Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej
w Sosnowicach
Strona główna

Archiwum

Nauczyciele

Uczniowie

Absolwenci

Osiągnięcia

O szkole

O Sosnowicach

Rada Rodziców

Samorząd

SU Zgoda

Fotografie

Foto-archiwum

Najlepsi

Kontakt

Linki

Archiwum AKTUALNOŚCI

2014/2015
ZAKOŃCZENIE ZAJĘĆ W ROKU 2014/2015

Słowa Igora Herbuta z zespołu Lemon „Wszyscy jesteśmy zwycięzcami” posłużyły za motto zakończenia roku szkolnego 2014/ 2015 w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sosnowicach. Naszą uroczystość zaszczycił swą obecnością wójt gminy Brzeźnica pan Bogusław Antos, który pogratulował sukcesów naszym uczniom, wręczając im stypendia. Następnie pani dyrektor Elżbieta Kosek wspólnie z wychowawcami wręczyła nagrody wyróżniającym się pod względem nauki i zachowania uczniom. Pani dyrektor podziękowała rodzicom i wręczyła Listy Gratulacyjne pani Elżbiecie Kucharczyk gratulując sukcesów syna Tomasza i pani Katarzynie Kucharczyk w związku z osiągnięciami córki Natalii. Dyrektor podziękowała pani Marioli Pacułt za pracę w Radzie Rodziców. Po części oficjalnej, kiedy uczniowie klasy VI przekazali Sztandar klasie V i złożyli uroczyste ślubowanie nastąpiła część artystyczna, którą zapoczątkowali pierwszoklasiści życząc wszystkim udanych wakacji, a absolwentom wielu sukcesów w gimnazjum. Jako ostatni na scenę weszli szóstoklasiści, którzy pożegnali się wykorzystując wspomniany już zespół Lemon i ich teksty oraz muzykę.

A.W.

FOTOGRAFIE

FILMYOGNISKA JUŻ DOGASA BLASK

Słowa popularnej piosenki połączyły uczniów klasy VI podczas pożegnalnego ogniska tuż przed zakończeniem roku szkolnego 24 czerwca 2015 roku. Po południu spotkaliśmy się na leśnej polanie, by zapalić ostatnie, wspólne ognisko. Bawiliśmy się doskonale, piekliśmy kiełbaski i wspominaliśmy czas spędzony w szkole podstawowej...

A.W.

FOTOGRAFIEWYCIECZKA DO PASZKÓWKI

24 czerwca 2015 r. wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami udali się na pieszą wycieczkę do Paszkówki. Mile spędzili czas w ogrodzie rekreacyjnym obok kościola. Można tam było pobiegać, bawić się, grać w różne gry, obejrzeć zabytkowy wóz drabiniasty, podziwiać urokliwy staw porośnięty rzęsą wodną.
Panie z Rady Rodziców częstowały wszystkich upieczonymi na grillu kiełbaskami.
Wróciliśmy do szkoły nieco zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

FOTOGRAFIE


TEATR LALEK W NASZEJ SZKOLE

17 czerwca 2015 r. odwiedził naszą szkołę Teatr Każdej Sztuki z Nowego Sącza i wystawił inscenizację baśni Marii Kownackiej "O straszliwym smoku, dzielnym Szewczyku, pięknej królewnie i krolu Gwoździku".
Artyści ukazali dzieciom  wartość i piękno klasycznego teatru kukiełkowego Widzom podobały się lalki, ładna scenografia i oprawa muzyczna. Z zainteresowaniem śledzili losy bohaterów przedstawienia.
Inscenizację obejrzały dzieci z obu grup przedszkolnych, uczniowie klas i - III oraz dzieci, które będą uczęszczały do naszego przedszkola w przyszłym roku szkolnym i wraz z rodzicami odwiedziły nas w ramach dnia otwartego.

FOTOGRAFIE


WYCIECZKA DO ENERGYLANDII

Podobno bawić wszędzie można się doskonale, trzeba mieć tylko dobre towarzystwo… Uczniowie klasy VI sprawdzili to powiedzenie w parku rozrywki EnergyLandia w Zatorze, gdzie wybrali się wraz z wychowawczynią 17 czerwca 2015 roku. To, co czekało nas na miejscu przeszło najśmielsze oczekiwania, moc atrakcji w parku zaspokoi nawet najbardziej wybrednych. Skorzystaliśmy prawdopodobnie ze wszystkich możliwych zabaw nawet tych najbardziej ekstremalnych. Niech za określenie poziomu atrakcji posłuży fakt, iż wszyscy chcemy tam wrócić...KANGUR MATEMATYCZNY

Tegoroczny Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR 2015 zgromadził w naszej szkole uczniów chcących zmierzyć się z zadaniami matematycznymi o podwyższonym poziomie trudności. We wspólnej zabawie matematycznej wzięło udział 17 osób.
Uczennica klasy VI Natalia Kucharczyk uzyskała wyróżnienie. (kategoria BENIAMIN)
Gratulujemy wszystkim uczestnikom wyników i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR.
M.G.


DYSKOTEKA

16 czerwca 2015 roku uczniowie klasy VI wraz z wychowawczynią i rodzicami zorganizowali dyskotekę pożegnalną pod tytułem”Disco polo wiecznie żywe”, na którą zaprosili wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły oraz całą społeczność szkolną. Zabawa była bardzo udana i zapewne na długo pozostanie w pamięci...WYCIECZKA DO INWAŁDU

Dnia 16.06.2015 r. klasa pierwsza udała się na wycieczkę do Inwałdu, aby zwiedzić Park Miniatur i średniowieczną Warownię. Zwiedzanie rozpoczęli  w Parku Miniatur. Spacer wśród modeli przedstawiających najsławniejsze cuda architektoniczne świata m.in.: Świątynię Akropolu, Coloseum, Statuę Wolności czy Wieżę Eiffla, był dla pierwszaków niezwykłym  przeżyciem. Niespodzianką i główną atrakcją dla dzieci była możliwość wspaniałej zabawy w Mini Lunaparku, tam korzystały z licznych atrakcji: Koła Młyńskiego, licznych karuzeli, Super Ślizgu, wystawy Tutenchamona, Domu strachów i innych. Potem udali się do średniowiecznej osady Warowni, przed zamkiem spotkali się z  buchającym parą i ziejącym ogniem Smokiem.  Zajrzeli także do warsztatu tkacza, kowala, powroźnika, aby poznać tajniki dawnych rzemiosł, a także samodzielnie spróbować zrobić powróz i ulepić gliniane naczynie. Warownia zrobiła na nich olbrzymie wrażenie. Już od wejścia słychać było jęki skazańców, a w powietrzu unosił się duch dawnych mieszkańców.  Krzesło czarownic, maska hańby czy żelazna dziewica w Sali Tortur sprawiły, że niejednemu  przeszedł po plecach dreszcz.

FOTOGRAFIE


DZIEŃ OTWARTY W PRZEDSZKOLU

Zapraszamy wszystkie dzieci przyjęte do oddziałów przedszkolnych w roku szkolnym 2015/2016 wraz z rodzicami na dzień otwarty w przedszkolu dnia
17 czerwca 2015 r. (środa) w godz. 9.00 – 11.00.

Rozpoczynamy teatrzykiem o godz. 9.00 (hol na piętrze), a następnie zapraszamy na dowolne zabawy w sali przedszkolnej.FESTYN RODZINNY

W słoneczne niedzielne popołudnie 7 czerwca odbył się festyn rodzinny pod hasłem „Magiczna podróż do krainy bajki”.

Uroczystość rozpoczęła się od otwarcia i poświęcenia placu zabaw dla dzieci.

FOTOGRAFIE

FILM


DZIEŃ OTWARTY DLA RODZICÓW

We wtorek 2 czerwca 2015 roku w godzinach od 17:00 do 18:00
dzień otwarty w naszej szkole.
Każdy z Rodziców będzie mógł spotkać się z nauczycielami i wychowawcami.


DZIEŃ DZIECKA

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka i Sportu w naszej szkole obyło się wiele atrakcji dla dzieci. W ramach rywalizacji sportowej na boisku Płomienia Sosnowice zostały rozegrane indywidualne biegi przełajowe w trzech kategoriach wiekowych. Trzem najlepszym zawodnikom w poszczególnych kategoriach zostały wręczone dyplomy, medale i koszulki orlika, a pozostałym uczestnikom słodkie niespodzianki. Kolejną atrakcją dnia była wata cukrowa dla wszystkich, a kto miał ochotę, dostał dokładkę. Również w tym dniu uczniowie klasy III i przedszkola wybrali się na wycieczkę do Fadolandii, z której wrócili bardzo zadowoleni i pełni wrażeń. Dzień Dziecka w tym roku w naszej szkole obfitował w atrakcje.TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO Z OKAZJI DNI PAPIESKICH

W środę 27 maja w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się okolicznościowy turniej tenisa stołowego z okazji XVIII Dni Papieskich. Na zawodach nie mogło zabraknąć najlepszych tenisistów z naszej szkoły. W kategorii dziewcząt szkół podstawowych Paulina Adamus zajęła I miejsce, Natalia Adamus II miejsce, a Alicja Brożek uplasowała się na III miejscu podium. Wśród chłopców najlepszy był Mariusz Klaja zajmując miejsce V. Organizatorem turnieju był Parafialny Klub Sportowy Św. Józef w Kalwarii Zebrzydowskiej.

FOTOGRAFIE


PRZEDSTAWIENIE PROFILAKTYCZNE "BELLA"

27 maja 2015 r. odwiedził naszą szkołę Teatr dla Dzieci i Młodzieży MORALITET z Krakowa z przedstawieniem pt. "Bella". Obejrzeli je wszyscy uczniowie. Widowisko piętnowało złe zachowania: agresję, skłonność do kradzieży, oszukiwania, krzywdzenia innych. Aktorzy starali sie wzbogacić postrzeganie świata przez młodzież. Ukazać właściwe, wartościowe wzorce, wolne od przemocy zarówno fizycznej jak i psychicznej; przedstawić rolę dorosłych, jako opiekunów, zawsze stojących w obronie pokrzywdzonych.
.
FOTOGRAFIE


WYCIECZKA KLASY IV DO OJCOWSKIEGO PARKU NARODOWEGO

W dniu 26 maja 2015 r. klasa IV pojechała na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego. Uczniowie zwiedzili Jaskinię Łokietka oraz spacerowali po parku szlakiem turystycznym. Podziwiali skały wapienne m. in.: Bramę Krakowską, Rękawicę, Igłę Deotymy, a także drewniane domy i wille na terenie Ojcowa z przełomu XIX i XX wieku w tzw. szwajcarskim stylu. Zainteresowanie wzbudziło Źródełko Miłości, Kaplica „Na Wodzie” św. Józefa Robotnika oraz ruiny zamku Kazimierza Wielkiego w Ojcowie. Następnie uczniowie obejrzeli Ekspozycję Przyrodniczą Ojcowskiego Parku Narodowego im. Władysława Szafera. Zwiedzanie rozpoczęło się w sali projekcyjnej od pokazu dwóch filmów zrealizowanych w technologii 3D, z których jeden przedstawiał tworzenie się doliny Prądnika od czasu górnej jury po czasy współczesne, a drugi pokazywał Ojcowski Park Narodowy. Zwiedzający przeszli do sal wystawowych, po których oprowadzał lektor. Jedna z sal poświęcona była zagadnieniom geologicznym, w kolejnych znajdowały się: zrekonstruowane wnętrze jaskini, makieta Ojcowskiego Parku Narodowego oraz diorama z eksponatami flory i fauny. Wycieczkę zakończyliśmy przejazdem do Pieskowej Skały, w której uczniowie zobaczyli Zamek i Maczugę Herkulesa.

FOTOGRAFIE


CAŁA POLSKA BIEGA

W piątek 22 maja w Brzeźnicy odbyły się indywidualne biegi przełajowe w ramach akcji „Cała Polska Biega”. Organizatorami byli Uczniowski Klub Sportowy oraz Zespół Szkolno Przedszkolny w Brzeźnicy. Patronat nad imprezą objął Wójt Gminny Brzeźnica Bogusław Antos. Nasza reprezentacja szkoły liczyła 56 osób. Najlepszym biegaczem z Sosnowic w kategorii młodzik okazał się Arkadiusz Tuman, który od startu do mety nie oddał pierwszego miejsca. Bardzo dobrym wynikiem może pochwalić się Kamil Pacułt, który uplasował się w tej samej kategorii na miejscu drugim oraz Jarosław Wieczorek zajmując w kategorii mini mini, także drugie miejsce. Należy zaznaczyć, że wśród dziewcząt w grupie mini czwarte miejsce zajęła Magdalena Guguła.

FOTOGRAFIEXIX SPOTKANIA W ŚWIECIE KSIĄŻEK

W piątek 22 maja 2015 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Brzeźnicy  miało miejsce Gminne Święto Książki - XIX Spotkania w Świecie Książek. W programie święta był między innymi konkurs czytelniczy dotyczący znajomości treści książek: "Kajtkowe przygody" Marii Kownackiej dla uczniów klas II i III oraz "Ucho, dynia, sto dwadzieścia pięć" Marii  Krüger dla uczniów klas IV i V.
Przybyłych na konkurs uczniów i ich opiekunów powitali Bogusław Antos, Wójt Gminy Brzeźnica oraz Wiesława Jarguz, dyrektor Gminnej Biblioteki.
Uczniowie naszej szkoły, którzy wzięli udział w konkursie to:
Dominika Moskała, Zuzanna Pławecka i Bartosz Żięcik z kl. II,
Dominika Kucharczyk i Emilia Ostrowska z kl. III,
Kamila Bednarz, Julia Dyrga, Michał Dyrga, Maria kucharczyk, Weronika Leńczowska, Dawid Wacław, Karolina Zaleńska z kl. IV
Paulina Adamus i Justyna Wyroba z kl. V.
Wyniki konkursu już wkrótce, trzymamy kciuki za wszystkich uczestników
.

FOTOGRAFIE


KLASA III W ZAKOPANEM

20 maja klasa III naszej szkoły wraz z rodzicami oraz księdzem Wojciechem Lasakiem zwiedziła Zakopane. Wyruszyliśmy wczesnym rankiem, pogoda nam dopisała. Zwiedziliśmy dużo zabytkowych kościołów, a na Bachledówce uczestniczyliśmy w mszy św. W dobrych humorach, najedzeni wróciliśmy wieczorem do domów.

FOTOGRAFIENOCNE ZWIEDZANIE

Uczniowie klasy VI wraz z wychowawczynią udali się do Krakowa na 12. Noc Muzeów – Noc Światła. Zwiedzanie rozpoczęło się od stania w bardzo długiej kolejce do Muzeum Książąt Czartoryskich. Kiedy tam już weszliśmy, mogliśmy podziwiać zgromadzone bezcenne zbiory sztuki antycznej. Następnie udaliśmy się do Sukiennic, gdzie zobaczyliśmy wspaniałe obrazy z XIX wieku, które na co dzień możemy zobaczyć w podręcznikach do plastyki. Kolejnym punktem na naszej nocnej mapie zwiedzania było Collegium Maius, gdzie podziwialiśmy dawne mieszkania studentów i profesorów Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także narzędzia badawcze Mikołaja Kopernika. Mogliśmy także zobaczyć salę, w której odbywają się uroczyste posiedzenia uniwersyteckiego Senatu. Po czym plantami, gdzie prezentowana była wystawa plenerowa, udaliśmy się do Muzeum Archeologicznego, gdzie z dużym zainteresowaniem oglądaliśmy staroegipską sztukę balsamowania oraz wspaniałe sarkofagi i przedmioty potrzebne zmarłym. Kolejnym punktem miał być Ogród Doświadczeń Lema, gdzie pojechaliśmy tramwajem, ale na miejscu okazało się, że jest już zamknięte. Po powrocie do centrum Krakowa poszliśmy coś zjeść i dalej aż pod Wawel wzdłuż Wisły udaliśmy się do Muzeum Techniki i Sztuki Japońskiej „Manggha”, gdzie mogliśmy zobaczyć wspaniałe stroje samurajów, starożytne wazy oraz napić się prawdziwej japońskiej herbaty. Tutaj nasza nocna wędrówka po krakowskich muzeach dobiegła końca. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

FOTOGRAFIE


WYCIECZKA DO PRAGI

W dniach od 11 - 13 maja uczniowie klasy V i VI wędrowali po uliczkach pięknej stolicy Czech - Pragi. Podczas pobytu uczestnicy zwiedzili, m.in.: Zamek na Hradczanach (największa tego typu budowla świata, gdzie rezyduje od 1918 roku prezydent Republiki Czeskiej); Katedra Św. Wita (największa i najważniejsza świątynia w Pradze. Stanowi duchowy symbol państwa czeskiego i jeden z jego najważniejszych zabytków); Złota Uliczka (kompleks budynków: małych sklepików, pokoi mieszkalnych położonych wzdłuż wąskiej uliczki); Ogród Waldsteina na Małej Stranie (jego znaczną część zajmuje okazały pałac – dziś siedziba senatu. Największą atrakcją jest sztucznie stworzona grota z malowniczymi stalaktytami i stalagmitami); Mala Strana (ciekawa, jak stare miasto, ale dopiero odkrywana część centrum miasta); Rynek Starego Miasta z niesamowicie prezentującymi się czerwonymi dachami kamienic i uliczkami wokół; XV-wieczny zegar Orloj (astronomiczna atrakcja, z cogodzinną paradą mechanicznych figur); pomnik Jana Husa, kaznodziei, reformatora religijnego i bohatera narodowego Czech; Josefov, dzielnica Żydowska (miasto w mieście, które zachowało swój dawny charakter, uliczki którymi spacerował Franz Kafka, dawny cmentarz żydowski, najstarsza działająca europejska synagoga – Staronova); Most Karola (kamienny most łączący oba brzegi rzeki Wełtawy, a także dzielnice Malá Strana ze Starym Miastem).

Uczestnicy wycieczki wyruszyli także w rejs statkiem po Wełtawie oraz mogli podziwiać wieczorny pokaz grających fontann w spektaklu „Światło, woda, dźwięk”.
Wycieczka była udana i każdy, choć wyczerpany podróżą powrócił do domu w dobrym nastroju, ubogacony wrażeniami estetycznymi, urzeczony pięknem praskiej architektury.

FOTOGRAFIE


KONKURS - JANUSZ KORCZAK NASZ PATRON

W dniu 12 maja 2015 r. w Zespole Szkół w Łączanach odbył się konkurs "Janusz Korczak - nasz patron". Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy IV: Kamila Bednarz, Julia Dyrga, Karolina Zaleńska. Przygotowując się do konkursu dziewczęta poznały postać oraz twórczość Janusza Korczaka. Za udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy.

FOTOGRAFIE


KARTKI URODZINOWE DLA CHOREGO KUBUSIA

Uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję „Kartki urodzinowe dla chorego Kubusia”. W maju Kuba będzie obchodził swoje siódme urodziny, a jego największym marzeniem jest otrzymanie jak największej ilości urodzinowych życzeń. Chłopiec jest bardzo chory, walczy z nieoperacyjnym nowotworem mózgu, od listopada jest pod opieką Hospicjum Domowego. Więcej o Kubie możecie przeczytać na jego facebookowej stronie: https://www.facebook.com/KubusGrzelczak

Wykonane kartki wraz z najserdeczniejszymi życzeniami już są w drodze do Kuby.

FOTOGRAFIEWYJAZD DO TEATRU "GROTESKA" W KRAKOWIE

W piątek 8 maja uczniowie klas I i III oraz przedszkolaki wybrali się do Teatru Groteska w Krakowie na sztukę pt. „ Kot w butach” wg Charlesa Perraulta.
Widzowie w zabawny sposób wprowadzeni zostali w senne życie młynarzy, atmosferę dworu i wreszcie intrygę Kota w butach, któremu marzy się książęca korona dla swojego pana.
Wszystkim bardzo podobała się gra aktorki „Kota w butach” oraz dowcipne piosenki i humor, z którego śmiały się dzieci i dorośli.

FOTOGRAFIEGALA KONKURSU SELFIE +

5 maja 2015 roku w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej odbyła się wspaniała Gala konkursu Selfie+ organizowanego przez Fundację Rozowju Systemu Edukacji Narodową Agencję Programu Erasmus+. Jak już informowaliśmy film reprezentujący naszą szkołę zdobył II miejsce w kategorii Meet Me Selfie+. Nagrodę z rąk dyrektora Fundacji Rozwoju Systemów Edukacji Tomasza Bratka i odebrała pani Agnieszka Wolska. Galę poprzedziła debata Jestem aktywny”, której głównym tematem było rozwijanie potencjału młodych osób i wzmacnianie ich pozycji na rynku pracy. Uczestniczyli w niej Katarzyna Hall, posłanka, była minister edukacji narodowej, Piotr Kowalczuk, Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska ds. polityki społecznej, Adam Niemkiewicz, Stowarzyszenie Morena, Tomasz Bratek, dyrektor programu Erasmus+ (Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji), Mateusz Jeżowski, zespół analiz programowych Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji -przedstawiciele świata polityki, mediów, nauki, pracodawców oraz gimnazjaliści, którzy żywo reagowali na wypowiadane kwestie. Całą uroczystość prowadził znany z TVP Marek Zając, który jak się okazało podczas dyskusji, zajmuje się rekrutacją pracowników. Wnioski z debaty były zaskakująco proste, rozmówcy namawiali młodych ludzi do podążania za swoimi pasjami, gdyż tylko wówczas będą w życiu szczęśliwi i jak to powiedziano już wielokrotnie, nie będą musieli pracować skoro praca będzie ich pasją. Niby proste, a jakie trudne w realizacji...

FOTOGRAFIEWIZYTA U STRAŻAKÓW

Z okazji Dnia Strażaka uczniowie klas 2. i 3. odwiedzili strażaków z OSP Sosnowice. Mieli okazję poznać pracę strażaków, która nie polega tylko na gaszeniu pożarów. Obejrzeli samochody strażackie, sprzęt i wyposażenie oraz poznali ich zastosowanie, przymierzali mundury.
Serdecznie dziękujemy naczelnikowi OSP Sosnowice panu Marianowi Ostrowskiemu za miłe przyjęcie i poczęstunek.

FOTOGRAFIE
GMINNE ZAWODY PIŁKI NOŻNEJ

W poniedziałek 04 maja na Orliku w Brzeźnicy zostały rozegrane ostatnie zawody zaliczające się do klasyfikacji sportowej szkół podstawowych gminy Brzeźnica. Tym razem były to rozgrywki piłki nożnej, w których uczestniczyło pięć szkół. Po wyrównanej chwilami zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zajęła drużyna chłopców z Paszkówki, drugie z Brzeźnicy, a trzecie z Sosnowic. W zawodach uczestniczyły jeszcze szkoły z Marcyporęby i Łączan.

Serdeczne podziękowania dla pań: Bożeny Adamus, Joanny Chromy, Marty Kozy oraz Elżbiety Kucharczyk za zaangażowanie i wkład w rozwój piłki nożnej i sportu szkolnego.
FOTOGRAFIEZEBRANIE RODZICÓW

Zebranie Rodziców odbędzie się w środę 6 maja 2015 r.
o godzinie 17:00.


ŚWIĘTO NARODOWE TRZECIEGO MAJA

W historii państwa polskiego są bardzo ważne wydarzenia. Należy do nich dzień, w którym uchwalono Konstytucję 3 Maja, pierwszą polską Konstytucję w 1791 r. Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja była wielkim świętem państwowym w okresie międzywojennym. 6 kwietnia 1990 r. Sejm RP przywrócił jako święto państwowe dzień 3 maja. W tym roku mija 224 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy IV przygotowali uroczystość, która może być potraktowana jako lekcja historii.

FOTOGRAFIE


JA CZYTAM! BO LUBIĘ I CHCĘ...

Uczniowie klas IV – VI biorą udział w ogólnopolskiej kampanii Ja Czytam!Dyskusyjne Kluby Edukacyjne, która ma na celu zachęcić młodych ludzi do sięgania po ciekawe książki. Nie trzeba o tym przekonywać dzieci z naszej szkoły, gdyż wiele z nich wzięło udział w zajęciach odnoszących się do książki Elżbiety Zubrzyckiej „Dręczyciel w klasie”. Lektura jest związana z tematyką bezpieczeństwa i radzenia sobie z przemocą, temat zajęć brzmiał - Agresja powstrzymana. Miejsce spotkania wybraliśmy bardzo znamienite dla obcowania z literaturą, historią i sztuką – Pałac w Paszkówce, którego właściciel udostępnił nam jedną z najpiękniejszych sal – lustrzaną. Tutaj we wspaniałych zabytkowych wnętrzach podzieleni na grupy zajęliśmy się przeczytaną i przygotowaną na ten cel książką.  Prezentowaliśmy swoje zdanie na temat niewłaściwego zachowania bohatera. Najpierw jak każda dobrze zorganizowana grupa śledcza, stworzyliśmy 'portret psychologiczny' agresora, później zastanowiliśmy się kto może być potencjalną ofiarą, a na koniec poszukaliśmy rozwiązania problemu. Miłą zabawa była kryminalna można rzecz kryżówka, która podsumowała zajęcia. Po tak miło spędzonym popołudniu, wróciliśmy pieszo do domów pełni wrażeń i szcześliwi z dobrze wykonanego zadania. Czytamy, bo chcemy!

FOTOGRAFIE


UCZNIOWIE KL. IV NA WYSTAWIE ETNOGRAFICZNEJ W IZBIE REGIONALNEJ

Uczniowie IV klasy zwiedzili wystawę w Izbie Regionalnej w Sosnowicach. Zobaczyli różne przedmioty codziennego użytku, elementy wystroju mieszkań oraz narzędzia pracy sprzed lat. Wystawa została przygotowana przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Sosnowicach, a rolę przewodnika pełniła pani Małgorzata Klaja.

FOTOGRAFIE


WIZYTA KLASY I W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

Dnia 29.04.2015 r. klasa 1 wraz z wychowawczynią odwiedziła miejscową Bibliotekę Publiczną. W czasie odwiedzin dzieci przeglądały bogaty i ciekawy księgozbiór biblioteki oraz poznały zasady korzystania z księgozbioru. Pierwszoklasiści poznali różnicę między biblioteką szkolną a publiczną. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w bibliotece publicznej w Sosnowicach.
W tym dniu pierwszoklasiści także odwiedzili strażaków z OSP Sosnowice, dlatego też bibliotekarka pani Dorota Mazurek przygotowała dla uczniów ciekawą książkę o pracy strażaków. Pierwszoklasiści zaś opowiadali o przygodach bohatera książki „Jak Wojtek został strażakiem”.

FOTOGRAFIEWARSZTATY TERAPEUTYCZNE DLA KLAS I i II

28.04.2015 r. klasy I i II wzięły udział w warsztatach terapeutycznych z biblioterapii przeprowadzone przez  pracownika Biblioteki Pedagogicznej w Skawinie dr Lidię Ippoldt, nauczyciela biblioterapii z certyfikatem Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego. Tematem warsztatów było „Jak radzić sobie ze złością” Dzieci z zaciekawieniem słuchały  tego, co ma im do powiedzenia prowadząca i z wielkim zaangażowaniem brały udział w zajęciach profilaktycznych. Na koniec wszyscy otrzymali bajkowego smoka.

FOROGRAFIE


WYNIKI XII PRZEGLĄDU OZDÓB WIELKANOCNYCH

Komisja konkursowa CKiP w Brzeźnicy ogłosiła wyniki XII Przeglądu Ozdób Wielkanocnych "Wokół Tradycji Wielkanocnej". Tematem przewodnim tegorocznego konkursu było "Świąteczne jajko". Uczniowie naszej szkoły znaleźli się wśród nagrodzonych. Są to:
Kat. I Przedszkole + "0
I miejsce
- Kamil Antos
Kat. II kl I-III
II miejsce - Natalia Morys
Kat. III kl. IV-VI
Wyróżnienie - Michał Dyrga
Kat. V prace rodzinne
I miejsce
- Kacper i Kuba Suter
III miejsce - Weronika DyrgaTAURON ARENA KRAKÓW - WYJAZD NA MECZ HOKEJA NA LODZIE
W poniedziałek 20 kwietnia uczniowie klas starszych wybrali się na mecz hokeja na lodzie Kazachstan – Węgry do nowoczesnej hali sportowej Arena Kraków. Mecz jak i sala sportowa zrobiła na uczniach duże wrażenie. Zwycięzcą rywalizacji został Kazachstan, wygrywając z reprezentacją Węgier 5:0. Wszystkim uczniom wyjazd się bardzo podobał. Bilety i przejazd na mecz zostały w połowie sfinansowane przez Urząd Gminy Brzeźnica.
FOTOGRAFIE


NAGRODA W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE ERASMUS+  SELFIE

Z przyjemnością informujemy, że zajęliśmy II  miejsce w Konkursie SElfie+ 2015 w kategorii Meet Me SElfie+ za film „Sylwetka chłopca z logo projektu”
Bardzo cieszymy się z tej nagrody, która zostanie wręczona podczas Gali wręczenia nagród, która odbędzie się
5 maja w Gdańsku w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Młodzieży.

Więcej informacji na stronie:
http://selfieplus.erasmusplus.org.pl/laureaci-konkursu-selfie2015/DRUŻYNOWE BIEGI PRZEŁAJOWE W BRZEŹNICY

W środowe przedpołudnie 15 kwietnia na boisku piłki nożnej w Brzeźnicy odbyły się drużynowe biegi przełajowe w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Uczniowie wszystkich szkół z naszej gminy rywalizowali w drużynach składających się z 9 zawodników, po trzy osoby z każdej kategorii wiekowej z podziałem na chłopców i dziewczęta. Po dobrym biegu drużyna chłopców zajęła bardzo dobre II miejsce, natomiast drużyna dziewcząt IV miejsce. Jest to kolejny dowód na to, że w naszej szkole są sprawne i utalentowane pod względem sportowym dzieci .
Serdeczne podziękowania dla pań: Barbary Dyrgi, Elżbiety Kucharczyk, Wioletty Leńczowskiej, Agnieszki Tuman i Bogusławy Wyroby za zaangażowanie i wkład w rozwój lekkiej atletyki i sportu szkolnego.
FOTOGRAFIEGMINNE ZAWODY PIŁKI RĘCZNEJ W ŁĄCZANACH

W czwartek 9 kwietnia w Zespole Szkół im. Janusza Korczaka w Łączanach odbyły się międzyszkolne zawody piłki ręcznej na szczeblu gminnym. W zawodach uczestniczyły wszystkie szkoły z gminy Brzeźnica. Poziom zawodów z roku na rok jest coraz bardziej wyrównany. Tym razem wśród chłopców pierwsze miejsce zdobyli uczniowie z Paszkówki, a wśród dziewcząt finał wygrały uczennice z Brzeźnicy. Nasze dziewczęta tym razem były lepsze od chłopców. W końcowym rozliczeniu uplasowały się na miejscu III, a chłopcy na miejscu V. Przed nami jeszcze zawody w drużynowych biegach przełajowych i piłka nożna chłopców na Orliku.
Serdeczne podziękowania dla pań: Anny Bal, Joanny Chromy, Małgorzaty Dyrga, Katarzyny Kucharczyk i Wioletty Szwed za zaangażowanie i wkład w rozwój piłki ręcznej i sportu szkolnego.

FOTOGRAFIE


KONKURS ERASMUS +

Pochwal się projektem i weź udział w konkursie SElfie+
W tym roku organizowany jest po raz pierwszy Ogólnopolski Konkurs SElfie+. Mogą w nim wziąć udział instytucje realizujące projekty w ramach programu Erasmus+ Edukacja szkolna.

czytaj więcejAPEL Z OKAZJI ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

Dnia 31.03.2015 r. odbył się w naszej szkole apel świąteczny z okazji Wielkiej Nocy. Uczniowie klasy I pod opieką p. Bogusławy Brożek przedstawili tradycje i zwyczaje wielkanocne wprowadzając w ten sposób wszystkich w nastrój nadchodzących świąt. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały ludowe piosenki wielkanocne. Oczywiście nie obyło się bez śmigusa - dyngusa.
Jednym z elementów pięknej dekoracji był pięknie ubrany koszyczek na „święcone”, do tego właśnie koszyczka przywędrowały „kaczuszki, kurczaki, zajączki i baranki” czyli najmłodsze przedszkolaki.
Występy najmłodszych, którzy byli ubrani w piękne stroje, wzbudziły radość i zachwyt wszystkich zebranych.
Następnie wszyscy składali sobie życzenia, częstując się jajkiem oraz słodkościami ufundowanymi przez Spółdzielnie Uczniowską.
Na zakończenie głos zabrała pani dyrektor Elżbieta Kosek, która życzyła wszystkim radosnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych.
Przypomniała również o zachowaniu bezpieczeństwa podczas dni wolnych od zajęć dydaktycznych.

FOTOGRAFIE


OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

26 marca 2015 roku w Spytkowicach odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Uczennice naszej szkoły Natalia Kucharczyk i Alicja Brożek wykazały się dużą wiedzą z zakresu pożarnictwa w grupie szkół podstawowych. Natalia Kucharczyk zajęła III miejsce w Turnieju. Uczennice otrzymały Dyplomy – za zajęcie III miejsca i za udział oraz nagrody rzeczowe. Uczestnictwo w Turnieju przyczyniło się do poznania zasad i przepisów przeciwpożarowych.

FOTOGRAFIEDRUŻYNOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO W ZAKILCZYNIE

25 marca, w środę, odbył się drużynowy finał wojewódzki w tenisie stołowym dziewcząt w Zakilczynie. Były to zawody organizowane przez Małopolski Szkolny Związek Sportowy w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Naszą szkołę na zawodach reprezentowały: Natalia Adamus i Paulina Adamus. Po dobrej grze zawodniczki zajęły VIII miejsce. Należy zaznaczyć, że dziewczęta walczyły wśród dwunastu najlepszych drużyn w Małopolsce i jest to najlepszy występ uczennic w historii szkoły.

Serdeczne podziękowania dla pana Krzysztofa Adamusa za zaangażowanie i wkład w rozwój tenisa stołowego i sportu szkolnego. 

FOTOGRAFIEFILMOWE POWITANIE WIOSNY

1 Dzień Wiosny w tym roku w naszej szkole był obchodzony na filmowo. Wszystkie dzieci przyszły w poniedziałek przebrane za sportowców i za ulubione postaci z filmów. W pierwszej części obchodów Dnia Wiosny dzieci oglądały filmy, natomiast w drugiej udały się odpowiednio podzielone zgodnie z zainteresowaniami na warsztaty sportowe i filmowe. Na warsztatach sportowych dzieci oglądały najciekawsze wydarzenia sportowe 2014 roku, film o Kamilu Stochu oraz krótką prezentację na temat osiągnięć sportowych naszych uczniów, natomiast na warsztatach filmowych uczestnicy kręcili krótkie etiudy. Wszystkie klasy specjalnie na uroczystość 1 Dnia Wiosny przygotowały plakaty obrazujące wiosnę, sport i film. Dzieci podczas zajęć bardzo dobrze się bawiły i były zadowolone z takiego rodzaju zajęć.

FOTOGRAFIEI MIEJSCE W KONKURSIE PIOSENKI ANGIELSKIEJ

24 marca 2015 r o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Tłuczani odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej. Celem konkursu było zaprezentowanie umiejętności językowych i wokalnych uczniów, wzbudzenie zainteresowania nauką języka angielskiego, rozwijanie słownictwa oraz praca nad poprawną wymową , a także promowanie nowych talentów. Konkurs przeznaczony był dla klas IV-VI szkoły podstawowej oraz został przeprowadzony w dwóch kategoriach: solistów i zespołów. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z kl.V , które jako zespół pod nazwą „ Challenge” w składzie: Justyna Wyroba, Magdalena Szwed, Ewa Szwed, Paulina Adamus, wykonały piosenkę pt: „All about that bass” . Za wykonanie tego utworu uczennice zdobyły I miejsce. Wyróżnienia w kategorii solistów otrzymały również uczennice z klasy IV: Julia Dyrga oraz Karolina Zaleńska.
Serdecznie gratulujemy !

FOTOGRAFIEDZIEŃ OTWARTY DLA RODZICÓW

We wtorek 24 marca 2015 roku w godzinach od 17:00 do 18:00 dzień otwarty w naszej szkole. Każdy z Rodziców będzie mógł spotkać się z nauczycielami i wychowawcami.


TESCO DLA SZKÓŁ - GŁOSOWANIE

Nasza szkoła, reprezentowana przez uczniów klasy V, podjęła wyzwanie i wzięła udział w coolinarnej lekcji, którą przeprowadziły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Sosnowic.
Relację zdjęciową zgłosiliśmy do konkursu Tesco dla szkół 2015 – Wyzwania Zespołowe.
Pierwsze miejsce wybiera jury, a drugie i trzecie jest w rękach internautów. W związku z czym prosimy Was o głosy poprzez stronę:
http://tescodlaszkol.pl/tesco/meta/image/10904.html
Głosowanie potrwa do 31 marca (wtorek). Głosować można raz dziennie na daną pracę. Oddawać głos mogą tylko zarejestrowane osoby. Jeśli nie macie jeszcze konta, zajrzyjcie po adres:
http://tescodlaszkol.pl/news/details/jak-sie-zarejestrowac_,31.html
Pamiętajcie, że zgodnie z Regulaminem jedna osoba może posiadać tylko jedno konto! Można też głosować poprzez portal Facebook. Namawiajcie wszystkich, by głosowali na naszą pracę. Zaangażujcie jak najwięcej osób: rodziców, znajomych.
Z góry dziękujemy za każdy oddany głos.PIŁKA SIATKOWA - PÓŁFINAŁ POWIATOWY

Piątek 20 marca to kolejny dzień zawodów sportowych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Tym razem chłopcy z naszej szkoły udali się do Bachowic na półfinał powiatowy w piłce siatkowej, gdzie stanęli do rywalizacji z takimi drużynami jak: Bachowice, Nidek i Tomice. Po bardzo wyrównanej i zaciętej rywalizacji nasi chłopcy odnotowali jedno zwycięstwo z drużyną z Tomic i dwie przegrane z reprezentacjami chłopców z Bachowic i Nidku. To kolejny duży sukces sportowy w tym roku szkolnym, bo jeszcze nigdy nie udało nam się w piłce siatkowej tak daleko awansować:-))))).

Serdeczne podziękowania dla pań: Bożeny Adamus, Małgorzaty Dyrgi, Marty Kozy za zaangażowanie i wkład w rozwój szkolnej piłki siatkowej.

FOTOGRAFIEPRZEDSTAWIENIE "JAŚ I MAŁGOSIA"

  W związku z realizowanym w naszej szkole projektem Erasmus + Touch the Magic of Fairy Tales, 18 marca 2015 r. zaprosiliśmy do naszej szkoły Teatr Lalek "Bajka" z Nowego Sącza. Aktorzy przedstawili inscenizację pt. "Jaś i Małgosia". Na widowni zasiadły dzieci z obu grup przedszkolnych oraz uczniowie klas I - III. Wszyscy z zainteresowaniem obejrzeli przygody Jasia i Małgosi. Widzom bardzo podobały się barwne dekoracje i lalki. Bajka była nie tylko ciekawa i śmieszna, ale także pouczająca. Dzieci uczyły się, że należy sobie wzajemnie pomagać. Bajkowe postacie pouczały również, co należy robić, by być zdrowym, jak unikać wad kręgosłupa i w przyszłości bólu pleców.
To przedstawienie na pewno na długo pozostanie w pamięci widzów.

FOTOGRAFIETURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

We wtorek 17 marca w Zespole Szkół w Brzeźnicy odbył się Międzyszkolny Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, w którym uczestniczyło 14 drużyn z trzech gmin: Brzeźnicy, Spytkowic, Tomic. Zawody składały się z trzech etapów. W pierwszym uczniowie pisali test z wiedzy na temat przepisów ruchu drogowego, w drugim udzielali pierwszej pomocy poszkodowanemu, a w trzecim pokonywali na rowerze tor przeszkód. Nasi reprezentanci: Natalia Adamus, Alicja Brożek, Dawid Chromy, Arkadiusz Tuman zajęli bardzo dobre IV miejsce. Turniej był organizowany przez Kuratorium Oświaty Delegatury w Wadowicach oraz Dyrekcję Zespołu Szkół w Brzeźnicy. Sędziami zawodów byli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Serdeczne podziękowania dla pani Joanny Chromy za zaangażowanie i wkład w rozwój bezpieczeństwa ruchu drogowego.

FOTOGRAFIELEKCJA HISTORII NAJNOWSZEJ

12 marca odbyła się w szkole niecodzienna lekcja historii dla uczniów klasy IV, V, VI „Z flagą narodową przez najnowszą historię Polski”. Wykorzystując ofertę edukacyjną przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej, zaproszono do szkoły edukatora Oddziału IPN w Krakowie Bogdana Dobruckiego. Przeprowadził zajęcia oparte o bogaty materiał źródłowy z zastosowaniem różnych metod dydaktycznych, co miało duży wpływ na zaciekawienie uczniów historią z nieodległej przeszłości, poszerzenie wiedzy i zachęcenie do samodzielnych poszukiwań.
.
FOTOGRAFIEWYCIECZKA DO WADOWIC

Zbliża się 10 rocznica śmierci Papieża Polaka. Uczniowie klas IV –VI odwiedzili Muzeum Dom Rodziny Jana Pawła II w Wadowicach, by uczestniczyć w żywej lekcji na temat życia i nauczania Ojca Świętego. Była to swoista podróż przez całe jego życie, od czasów spędzonych w Wadowicach, poprzez lata kapłaństwa w Polsce, pontyfikatu w Watykanie, aż do ostatnich chwil jego ziemskiego życia. Każde pomieszczenie emanowało szczególną aurą, wywołując u zwiedzających skupienie i zamyślenie. 
.
FOTOGRAFIE


OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej odbyły się 6 marca 2015 r. w Domu Strażaka w Marcyporębie. Uczestnikami eliminacji z naszej szkoły byli: Natalia Kucharczyk, Alicja Brożek, Wojciech Bal. Uczennice zakwalifikowały się do kolejnego etapu turnieju, Natalia Kucharczyk na I miejscu i Alicja Brożek na III miejscu.
.

FOTOGRAFIE


GMINNE ZAWODY PIŁKI SIATKOWEJ W BRZEŹNICY

Kolejne zawody zaplanowane w kalendarzu Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbyły się 5 marca  w Zespole Szkół w Brzeźnicy. Tym razem uczniowie rywalizowali w dyscyplinie, w której Polacy zostali niedawno  Mistrzami Świata, czyli w Siatkówce. Po doskonałej grze reprezentacja chłopców zajęła I miejsce, natomiast drużyna dziewcząt po emocjonującej i chwilami dramatycznej grze uplasowała się na miejscu V. Gratulujemy kolejnego sukcesu sportowego i czekamy na półfinał powiatowy, który 20 marca zostanie rozegrany  w Bachowicach.
Serdeczne podziękowania dla pań: Bożeny Adamus, Marty Kozy, Katarzyny Kucharczyk, Agnieszki Tuman i pana Ryszarda Pacułta za zaangażowanie i wkład w rozwój piłki siatkowej i sportu szkolnego.

FOTOGRAFIE


WOJEWÓDZKI TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO W ZAKLICZYNIE

W środę 4 marca w Zakliczynie odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym indywidualnym dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę pierwszy raz w historii reprezentowała Paulina Adamus uczennica V klasy. Paulina po doskonałej grze zajęła bardzo dobre IX miejsce. Zważywszy na to, że spotkały się tam 33 najlepsze dziewczęta z województwa małopolskiego jest to ogromny sukces i satysfakcja dla szkoły i Sosnowic, że mamy naszych murach mistrzynię tenisa stołowego. Wszyscy w szkole mamy cichą nadzieję, że to dopiero początek sukcesów na arenie sportowej i że doczekamy się w przyszłości występu Pauliny na Igrzyskach Olimpijskich.
Gratulujemy:-)

Serdeczne podziękowania dla pana Krzysztofa Adamusa za zaangażowanie i wkład w rozwój tenisa stołowego i sportu szkolnego.

FOTOGRAFIEMODA NA CZYTANIE

Od dłuższego czasu w mediach, szkołach i Ministerstwie Edukacji trwa ożwiona dyskusja nad sposobami zachęcenia uczniów do czytania. Bierzemy w niej czynny  udział. 8 grudnia nauczycielka języka polskiego z naszej szkoły została wyróżniona jako prelegentka na konferencji z udziałem minister edukacji Joanny Kluzik – Rostkowskiej na temat: „Oddajmy się lekturze” zorganizowanej przez CEO w Warszawie. Kolejnym krokiem w kierunku zachęcenia młodych  ludzi  do sięgania po książki jest udział naszej szkoły w ogólnopolskiej kampanii „Ja czytam!” zorganizowanej przez Wydawnictwo Operon. Stworzyliśmy w szkole Dyskusyjny Klub Edukacyjny, a o jego poczynaniach będziemy informować na naszym koncie na Facebooku. W klubie działają uczniowie klasy I pod wodzą wychowawczyni Bogusławy Brożek, która już od dłuższego czasu korzysta z pomocy niezwykłego przewodnika po niuansach liter – Bartka -  wspaniałej pacynki odkrywającej zaczarowany świat literatury. Swoje spotkania będą mieli także uczniowie z klas IV -VI, którzy wraz z Agnieszką Wolską wybiorą się w niezwykłą podróż pierwszą klasą do świata fikcji literackiej. Wszyscy będziemy korzystać z materiałów przygotowanych w formie elektronicznej ułożonych w ścieżki tematyczne, istotne z punktu widzenia młodego odbiorcy: GRANICE, PRZYJAŹŃ, BEZPIECZEŃSTWO, RÓŻNICE, ZMIANA/PRZEMIANA.
Zatem startujemy :))
BAL KARNAWAŁOWY

W niedzielę 15 lutego 2015 roku Szkoła Podstawowa w Sosnowicach zorganizowała bal karnawałowy dla dzieci. Zabawa odbyła się w Wiejskim Domu Kultury w Sosnowicach. Na uczestników balu czekały liczne atrakcje: pokaz kostiumów karnawałowych, zabawy prowadzone przez animatorów z Centrum Zabaw Dziecięcych Fadolandia, zwierzęta z balonów, wata cukrowa, tańce przy muzyce. Rada Rodziców przygotowała dla bawiących się dzieci poczęstunek.
Jak co roku Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową, Walentynki zostały wręczone adresatom podczas balu.

FOTOGRAFIE


BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

Ferie zimowe to dla dzieci wymarzony czas zabaw. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do swych domów, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Uczniowie klas I – VI o ważnych radach na ferie dowiedzieli się z prezentacji multimedialnej przedstawionej na apelu szkolnym. Pani dyrektor życzyła wszystkim uczniom bezpiecznego i udanego wypoczynku w czasie ferii zimowych.
Pamiętaj !

Tylko umiar, zdrowy rozsądek i ostrożność pozwolą cieszyć się zimową aurą oraz spędzić zimowe ferie bezpiecznie!

FOTOGRAFIE


TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

13 II 2015 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sosnowicach odbyły się eliminacje środowiskowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Wzięło w nich udział 16 uczennic
i uczniów z klas IV-VI. Do kolejnego etapu zakwalifikowali się:
- Alicja Brożek – uczennica  klasy VI,
- Natalia Kucharczyk – uczennica  klasy VI,
- Wojciech Bal – uczeń  klasy V.
W ramach przygotowania do konkursu uczniowie brali udział w spotkaniu ze strażakiem OSP
w Sosnowicach – Rafałem Bielowiczem. Uczniowie zdobyli wiedzę z zakresu pożarnictwa, pierwszej pomocy, alarmowania, potencjalnych zagrożeń wśród dzieci i młodzieży. W czasie pokazu zobaczyli podstawowe wyposażenie wozu strażackiego, odzież i inne sprzęty używane przez strażaków w czasie akcji.

FOTOGRAFIE


WIELKI SUKCES TENISISTEK - AWANS DO ZAWODÓW WOJEWÓDZKICH

We wtorek  10. i w czwartek 12. lutego w Zespole Szkół nr 2 w Choczni odbyły się rejonowe (rejon obejmuje powiaty: chrzanowski, olkuski, oświęcimski i wadowicki) zawody tenisa stołowego dziewcząt w grze singlowej i deblowej. Nasze dziewczęta pierwszy raz w historii szkoły wywalczyły podwójny awans do zawodów wojewódzkich, które w marcu zostaną rozegrane w Zakliczynie. Paulina Adamus w grze pojedynczej zajęła III miejsce, a dwa dni później wspólnie z Natalią Adamus w rozgrywkach drużynowych wywalczyły po ambitnej, chwilami dramatycznej walce doskonałe I miejsce.

Paulina Adamus trenuje i gra w Klubie Tenisa Stołowego w Skawinie, natomiast Natalia Adamus na co dzień doskonali umiejętności pod okiem nauczyciela wychowania fizycznego Przemysława Opyrchała.

Serdeczne podziękowania dla pana Krzysztofa Adamusa za zaangażowanie i wkład w rozwój tenisa stołowego i sportu szkolnego.
FOTOGRAFIE"ALICJA W ZACZAROWANEJ KRAINIE"

5 lutego 2015 r. dzieci ze starszej grupy przedszkolnej oraz uczniowie klas I - III pojechali do Skawiny, by obejrzeć przedstawienie pt. "Alicja w Zaczarowanej Krainie". Spektakl przygotował Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa.
Dzieciom podobały się przygody Alicji, piękna scenografia, ciekawe kostiumy aktorów, a przede wszystkim bańki mydlane, które unosiły się nie tylko nad sceną, ale również nad widownią.

FOTOGRAFIE
DYSKOTEKA

Karnawał sprzyja dobrej zabawie dlatego Samorząd szkolny zorganizował dyskotekę. 4 lutego 2015 roku na parkiecie stawili się niemal w komplecie uczniowie klas od pierwszej do szóstej. Wszyscy świetnie się bawili przy dźwiękach największych światowych i polskich hitów. Była to dobra okazja, by poćwiczyć przed zbliżającym się szkolnym balem karnawałowym.

FOTOGRAFIE
KONKURS KOLĘD "ŚPIEWAJMY PANU Z WESELEM"

Dnia 31.01.2015 r.  w Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy odbył się jak co roku konkurs kolęd .Tytuł tegorocznego konkursu brzmiał  „Śpiewajmy Panu z weselem" .
Komisja konkursowa w składzie: Katarzyna Sarba, Yuga Buassa i Kazimierz Mostowik oceniała m.in. interpretację wokalną, muzyczną, sposób zachowania się na scenie i ogólny wyraz artystyczny.
Uczniowie naszej szkoły i oddziału przedszkolnego jak co roku wzięli udział w konkursie i odnieśli sukces;
Mateusz Bujak przedszkole- „Przybiezeli do Betlejem”-  III miejsce
Martyna Kucharczyk klasa I  koleda „Lulajże Jezuniu”
Emilia Ostrowska i Julia Wieczorek - klasa III  kolęda „Największy Gazda”-  I miejsce w  kat. duety
Julia Dyrga klasa IV – kolęda  „W grudniowe noce”- wyróżnienie
Karolina Zaleńska  klasa IV -kolęda  „ Dziś w stajence”-wyróżnienie
Wojciech Bal klasa V – pastorałka  „My też pastuszkowie”-
wyróżnienie
FOTOGRAFIE na stronie CKiPPOWRÓT ANIOŁÓW

28 stycznia 2015 roku już po raz trzeci zostaliśmy zaproszeni na niezwykłe przedstawienie przygotowane przez podopiecznych  Środowiskowego Domu Samopomocy w Skawinie. ŚDS prowadzony jest przez  Parafię ŚŚ. App. Szymona i Judy Tadeusza w Skawinie i przeznaczony jest dla dorosłych osób z zaburzeniami psychicznymi oraz niepełnosprawnością intelektualną.
Z zaproszenia skorzystali wszyscy uczniowie naszej szkoły oraz wychowawcy. Inscenizacja - jak zawsze - wywarła na nas ogromne wrazenie. Doceniając trud włożony w to przedsięwzięcie , dziękujemy Kierownictwu, Personelowi i Podopiecznym ŚDS za zaproszenie i możliwość obejrzenia tego wyjątkowego, wzruszającego przedstawienia.

FOTOGRAFIE


ZAWODY W PIŁCE KOSZYKOWEJ

W minionym tygodniu w Szkole Podstawowej im. Antoniego Kucharczyka w Paszkówce zostały rozegrane eliminacje gminne w piłce koszykowej w kategorii klas IV-VI. Naszą szkołę reprezentowali zarówno chłopcy jak i dziewczęta. Turniej stał na bardzo wyrównanym poziomie szczególnie wśród dziewcząt. Dziewczęta po ambitnej i zaciętej grze uplasowały się na miejscu szóstym, natomiast chłopcy na miejscu czwartym.
Serdeczne podziękowania dla pań: Joanny Chromy, Marty Kozy, Elżbiety Kucharczyk, Katarzyny Kucharczyk, Marioli Pacułt i Wioletty Szwed za przewiezienie uczniów na zawody.
.
FOTOGRAFIE
ZEBRANIE RODZICÓW

Zebranie Rodziców odbędzie się
we wtorek 27 stycznia 2015 roku o godzinie 17:00.


DEBATA UCZNIOWSKA

Solidarność wskazuje na istnienie drugiego człowieka – człowiek jest zawsze solidarny z kimś i dla kogoś, w stosunku do którego odczuwamy jakąś powinność, za którego czujemy się odpowiedzialni, i którego los nie jest nam obcy. Odczuwanie solidarności z drugim człowiekiem czy innymi ludźmi czyni z nas istoty społeczne, wyrywa nas z kręgu prywatności i pozwala przekroczyć własny egoizm. Słowami ks. prof. Józefa Tischnera rozpoczęła się przeprowadzona 19 stycznia 2015 roku szkolna debata oxfordzka na temat: Zasady obowiązujace w szkole i przeciwdziałanie zjawiskom agresji. Dysputę przeznaczoną dla klas IV – VI zorganizowała Rada Uczniowska, która czuwała nad właściwym jej przebiegiem. Podzieleni na dwa obozy 'za' i 'przeciw' uczniowie klas IV -VI rozmawiali, spierali się, wymieniali myśli i  spostrzeżenia na temat tego czy potrzebne są zasady, do czego służą, a może nas tylko ograniczają? Na te oraz wiele innych pytań starali się przedstawić swoje poglądy przedstawiciele spierających się grup. Druga część rozważań dotyczyła agresji, jej przejawów oraz sposobów na pokonanie. Całość zakończyło głosowanie obu grup nad następującymi tezami: Czy zasady obowiązujące w naszej szkole są potrzebne? Czy agresja to zjawisko pozytywne? Wynik był można powiedzieć z góry przesądzony, gdyż prawie 100% uczniów głosowało za zasadami oraz przeciwko przemocy/ agresji różnie się objawiającej. Obserwująca debatę pani dyrektor była pod wrażeniem dojrzałej argumentacji uczniów podobnie jak panie wychowawczynie klas IV, V i VI. Serdecznie wszystkim bioracym udział w polemice dziękujemy i zapraszamy na kolejne, bo warto rozmawiać...
Również dla uczniów klas I, II i III zorganizowano debatę na temat obowiązujących w szkole zasad i przeciwdziałaniu agresji.
FOTOGRAFIE


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka, uczniowie z klasy IV, V i VI spotkali się w szkole 17 I 2015 r., ze swoimi Babciami i Dziadkami, na uroczystym wieczorku. W miłej atmosferze zaproszeni goście oglądali przedstawienie jasełkowe w wykonaniu uczniów, przyjęli życzenia i drobne upominki. Była również okazja do spotkania się ze znajomymi i porozmawiania.

FOTOGRAFIE

Z wielką radością i oczekiwaniem Przedszkolaki, Uczniowie klasy 1, 2 i 3 naszej szkoły wraz z Dyrekcją, Gronem Pedagogicznym oraz Rodzicami powitali w niedzielne popołudnie 18 stycznia 2015 r. swoje Babcie oraz Dziadków. Powitaliśmy Was Drodzy Seniorzy najładniej, jak umieliśmy. Jesteśmy wszyscy bardzo wdzięczni za przybycie i wysłuchanie nas. Mamy nadzieję, że za rok znowu się spotkamy tak licznie. Dostojnym Gościom składamy jeszcze raz najserdeczniejsze życzenia.
FOTOGRAFIEGMINNY KONKURS PLASTYCZNY

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XI Przeglądzie Form Plastycznych "W Tradycji Bożonarodzeniowej - symbole świąt", którego organizatorem było Centrum Kultry i Promocji w Brzeźnicy.   Tematem przewodnim tego przeglądu była "Kartka świąteczna z życzeniami" 
Oto wyniki:
Kat. I przedszkole + "0"
II miejsce – Oddział Przedszkolny 3-4 latki
III miejsce – Kamil Antos „0” ,  Natasza Figiel „0”
Wyróżnienie – Patryk Jachimczyk SP  „0”
Kat. II klasy I-III
I miejsce – Małgorzata Radoń SP – kl. I
Kat. III klasy IV-V
I miejsce – Michał Dyrga – kl.IV
Kat. V prace rodzinne
III miejsce – Kacper Suter  Oddział przedszkolny

FOTOGRAFIE na stronie CKiP


WYCIECZKA DO KRAKOWA

13 I 2015 r. uczniowie z klasy IV, V, VI uczestniczyli w wycieczce na Zamek Królewski w Krakowie. Zajęcia na Wawelu odbyły się w ramach Projektu „Wawel – Zacznij przygodę z historią”. Przewodnicy zapoznali uczniów z historią wzgórza wawelskiego i zamku – siedziby polskich królów. Bardzo szczegółowo zostały omówione czasy panowania ostatnich Jagiellonów – Zygmunta Starego
i Zygmunta Augusta. W komnatach dzieci podziwiały ich wystrój i zabytkowe przedmioty. Największe wrażenie zrobiły arrasy. W programie wycieczki było także zwiedzanie wystawy „Wawel zaginiony”. Czasy bardzo odległe stały się dla dzieci bliższe i bardziej zrozumiałe.
.

FOTOGRAFIE


"BŁYSK REKINA"

„Terapia przez sztukę” tak wiele lat temu został nazwany spektakl wyreżyserowany przez Jerzego Fedorowicza pt.: Błysk rekina” dla  Teatru Ludowego w Krakowie, który mieli okazję zobaczyć uczniowie klasy VI SP w Sosnowicach wraz z uczniami klasy I gimnazjum ZSP w Brzeźnicy 8 stycznia 2015 roku. Mocne rockowe brzmienie, świetne teksty to atuty tego granego od 1999 roku spektaklu. Sztuka ma bardzo proste przesłanie: tylko baśń/ bajka może pokonać brutalność. W końcu w każdej porzadnej  baśni tak się dzieje. Zwycięża poezja, miłość, wrażliwość nad agresją i przemocą. A wszystko zaczyna się na dachu wieżowca, gdzie znalazł sobie kryjówkę szkolny outsider – poeta... Resztę warto zobaczyć już samemu... Gorąco polecamy ten spektakl.
FOTOGRAFIE


WYJAZD NA LODOWISKO - SPOSÓB NA ZIMOWĄ NUDĘ

W poniedziałek 05.01.2015 r. uczniowie naszej szkoły wybrali się na lodowisko miejskie do Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie uczyli się i doskonalili jazdę na łyżwach. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni takiej formy ruchu  i wypoczynku podczas zimowych dni. Już pytają, kiedy pojedziemy kolejny raz?. W wyjeździe uczestniczyło 21 osób. Organizatorami wycieczki byli: pani Agnieszka Wolska i pan Przemysław Opyrchał.
.
FOTOGRAFIE


SZKOLNA WIGILIA

19 grudnia odbyła się uroczystość z okazji Świąt Bożego Narodzenia. W świąteczny nastrój wprowadzili zebranych uczniowie klasy IV. Zaprezentowali przedstawienie związane
z wydarzeniem w Betlejem ponad 2000 lat temu. Były też kolędy i życzenia świąteczne.
Po prezentacji uczniów Pani Dyrektor złożyła życzenia uczniom oraz rodzicom, którzy uczestniczyli w spotkaniu. Świąteczny nastrój i podniosła atmosfera udzieliła się wszystkim.
.

FOTOGRAFIE


ŚWIĄTECZNA PACZKA

 „Bo­gatym nie jest ten kto po­siada, lecz ten kto daje." Jan Paweł II

W ten grudniowy przedświąteczny czas uczniowie naszej szkoły nie zapomnieli o najbardziej potrzebujących i wzięli udział w akcji Świąteczna Paczka. Dzięki hojności darczyńców - uczniów, ich rodziców i pracowników szkoły, udało nam się zebrać niezbędne w każdym domu produkty spożywcze oraz środki czystości.
Przekazane dary w postaci świątecznych paczek trafią do rodzin z naszej gminy znajdujących się w ciężkiej sytuacji materialnej. 

Pragniemy serdecznie podziękować Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji „Świąteczna Paczka” na terenie naszej szkoły.

 

FOTOGRAFIE


PAULINA ADAMUS MISTRZYNIĄ POWIATU W TENISIE STOŁOWYM

W Zespole Szkół nr 2 w Choczni 09 i 11 grudnia odbyły się zawody powiatowe w tenisie stołowym. Kolejny rok z rzędu nasza szkoła ma Mistrza Powiatu w tej dyscyplinie sportowej. Tym razem w kategorii dziewcząt Paulina Adamus, uczennica klasy piątej, stanęła na najwyższym stopniu podium. Mistrzyni nie miała sobie równych podczas całego turnieju. Jedynie w meczu o pierwsze miejsce stoczyła ciężki pojedynek z uczennicą z Choczni. Dzięki tej wygranej tenisistka awansowała do turnieju rejonowego, który odbędzie się 10 lutego 2015 r. Paulina po tak dobrej grze ma bardzo duże szanse, aby awansować do finałowego turnieju wojewódzkiego. Również w rozgrywkach drużynowych Paulina wspólnie z Natalią Adamus zajęły drugie miejsce i awansowały do turnieju rejonowego. W zawodach uczestniczyli jeszcze Dawid Chromy i Paweł Machnik, którzy w grze singlowej zajęli bardzo dobre dziewiąte miejsce. Dawid wspólnie z Kacprem Jankowiczem w deblu uplasowali się na miejscu czwartym. Trzymamy kciuki za dziewczyny i po cichu liczymy na jeszcze większe sukcesy.

Serdeczne podziękowania dla pana Krzysztofa Adamusa, który przyczynił się do rozwoju szkolnego tenisa stołowego.

FOTOGRAFIEPROGRAM PROFILAKTYCZNY CUKIERKI

9 grudnia 2014 roku uczniowie klas 2 i 3 wzięli udział w programie profilaktycznym "Cukierki". Zajęcie prowadziła Pani Pedagog z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Wadowicach.
Główne cele zajęć to:
- pogłębianie u uczniów umiejętności zauważania i nazywania uczuć własnych i innych ludzi;
- przekazanie podstawowych informacji dotyczacych środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych;
- rozwijanie samodzielnego i twórczego myślenia;
- wzmocnienie pozytywnego obrazu samego siebie i samooceny;
- nauka współpracy jako formy zapobiegającej zzachowaniom agresywnym;
- kształtowanie umiejętności troski o własne bezpieczeństwo w relacjach z innymi;
- nauka postaw asertywnychwzględem osób nieznajomych.

FOTOGRAFIE


ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE "SŁUP SOLI"

W dniu 2 XII 2014 r. uczniowie klasy V i VI uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych "Słup soli".
„Słup Soli” to tytuł książki Elżbiety Zubrzyckiej. Autorka w swej książce  w sposób przystępny przedstawiła problem przemocy z dwóch perspektyw: ofiary dręczenia i biernych obserwatorów. Autorka uświadomiła uczniom, że ich milczenie i bierna postawa wspiera szkolnych dręczycieli i zachęca ich do dalszego negatywnego działania.
Zajęcia okazały się dobrym pretekstem do aktywnej dyskusji na temat przemocy w szkole, sposobów radzenia sobie z nią oraz możliwości i miejsc szukania pomocy. Wypowiedzi uczniów świadczą o tym, że zjawisko dręczenia nie jest im obojętne, że nie godzą się na nie, ale także wskazują na to, że dzieci potrzebują reguł, według których mają postępować.


WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA
Święty Mikołaj co roku odwiedza grzeczne dzieci. Widocznie uznał, że dzieci z naszej szkoły zasługują na spotkanie z nim, bo odwiedził je w ostatni piątek.
Przedszkolaki z obu grup i uczniowie klas 1 - 3 obejrzeli najpierw przedstawienie pt. "Historia zaginionego listu" opowiadające o chłopcu o imieniu Mikołajek, krtóry czerpał radość z dzielenia się własnymi zabawkami z innymi dziećmi. Inscenizacja bardzo podobała się małym widzom. Dzieci śmiały się głoścno, prowadziły dialog z aktorami, a na zakończenie nagrodziły ich brawami.
Potem przyszedł czas na spotkanie z Mikołajem. Wszystkie dzieci kolejno podchodziły do niego i otrzymywały prezenty. Na pewno na długo zapamiętają ten dzień i związane z nim przeżycia.
FOTOGRAFIE

Składamy serdeczne podziękowania Firmom, dzięki którym mogliśmy przygotować mikołajkowe upominki dla dzieci:

Bahlsen Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa w Skawinie
Elektrownia Skawina S.A.
Lajkonik Snacks Sp. z o.o. w Skawinie
Firma Kuzi Cars w Krakowie
FH Arka w Tłuczani
Sklep Spożywczo-Przemysłowy Marek Dyrga w Sosnowicach
Sklep Spożywczo-Przemysłowy Mariola Kaczmarczyk w Sosnowicach
Sklep Spożywczo-Przemysłowy „U Wioli” w Krakowie
Firma Okno-Wit Witold Wacław w Wadowicach
Firma Terwal w Pabianicach

Szczególne podziękowania kierujemy do Rodziców, za przekazane dary i  zaangażowanie:
Pani Wioletta Antos
Pani Paulina Figiel
Państwo Irena i Tomasz Okoń
Pani Elżbieta Sikora
Pan Tomasz Tyrybon
Pan Witold Wacław
Państwo Renata i Bartosz Wągroda
Państwo Justyna i Jacek Wieczorek

Słowa są zbyt małe, by wyrazić uśmiech i radość dziecka.

Jest nam bardzo miło i jeszcze raz dziękujemy!W KOMISARIACIE POLICJI W SKAWINIE

Uczniowie klasy V udali się z kolejną wizytą do zakładu pracy rodzica. Tym razem odwiedziliśmy Komisariat Policji w Skawinie, gdzie pracuje tata Pauliny. Głównym celem wyjazdu było zapoznanie z pracą policjantów, zwiedzenie budynku komisariatu i przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa. Podczas spotkania uczestnikom przypomniano podstawowe zasady bezpieczeństwa na co dzień, gdy poruszamy się po drodze lub surfujemy po sieci (szczególnie gdy nawiązujemy nowe internetowe znajomości). W interesujący i przystępny sposób policjanci opowiedzieli o trudnej i odpowiedzialnej pracy, której podstawą jest służenie społeczeństwu, utrzymanie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Oczywiście nie mogło zabraknąć „siedzenia za kierownicą” oraz na miejscu aresztantów w furgonetce policyjnej. Największą jednak atrakcją okazał się czworonożny stróż prawa - policyjny pies do zadań specjalnych. Opiekun psa opowiedział i zaprezentował, w jaki sposób zwierzę pomaga w codziennej pracy policjanta i jakie wykonuje zadania.
Serdecznie dziękujemy Panu Krzysztofowi Adamusowi za zaproszenie i zorganizowanie spotkania.
Szczególne podziękowania kierujemy także do Komendanta Komisariatu Policji w Skawinie asp. sztab. Grzegorza Hajto, który towarzyszył nam przez cały czas spotkania i dzielił się z nami swoim zawodowym doświadczeniem.
FOTOGRAFIE


SPOTKANIE Z GÓRNIKEM

We wtorek 2 grudnia z okazji zbliżającego się Święta Górników dzieci z klas młodszych odwiedził emerytowany górnik kopalni PIAST  Zdzisław Dyrga - dziadek  uczennicy klasy I  Zuzi.
Dzieci z zainteresowaniem przyglądały się galowemu mundurowi i czapce naszego gościa. Pan Zdzisław  rozpoczął spotkanie od omówienia galowego stroju górnika, jego poszczególnych elementów, a uczniowie  mieli okazję przymierzyć prawdziwą czapkę górniczą. Chłopcy zaś  podziwiali szpadę którą górnik może otrzymać  za specjalne zasługi.  Uczniowie dowiedzieli się też, iż czapka górnicza nosi nazwę czako, a kolory pióropusza wskazują na: biały- sztygara, inżyniera, czarny – górnika, czerwony – członka orkiestry górniczej.
Nasz gość opowiedział dzieciom o swojej pracy, zapoznał z niektórymi maszynami i urządzeniami znajdującymi się pod ziemią. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy w kopalni oraz górniczych zwyczajach. Wszyscy obejrzeli krótki film o pracy górnika oraz wysłuchali górniczej piosenki biesiadnej.
To interesujące i pouczające spotkanie zakończyło się życzeniami od uczniów dla gościa z okazji przypadającej 4 grudnia Barbórki. Dzieci podziękowały panu Zdzisławowi za bardzo ciekawe, pełne wrażeń i wesołej zabawy spotkanie oraz zaprosiły gościa na spotkanie w przyszłym roku.

.
FOTOGRAFIEMIKOŁAJKOWY TURNIEJ SPRAWNOŚCIOWY 2014

Jak co roku w Zespole Szkół im. Janusza Korczaka w Łączanach odbył się Mikołajkowy Turniej Sprawnościowy pod patronatem wójta gminy pana Bogusława Antosa. W zawodach uczestniczyły dzieci z klas I-III ze wszystkich szkół naszej gminy. Nasi reprezentanci odnotowali kolejny sukces sportowy w tym roku. Klasa II zajęła drugie miejsce, a  klasa III uplasowała się na miejscu trzecim. Po zawodach pierwsze trzy zespoły w dwóch kategoriach otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy, natomiast wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali z rąk Św. Mikołaja piękne prezenty. Zawody zostały przeprowadzone w miłej i sportowej atmosferze zgodnie z zasadami fair play.

Serdeczne podziękowania dla pań, które przyczyniły się do rozwoju sportu szkolnego tj.: Renaty Guściory, Katarzyny Kucharczyk, Agnieszki Moskały i Marty Zięcik. Dziękuję ;-)

 FOTOGRAFIEVI GMINNY KONKURS CZYTELNICZY

Aby zachęcić dzieci do czytania książek nauczyciele i rodzice stosują najróżniejsze metody. Jedną z nich są konkursy czytelnicze. Nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej Szkoły Podstawowej w Sosnowicach, Bogusława Brożek i Teresa Paździor, zorganizowały 27 listopada 2014 r. konkurs czytelniczy. Aby wziąć w nim udział, należało przeczytać książkę Julii Duszyńskiej "Cudaczek - wyśmiewaczek".
W konkursie uczestniczyło 20 uczniów z klas II – III ze szkół w Brzeźnicy, Łączan, Marcyporęby, Paszkówki, Tłuczani i Sosnowic.
Organizatorki konkursu serdecznie dziękują Paniom Nauczycielkom, Rodzicom, Babciom i Dziadkom za przygotowanie uczniów do quizu, zorganizowanie przejazdu dzieci do Sosnowic oraz opiekę nad nimi.

Wyniki konkursu :
I miejsce - Natalia Nicieja, SP w Brzeźnicy
II miejsce - Paulina Lempart, SP w Tłuczani
III miejsce - Magdalena Ciernia, SP Marcyporęba
                    Natalia Giza, SP Paszkówka
                   Zuzanna Kozioł, SP Łączany
                   

FOTOGRAFIE"ŻYJMY ZDROWO BEZ NAŁOGÓW"

Uczniowie naszej szkoły  wzięli udział w Gminnym Konkursie Plastycznym pod hasłem „Żyjmy zdrowo bez nałogów” organizowanym przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Brzeźnicy. Konkurs plastyczny to jeden z elementów akcji profilaktycznej, która miała na celu uwrażliwienie dzieci  na problematykę szkodliwego wpływu nałogów na zdrowie. Uczniowie  przedstawili  w formie plastycznej swoje wyobrażenia na temat zgubnego dla zdrowia wpływu alkoholu, nikotyny, narkomanii, złego odżywiania. Na konkurs wpłynęło bardzo dużo prac plastycznych.
W kategorii klas I-III  praca uczennici klasy I  Kingi Kozy zdobyła III miejsce.
 
Wszyscy uczniowie otrzymali za udział w konkursie elementy odblaskowe.

FOTOGRAFIEPÓŁFINAŁ POWIATOWY ROZGRYWEK W TENISIE STOŁOWYM

W dniu 25 listopada w szkole podstawowej w Witanowicach został rozegrany półfinał powiatowy w tenisie stołowym w ramach IMS. Reprezentanci naszej szkoły zajęli tam czołowe miejsca: PaulinaAdamus I miejsce w grze singlowej, Dawid Chromy II miejsce, a Paweł Machnik IV miejsce. W grze deblowej Paulina Adamus i Natalia Adamus I miejsce, Dawid Chromy i Kacper Jankowicz II miejsce. Wszyscy wymienieni tenisiści awansowali do finału powiatowego, który będzie rozegrany w Choczni 9 i 11 grudnia. Liczymy na kolejne sukcesy :-). W zawodach wziął udział, także Mariusz Klaja, który uplasował się w pierwsze dziesiątce najlepszych zawodników.

Serdeczne podziękowania dla pani Joanny Chromy, pana Krzysztofa Adamusa oraz pana Andrzeja za przyczynienie się do rozwoju sportu szkolnego.

FOTOGRAFIEKONKURS PLASTYCZNY "ZDROWO - BEZALKOHOLOWO"

Chętni uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnoprawnych „Dać Szansę” w Wadowicach. Tematyka prac konkursowych dotyczyła szkodliwego wpływu alkoholu na zdrowie oraz przeciwdziałania problemom alkoholowym. Konkurs był skierowany do dzieci z terenu Powiatów: Wadowice, Oświęcim i Sucha Beskidzka w województwie małopolskim.

Pragniemy poinformować, iż uczeń klasy III Gabriel Dywan otrzymał wyróżnienie.
Nagrodzone i wyróżnione prace plastyczne w konkursie „Zdrowo – bezAlkoholowo” zostały wystawione w Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach.

Na stronie stowarzyszenia można obejrzeć nagrodzone prace - obejrzyjGMINNE ZAWODY TENISA STOŁOWEGO

Jak co roku listopad obfituje w szkolne rozgrywki tenisa stołowego w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Tym razem pierwszy etap zawodów na szczeblu gminnym został rozegrany w czwartek 20.11. w Zespole Szkół im. Janusza Korczaka w Łączanach. Nasi reprezentanci zajęli cztery pierwsze miejsca w swoich kategoriach. W grze singlowej: Paulina Adamus wśród dziewcząt oraz Dawid Chromy wśród chłopców. W grze deblowej pierwsze miejsca zdobyli: Natalia Adamus i Paulina Adamus oraz Dawid Chromy i Kacper Jankowicz. W zawodach z naszej szkoły uczestniczyli także: Paweł Machnik, który zajął drugi miejsce w gminie, Mariusz Klaja zajmując piąte miejsce oraz Alicja Brożek i Emilia Koźmic. Kolejny etap zawodów zostanie rozegrany w Witanowicach 25 listopada.

Serdeczne podziękowania dla pani Joanny Chromy oraz pana Marcina za przyczynienie się do rozwoju sportu szkolnego. Dziękuję.

FOTOGRAFIE


ZEBRANIE RODZICÓW

Zebranie Rodziców odbędzie się
we wtorek 18 listopada 2014 roku o godzinie 17:00.

.


PROJEKT "JUŻ PŁYWAM 2014"

Uczniowie  klas I i II uczestniczą w każdy czwartek, w terminie od 25.09.2014 r. do 27.11.2014 r., w nauce pływania dla dzieci realizowanej w ramach Małopolskiego Projektu Nauki Pływania „Już pływam – 2014”. Zajęcia trwają 20 godzin i odbywają się na Krytej Pływalni „DELFIN” w Wadowicach. Dzieci robią postępy w nauce pływania, a jednocześnie poprawiają kondycję i stan zdrowia.
.

FOTOGRAFIE


GMINNE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 11 listopada 2014 r.  poczet sztandarowy naszej szkoły oraz delegacja nauczycieli i rodziców wzięli udział w gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się uroczystą mszą w intencji Ojczyzny, a następnie samorządowcy i delegacje szkół złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem poległych.  Po wysłuchaniu koncertu Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Sosnowic  wszyscy udali się do sali CKiP, gdzie młodzież z Gimnazjum w Brzeźnicy zaprezentowała widowisko słowno-muzyczne  poświęcone odzyskaniu przez Polskę Niepodległości.
.

 FOOTOGRAFIE na stronie CKiP W BrzeźnicyFESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ

W sobotę 8 listopada 2014 r. w Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy odbył się XVI Festiwal
Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej.
Nasza szkołę reprezentowali uczniowie z klas IV - VI w kategorii:
soliści: Wojciech Bal w piosence „Na zawsze ty”
Justyna Wyroba w piosence „Przyjdzie taki dzień”
duety: Julia Dyrga i Karolina Zaleńska w piosence „Zostań moją przyjaciółką”
Maria Kucharczyk i Karolina Parszywka w piosence „Konik na biegunach”
Wojciech Bal zdobył III miejsce

FOTOGRAFIE na stronie CKiP w Brzeźnicy


NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada 2014 r. mija 96. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.  W tym dniu w niemal wszystkich miastach Polski odbywają się uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. Często wydarzeniom rocznicowym towarzyszą koncerty pieśni patriotycznych, żołnierskich przyśpiewek oraz inscenizacje, pozwalające przypomnieć wydarzenia sprzed 100 lat.

W naszej szkole z tej okazji odbył się uroczysty apel upamiętniający walkę Polaków o wolność naszego kraju. Uczniowie klasy V przedstawili krótki zarys wydarzeń, które doprowadziły Polskę ku niepodległości. Uroczystość stała się okazją do poznania historii, skłoniła do refleksji i zadumy.
.

FOTOGRAFIE


TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR TYMBARKU

W czwartek 06.11. w Zespole Szkół im. Janusza Korczaka w Łączanach odbyły się eliminacje gminne do turnieju piłki nożnej o puchar Tymbarku. W rozgrywkach uczestniczyli chłopcy z klas I-III i IV-V. W grupie młodszej jak i starszej wygrali chłopcy z Paszkówki. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy w grupie starszej zajmując bardzo dobre drugie miejsce. Zwycięskie drużyny będą reprezentować naszą gminę w rozgrywkach powiatowych, które odbędą się pod koniec listopada w Wadowicach.

Serdeczne podziękowania dla pani Małgorzaty Dyrgi oraz pani Marty Kozy za przyczynienie się do rozwoju sportu szkolnego.

FOTOGRAFIE


DZIEŃ OTWARTY DLA RODZICÓW

Zapraszamy Rodziców na dzień otwarty w szkole 
we wtorek 28 października 2014 r. w godzinach od 17:00 do 18:00.


WYCIECZKA DO WDK NA "AKADEMIĘ PANA KLEKSA"

27 października 2014 roku klasy I - IV udały się na wycieczkę do Wadowickiego Centrum Kultury na przedstawienie "Akademia pana Kleksa". Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały to, co działo sie na scenie, kolejne przygody pana Kleksa, uczniów jego Akademii, Szpaka Mateusza i innych postaci. Inscenizacja podobała sie małym widzom, więc nagrodzili grę aktorów gromkimi brawami.

FOTOGRAFIE


GMINNE ZAWODY PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ

24.10.14 r. w Zespole Szkół im. Jana Kochanowskiego w Brzeźnicy został rozegrany gminny turniej piłki nożnej halowej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Na zawody zgłosiły się cztery drużyny z naszej gminy tj.: SP Brzeźnica, SP Łączany, SP Paszkówka i nasi reprezentanci. Turniej został rozegrany w systemie „każdy z każdym”.  Po wyrównanej i chwilami bardzo zaciętej walce pierwsze miejsce zdobyli chłopcy z Paszkówki, drugie reprezentacja z Brzeźnicy, czwarte drużyna z Łączan. Nasi chłopcy uplasowali się na miejscu trzecim. Gratulacje :-)

FOTOGRAFIE


WYCIECZKA KLASY IV DO KRAKOWA

W dniu 15 X 2014 r. uczniowie klasy IV uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Zwiedzili najważniejsze zabytki: Wawel, Stare Miasto, Bazylikę Mariacką. Na podsumowanie wycieczki udali się do Muzeum Miasta w Podziemiach Rynku, by zapoznać się z warunkami życia i atmosferą w średniowiecznym Krakowie.
.

FOTOGRAFIE


PASOWANIE NA UCZNIA. DZIEŃ NAUCZYCIELA

Dnia 14 października 2014 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sosnowicach odbyło się uroczyste przyjęcie pierwszaków do społeczności szkolnej. Jest to ważne wydarzenie nie tylko dla uczniów , ale również dla ich rodziców. Ta uroczystość wraz z obchodami Dnia Edukacji Narodowej już na stale wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości. Na uroczystość przybyli rodzice uczniów kl. I, Wójt Gminy Brzeźnica oraz nauczyciele- emeryci. Przybył też gość z krainy bajki nadworny kronikarz króla Błystka Koszałek Opałek.
Pierwszoklasiści prezentowali na ludowo, tańcząc i śpiewając, region, w którym mieszkają - prastary Kraków. Następnie ubrani w galowe togi popisywali się umiejętnościami szkolnymi. Koszałek Opałek, potwierdził, że zasłużyli na to, aby stać się uczniami i wtedy nastąpił  najbardziej oczekiwany moment tej uroczystości, czyli ślubowanie. Uczniowie z przejęciem ślubowali sumiennie wypełniać swoje obowiązki, pilnie się uczyć, szanować rodziców i nauczycieli, dbać o dobre imię swojej szkoły i być dobrymi Polakami. Po ślubowaniu pani dyrektor kolorowym ołówkiem pasowała pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sosnowicach. Uczniowie klasy szóstej dla upamiętnienia tej uroczystości wręczyli pierwszoklasistom pamiątkowe albumy i słodycze, zaś wszystkim nauczycielom złożyli życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Życzenia dla wszystkich nauczycieli oraz pracowników szkoły z okazji święta przekazali również wójt gminy Bogusław Antos i dyrektor szkoły Elżbieta Kosek. Cała uroczystość przebiegała w miłej atmosferze. Pierwszaki na długie lata pozostawią w pamięci to ważne wydarzenie w ich życiu, któr.e zostało również uwiecznione na licznie zrobionych zdjęciach i nakręconych filmach.
FOTOGRAFIE


PRÓBNA EWAKUACJA

10 października 2014 r. została przeprowadzona w szkole próba ewakuacja na wypadek zagrożenia pożarem. Po usłyszeniu alarmu uczniowie pod opieką nauczycieli opuścili budynek szkoły według planu ewakuacji i udali się w bezpieczne miejsce poza teren ewentualnego zagrożenia. Nauczyciele przekazali Dyrektorowi Szkoły informacje o stanie liczebnym uczniów w poszczególnych klasach. Czas ewakuowania się osób będących na terenie obiektu wyniósł 3 minuty. Po zakończeniu ewakuacji alarm został odwołany.

FOTOGRAFIE
ERASMUS PLUS W SZKOLE PODSTAWOWEJ W SOSNOWICACH

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji - Narodowa Agencja Programu Erasmus+  poinformowała naszą szkołę , że została zakończona ocena wniosków złożonych w ramach sektora edukacji szkolnej, partnerstwa strategiczne - współpraca szkół w roku 2014 roku, co oznacza, iż Szkoła Podstawowa w Sosnowicach rozpocznie 3 –letnią współpracę międzynarodową nad projektem pod nazwą: Touch The Magic Of Fairy Tales. Naszymi partnerami będą szkoły z takich krajów jak: Łotwa,Czechy, Hiszpania, Portugalia, Grecja,  Rumunia oraz Turcja - która jest koordynatorem projektu.
Wymiana doświadczeń będzie polegała na wspólnym realizowaniu zadań wskazanych w projekcie. Dzięki pracy zespołów pochodzących z różnych zakątków Europy będzie możliwe poznawanie kultur i zwyczajów naszych partnerów. Wykorzystując najnowsze zdobycze techniki komunikacyjnej uczniowie będą mieli możliwość nawiązania znajomości ze swoimi rówieśnikami z krajów uczestniczących w projekcie. Wzrośnie ich motywacja do nauki języków obcych oraz poszerzy wiedza na temat współczesnego świata i jego różnorodności . Nauczyciele poznają systemy edukacyjne obowiązujące w innych krajach, dzięki wykorzystaniu różnorodnych technik pracy, będą dzielić się swoimi doświadczeniami i zdobywać nowe podczas wizyt partnerskich.
Założeniem projektu Touch The Magic Of Fairy Tales jest pokazanie różnorodności kulturowej, religijnej I językowej w poszanowaniu dla tradycji i odmienności poszczególnych krajów w celu zbudowania ponadnarodowego porozumienia.


WYCIECZKA DO MIASTECZKA KOMUNIKACYJNEGO

9 października 2014 roku klasy I, II i III uczastniczyły w wycieczce do Miasteczka Komunikacyjnego w Skawinie. Wzięły tam udział w zajęciach z zakresu wychowania komunikacyjnego. Zajęcia prowadziła pani insp. Bogusława Wyroba ze Straży Miejskiej w Skawinie. Dzieci przypomniały sobie, jak bezpiecznie korzystać z dróg, jak przechodzić przez jezdnię, jak zachować się na przejeździe kolejowym i dlaczego każdy pieszy powinien być wyposażony w odblask. Zajęcia były ciekawe, pouczające, dostarczyły też wiele rozrywki.

FOTOGRAFIE


Nasi szkolni matematycy wzięli udział w akcji Odblaskowa Szkoła.
Najpierw każdy z nich ułożył zadanie matematyczne dodając odblaski. Następnie podzielił się nim z innymi. Wszyscy spotęgowali siły, by je rozwiązać. Na koniec odjęli te, które nie przypadły im do gustu.
A oto zwycięskie zadania – spróbuj je rozwiązać:

"Zosia ma 12 odblasków niebieskich, 2 razy więcej zielonych, a pomarańczowych ma o 4 mniej niż niebieskich. Ile wszystkich odblasków ma Zosia?"

"W ramach akcji Odblaskowa szkoła, policja w klasie I rozdała 29 kamizelek odblaskowych. Klasa II otrzymała 36 zawieszek odblaskowych, a klasa III dostała 31 opasek odblaskowych. Ile wszystkich elementów odblaskowych otrzymali uczniowie klas I – III?"

"Policjant zatrzymał 30-ososbową grupę pieszych, aby sprawdzić czy posiadają światełka odblaskowe. 10% osób nie posiadało odblasków. Oblicz ile osób przestrzegało przepisu o posiadaniu elementów odblaskowych?"

FOTOGRAFIEWIZYTA W ZAKŁADZIE PRODUKCYJNYM W MYŚLENICACH

Uczniowie klasy V udali się z wizytą do zakładu produkcyjnego Interpak Sc. Opakowania Kartonowe i Pudełka Obuwnicze w Myślenicach. Firma zajmuje się  produkcją różnego rodzaju pudełek tekturowych, w które można zapakować m.in. obuwie, odzież itp. Pudełka mogą być jednokolorowe, ale także posiadać nadruk.
Piątoklasiści z uwagą i zaciekawieniem przysłuchiwali się właścicielowi firmy, który zapoznawał ich z procesem powstawania kartonowego pudełka na buty. Równocześnie obserwowali czynności pracowników. Na koniec każdy uczestnik otrzymał kartonowe pudełko.
Serdecznie dziękujemy Pani Annie Bal za zaproszenie i możliwość zobaczenia, czym zajmują się zawodowo rodzice Wojtka – ucznia klasy V.

FOTOGRAFIE


WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA SADOWNICZEGO

1 października 2014 roku klasy 1, 2 i 3 uczestniczyły w wycieczce do gospodarstwa sadowniczego w Marcyporębie. Dzieci obejrzały tam szkółkę drzew owocowych, sady, w których rosną jabłonie, grusze, wiśnie, sliwy, czereśnie, brzoskwinie i orzechy, zwiedziły też sterowaną komputerowo przechowalnię - chłodnię oraz sklep. Dowiedziały się dużo o uprawie drzew owocowych, poznały nazwy odmian owoców. Na zakończenie przyszedł czas na degustację owoców, były naprawdę bardzo smaczne. Wszystkim smakował również produkowany z miejscowych owoców sok jabłkowy.
Wycieczka była bardzo pouczająca i przyjemna. Wszyscy zdobyli wiedzę na temat uprawy drzew owocowych i sposobów przechowywania owoców.

FOTOGRAFIE


IV SWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

26 września uczniowie klas III- VI wzięli udział w obchodach IV Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia (WMTDay). Edukacyjna akcja miała na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.
Każdego roku do akcji włączają się uczniowie ze szkół z całego świata. Przewodnim hasłem imprezy jest „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Mimo iż żyjemy w świecie kalkulatorów i komputerów i nie każdy za tabliczką mnożenia przepada, to okazuje się, że jest ona umiejętnością, którą powinni wszyscy się posługiwać.
Ten dzień uczniowie spędzili na wspólnej zabawie, biorąc udział w tematycznych konkursach przygotowanych przez szkolnych koordynatorów.
Znajomością tabliczki mnożenia wykazali się także nauczyciele, którzy chętnie podjęli wyzwanie, udzielając bezbłędnych odpowiedzi.

Koordynatorzy szkolni

 List
FOTOGRAFIEINDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE

W środę 24.09.2014 r. odbyły się pierwsze zawody w roku szkolnym 2014/2015 w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Były to gminne indywidualne biegi przełajowe. Miejscem zmagań stał się stadion Płomienia Sosnowice. Dzieci ze wszystkich szkół z naszej gminy rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych z podziałem na chłopców i dziewczęta. Kategorie wiekowe to uczniowie z klas czwartych, piątych i szóstych. Łącznie w zawodach uczestniczyło ok. 100 zawodników. Pierwsze miejsce z naszych uczniów w kategorii klas szóstych chłopców zajął Arkadiusz Tuman, czwarte Dawid Chromy, a piąte Kamil Pacułt. Wśród dziewcząt czwarte miejsce w kategorii klas czwartych zajęła Julia Dyrga. Wszystkie wymienione osoby awansowały do finału powiatowego, który zostanie rozegrany 01.10.2014 r. w Wadowicach.

FOTOGRAFIEPROJEKT "JUŻ PŁYWAM"

W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły  będą uczestniczyć w kolejnej edycji projektu "Już pływam". Od 25 września do 27 listopada 2014 roku odbędzie się 10 wyjazdów (w sumie 20 godzin) na krytą pływalnię "Delfin" w Wadowicach, gdzie zakwalifikowane do udziału w projekcjie dzieci będa uczyły się pływania.
Projekt, mający na celu mądre i aktywne  zagospodarowanie czasu wolnego młodych Małopolan po zakończeniu zajęć lekcyjnych, daje każdemu uczniowi szkoły podstawowej szansę zdobycia umiejętności pływackich, będąc równocześnie wsparciem finansowym dla małopolskich gmin, które chcą organizować naukę pływania dla swoich dzieci.
Kluczowe zagadnienia będące inspiracją do przygotowania i realizowania przez Województwo Małopolskie projektu pn. „Już pływam” to przede wszystkim: bezpieczeństwo dzieci na różnego rodzaju kąpieliskach, niewystarczający poziom nauki pływania w małopolskich szkołach oraz znaczenie nauki pływania w: profilaktyce zdrowotnej, zapobieganiu problemom wychowawczym, jak i upowszechnianiu kultury fizycznej w regionie i promowaniu aktywności ruchowej, stwarzając tym samym szansę dla rozwoju sportowych talentów.


OTWARCIE BOISKA WIELOFUNKCYJNEGO

13 września 2014 roku miało miejsce otwarcie nowego boiska wielofunkcyjnego obok naszej szkoły. W uroczystości uczestniczyli:
Wójt Gminy Brzeźnica Bogusław Antos
Proboszcz parafii w Paszkówce ks. Marek Holota
Wikariusz parafii w Paszkówce ks. Wojciech Lasak...


ZEBRANIE RODZICÓW

Zebranie rodziców odbędzie się w czwartek 11 września 2014 r. o godzinie 17:00


TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR PREMIERA DONALDA TUSKA

W sobotnie przedpołudnie 06.09. na Orliku w Kalwarii Zebrzydowskiej został rozegrany regionalny turniej piłki nożnej dla chłopców z klas IV-V szkół podstawowych o puchar Premiera Donalda Tuska. W zawodach wzięły udział cztery drużyny z Kalwarii Zebrzydowskiej, Leńcz, Skawinek i Sosnowic. Dla naszych chłopców był to pierwszy turniej w nowym roku szkolnym 2014/2015. W nowym roku szkolnym życzę wszystkim naszym reprezentantom wiele radości i satysfakcji z sukcesów sportowych.

Przemysław Opyrchał
FOTOGRAFIE


SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

4 września 2014 r. odwiedzili naszą szkołę funkcjonariusze z posterunku Policji w Brzeźnicy. Panowie policjanci spotkali się z dziećmi z obu grup przedszkolnych oraz z uczniami klas I - VI. Rozmawiali z dziećmi na temat ich bezpieczeństwa w różnych codziennych sytuacjach. Poruszali między innymi tematykę bezpiecznego zachowania się na drodze,  podróżowania,  spędzania wolnego czasu oraz zachowania się w obliczu zagrożenia. Policjanci ostrzegali przed przygodnymi znajomościami oraz przypomnieli o ostrożności podczas korzystania z Internetu.

FOTOGRAFIE


WYPRAWKA SZKOLNA 2014

Dyrektor Szkoły informuje, że  rodziny, których dochód na jednego członka nie przekracza 539 zł, mogą się starać o dofinansowanie zakupu podręczników dla uczniów klas II, III lub VI szkoły podstawowej na rok szkolny 2014/2015.
Dokumenty, które należy złożyć w sekretariacie szkoły:
1) wniosek (kompletny),
2) zaświadczenia o dochodach za sierpień 2014 r,
3) dowód zakupu podręczników (imienna faktura, rachunek),
4) zaświadczenie o korzystaniu ze świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej,
5) zaświadczeniem o posiadaniu gruntów,
6) nr konta oraz inne dokumenty potwierdzające dochody wnioskodawcy.


Wniosek do pobraniaROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

Rok szkolny 2014/2015 w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sosnowicach rozpoczął się 1 września o godzinie 8:00 Mszą Świętą w kościele p.w. Przemienienia Pańskiego w Paszkówce. Następnie uczniowie, rodzice i nauczyciele zgromadzili się w szkole. Swą obecnością zaszczycił nas wójt gminy Brzeźnica pan Bogusław Antos.
Dużą niespodzianką było dla wszystkich nowo wybudowane obok szkoły  boisko wielofunkcyjne.
Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Pani dyrektor Elżbieta Kosek powitała zebranych, a szczególnieuczniów I klasy. Przywitali ich również, wierszem i piosenką -  starsi koledzy - uczniowie klasy II, 
Pani Dyrektor złożyła też wszystkim życzenia na nowy rok szkolny – uczniom wielu sukcesów w nauce, axnauczycielom satysfakcji z wykonywanej pracy.

Pani Dyrektor przedstawiła także wychowawców klas:

Klasa I Bogusława Brożek
Klasa II Teresa Paździor
Klasa III Krystyna Hardek
Klasa IV Henryka Brożek
Klasa V Magdalena Gajek
Klasa VI Agnieszka Wolska
Oddział przedszkolny 3-4 l. Maria Klaja
Oddział przedszkolny 5-6 l. Weronika Piętoń

Na zakończenie Pani Dyrektor przypomniała wydarzenia, jakie miały miejsce 75 lat temu, czyli o rocznicy wybuchu II wojny światowej.
Głos zabrał równiez pan Wójt Bogusław Antos. Mówił o roli szkoły i nauki w życiu człowieka, życzył też zebranym powodzenia w nowym roku szkolnym
Po apelu uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swych sal, gdzie odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym zajęcia.

 FOTOGRAFIE