrównanym poziomie, który to z roku na rok jest coraz wyższy. Do ostatniego spotkania ważyły się losy zwycięstwa. Pierwsze miejsce w turnieju zajęli chłopcy z Sosnowic i awansowali do dalszego etapu rozgrywek. Drugie miejsce SP Paszkówka po bardzo dobrej grze, a trzecie SP Brzeźnica.


Serdeczne podziękowania dla rodziców za pomoc w przewiezieniu dzieci na zawody.
Przemysław OpyrchałPROJEKT "PRZYJAZNA SZKOŁA"

W roku szkolnym 2012/2013 nasza szkoła uczestniczy w projekcie "Przyjazna szkoła - wyrównywanie szans edukacyjnych w Gminie Brzeźnica". Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał  Ludzki, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Uczestnictwo w projekcie ma na celu wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów w kontekście wdrażania nowej podstawy kształcenia ogólnego. Na realizację projektu szkoła otrzymuje środki finansowe z przeznaczeniem na zakup pomocy dydaktycznych.
Realizacja projektu polega na prowadzeniu dodatkowych zajęć z uczniami klas I-III, które mają na celu wspomaganie dzieci mających specyficzne  trudności w nauce oraz  rozwijanie zainteresowań uczniów szczególnie uzdolnionych.ZAWODY W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Nowy rok szkolny rozpoczął się od sukcesu naszych uczniów w sporcie. Na indywidualnych zawodach w biegach przełajowych 26 września w Brzeźnicy reprezentacja szkoły w składzie: Weronika Bobula, Alicja Brożek, Dawid Chromy, Jakub Dudzik, Bartosz Kucharczyk, Adriana Moskała, Grzegorz Moskała  i Jakub Pacułt zajęła bardzo dobre miejsca. Wszyscy oprócz Alicji awansowali do finału powiatowego w Wadowicach, z którego Bartosz i Weronika dostali się do zawodów wojewódzkich w Nowym Targu,    gdzie występowali zawodnicy z 22 powiatów. Nasi reprezentanci szkoły zajęli dalsze lokaty, ale należy podkreślić, że nikt do tej pory w historii szkoły nie awansował aż tak wysoko i nie rywalizował z najlepszymi biegaczami naszego województwa.

FOTOGRAFIE
26 WRZEŚNIA – EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

W naszej szkole z okazji Dnia Języków Obcych uczniowie klasy VI przygotowali krótki program , w którym podkreślili , jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa  znajomość języków obcych.
Przy pomocy humorystycznych scenek pokazali, iż brak znajomości języków obcych, niesie za sobą szereg nieporozumień i komicznych sytuacji, które  niekiedy stają się kłopotliwe.
To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, której siedzibą jest Strasburg. Zasadniczym celem obchodów Dnia Języków jest podnoszenie świadomości w zakresie:
- bogactwa i różnorodności językowej Europy, które należy pielęgnować i rozszerzać;
- potrzeby zwiększania zakresu nauczanych języków (także tych mniej znanych i używanych), co skutkować będzie rozszerzeniem wielojęzyczności;
- potrzeby osiągania przez obywateli pewnego zaawansowania w zakresie co najmniej dwóch języków, poza swoim własnym, tak aby mogli w pełni wykorzystać swój potencjał jako obywatele demokratycznej Europy.WYCIECZKA W TATRY

W dniu 1 i 2 października 2012 r. uczniowie klasy V i VI pod opieką wychowawców: Henryki Brożek i Przemysława Opyrchała uczestniczyli w wycieczce w Tatry. Program wycieczki obejmował wyjazd kolejką linową na Kasprowy Wierch (1987 m n.p.m.). Uczniowie odbyli spacer na pobliski szczyt Beskid (2012 m n.p.m.) i przeszli pod Wysokogórskie Obserwatorium Meteorologiczne na Kasprowym Wierchu. W Kuźnicach zwiedzili Muzeum Tatrzańskie oraz wystawy poświęcone Starym Kuźnicom. W drodze do miejsca noclegowego zatrzymali się przy skoczni narciarskiej Wielka Krokiew i obserwowali treningi skoczków. Wieczorem spacerowali po Krupówkach oraz zwiedzili zabytkowy Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku. W drugim dniu wycieczki udali się do Doliny Kościeliskiej, w której obejrzeli wywierzysko Lodowe Źródło, Wąwóz Kraków i schronisko turystyczne na Hali Ornak.

FOTOGRAFIEWYCIECZKA DO SKANSENU W ZUBRZYCY GÓRNEJ

27 września 2012 roku uczniowie klas I, II, III i IV uczestniczyli w wycieczce do Orawskiego Parku Etnograficznego w Zubrzycy Górnej - muzeum na wolnym powietrzu typu skansenowskiego, gdzie w otwartej przestrzeni zabytkowego parku prezentowane są najciekawsze obiekty drewnianej architektury dworskiej oraz chłopskiej zarówno mieszkalnej, gospodarczej jak i technicznej. Uczestnicy wycieczki wzięli udział w zajęciach edukacyjnych mających na celu przybliżenie życia dawnych pasterzy ma Orawie. Zwiedzili zabytkowy kościól p.w. Matki Boskiej  Śnieżnej, wysłuchali opowieści o starych bacowskich wierzeniach i przesądach, słuchali gry na skrzypcach i tradycyjnych, wykonanych ręcznie piszczałkach. Obejrzeli też bacówkę i jej wyposażenie, obejrzeli sprzęty niezbędne do wyrobu oscypków. W szkole z XIX wieku szyli z filcu sakiewki. Po południu wyjechali z Zubrzycy zaopatrzeni w zakupione na terenie skansenu pamiątki i pełni wrażeń.

FOTOGRAFIE


ZEBRANIE RODZICÓW

Zebranie Rodziców odbędzie się w czwartek 13 września 2012 roku .
O godzinie 17:00  zebranie ogólne prowadzone przez panią Dyrektor,
następnie spotkania z wychowawcami.


WYPRAWKA SZKOLNA

Dyrektor Szkoły informuje, że wszystkie rodziny, których dochód na jednego członka nie przekracza 539 zł w przypadku dziecka w klasie I oraz 456 zł w przypadku klas II, III, IV, mogą się starać o dofinansowanie zakupu podręczników dla uczniów kl.I- IV na rok szkolny 2012/2013.
Wnioski o dofinansowanie będą przyjmowane w sekretariacie szkoły do 7 września 2012 r. wraz z zaświadczeniami o dochodach za sierpień 2012 r. oraz dowodami zakupu podręczników ( imienna faktura, rachunek).
W dniu 3 września 2012 roku nastąpiło w naszej szkole uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Uroczystość zaszczycił swą obecnością Wójtj gminy, Pan Bogusław Antos. Pan Wójt przedstawił wszystkim panią mgr Elżbietę Kosek, która objęła stanowisko dyrektora naszej szkoły.
Pani Dyrektor została przywitana przez Pana Wójta, uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli
Pani Dyrektor również powitała wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców, wyraziła nadzieję, że wakacje były dla wszystkich udane i szczęśliwe, nastepnie poinformowała zebranych o zmianach, jakie nastąpią w naszej szkole w bieżącym roku szkolnym.
Pani Dyrektor przedstawiła także wychowawców klas:
k
Klasa I p. Krystyna Hardek
Klasa II p. Bogusława Brożek
Klasa III p. Teresa Paździor
Klasa IV p. Agnieszka Wolska
Klasa V p. Henryka Brożek
Klasa VI p. Przemysław Opyrchał
Oddział przedszkolny p. Agnieszka Lupa
Klasa "0" p. Maria Klaja

FOTOGRAFIE