Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej
w Sosnowicach
Oddziały przedszkolne
                               
Strona główna

Grupa młodsza
Biedronki


Grupa starsza
Słoneczka

Osiągnięcia

Archiwum
2013-14
2014-15
2015/16
2016-17
2017-18
.
Aktualizacja
21.10.2018 r.


2018/2019JESIENNE ZABAWY

Wrzesień i październik były dla nas bardzo łaskawe i podarowały nam wiele ciepłych i słonecznych dni. Słoneczka dużo czasu spędzały na wesołych zabawach w ogrodzie. Teraz, kiedy deszcz i wiatr będą zaglądały nam do okien, my chętnie powspominamy Złotą Polską Jesień.
A.L.
FOTOGRAFIE


DZIEŃ LITERKI M

Słoneczka poznały kolejną literkę - M. Wykonały "makaronowe M" i utrwalały pisownię nowej literki. Szukały jej też w różnych wyrazach i czytały proste wyrazy zawierające nową literkę.

A.L.
FOTOGRAFIE


40-LECIE PONTYFIKATU JANA PAWŁA II

16 października obchodziliśmy 40-lecie pontyfikatu Jana Pawła II, z tej okazji pani Ela czytała dzieciom fragmenty książki J. Krzyżanek "Jan Paweł II, czyli jak Karolek został papieżem" i przybliżała przedszkolakom sylwetkę tego wielkiego Polaka. Ponadto dzieci obejrzały bajkę o Świętym i wykonały plakat przedstawiający, jakże bliski sercu Jana Pawła II różaniec. To były pouczające i wzruszające zajęcia.

A.L.
FOTOGRAFIE


BIEDRONKI” ŚWIĘTUJĄ DZIEŃ CHLEBA

16 października z okazji Światowego Dnia Chleba w grupie przedszkolnej „Biedronki” upiekliśmy chleb. Na zajęciach dzieci poznawały etapy powstawania chleba, dowiedziały się skąd bierze się mąka oraz poznały pracę piekarza. Przygotowanie chleba okazało się niełatwym zadaniem, ale było warto, ponieważ samodzielnie zrobiony bochenek smakuje najlepiej.

An.W.
FOTOGRAFIE


ŚWIATOWY DZIEŃ MUZYKI W GRUPIE BIEDRONEK

W październiku obchodzimy Międzynarodowy Dzień Muzyki. Do wspólnego świętowania „Biedronki” zaprosiły p. Krystynę Hardek, która w naszej szkole uczy muzyki. Pani Krystyna zaprezentowała dzieciom wybrane instrumenty muzyczne i zaprosiła przedszkolaki do wspólnej zabawy przy muzyce.
Przedszkolaki z grupy przedszkolnej „Biedronki” serdecznie dziękują pani Krystynie Hardek za ciekawą lekcję muzyki

An.W.
FOTOGRAFIE


OCZYSZCZACZ POWIETRZA W PRZEDSZKOLU

W ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pod nazwą "Wdrażanie projektu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego - Małopolska w czystej atmosferze" współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej sala przedszkolna została wyposażona w oczyszczacz powietrza, przekazany przez Marszałka Województwa Małopolskiego.  W przedszkolu została przeprowadzona akcja ekologiczna dotycząca ochrony powietrza. Ponadto dzieci uczestniczyły w przedstawieniu o tematyce ekologicznej przygotowanym przez klasę V.

An.W.
FOTOGRAFIE


SKARBY JESIENI

Pogoda dopisuje, więc Słoneczka zbierają skarby jesieni - liście, żołędzie. Z liści robimy piękne bukiety, ale często służą też do jesiennych bitew na liście i do" szurania" butami. Kto z nas nie lubił takich zabaw :)
A.L.
FOTOGRAFIE


DZIEŃ LITERKI A

9 października Słoneczka poznały literkę A. Głoskowały, układały wyrazy, próbowały czytać i szukać nowej literki. Dzieci oglądały film o nowej literce i malowały ją paluszkami. Nie zabrakło też ćwiczeń graficznych.
A.L.
FOTOGRAFIE


WYCIECZKA DO JESIENNEGO LASU

W słoneczne przedpołudnie „Biedronki” wybrały się na długi spacer do jesiennego lasu. Dzieci szukały oznak Jesieni, rozpoznawały drzewa, zbierały żołędzie, szyszki  i kolorowe liście. Przedszkolaki zmęczone, ale zadowolone z wycieczki wróciły do przedszkola.
An.W.
FOTOGRAFIE


„BIEDRONKI” I OWOCOWA PRZEKĄSKA

Przedszkolaki z grupy przedszkolnej  „Biedronki” na zajęciach rozmawiały o owocach. Dzieci wiedzą, że owoce są nie tylko smaczne, ale również bardzo zdrowe. Dzieci  przygotowały  mini szaszłyki owocowe, z których powstała pyszna  przekąska „Owocowy jeżyk”. 
An.W.
FOTOGRAFIE


DZIEŃ ZWIERZĄT W GRUPIE BIEDRONEK

4 października „Biedronki” obchodziły Dzień Zwierząt. Przedszkolaki przyniosły do przedszkola ilustracje, fotografie i maskotki przedstawiające ich ulubione zwierzątka.  „Biedronki” układały puzzle przedstawiające zwierzęta, próbowały rozpoznać zwierzęta ukryte w magicznym pudełku , bawiły się w berka „ogonek” oraz poznały psa pani Basi – Goldka.
An.W.
FOTOGRAFIE


OWOCOWE SŁONECZKA

Przedszkolaki bardzo lubią różne owoce, dlatego początek października to wspaniały czas na przygotowanie smacznych i zdrowych dań. Słoneczka  oczywiście przygotowały słoneczka z galaretki owocowej i szaszłyków z dużą ilością różnych owoców. Dzieci mogły poćwiczyć swoje zmysły - wzrok, węch, dotyk i smak. To były ciekawe i smaczne zajęcia.
A.L.
FOTOGRAFIE


DZIEŃ ZWIERZĄT U SŁONECZEK

4 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Zwierząt, z tej okazji na Słoneczka czekało wiele niespodzianek. Pierwszą była wizyta w pracowni przyrodniczej , gdzie dzieci miały okazję nakarmić i oglądnąć piękne rybki uczniów klasy V. Pani Aneta opowiedziała dzieciom o rybkach i pozwoliła je nakarmić, za co bardzo dziękujemy. Kolejną niespodzianką było spotkanie z panią Basią i jej psem Goldim oraz panią Asią i jej kotką Różyczką. Dzieci dawały zwierzakom przysmaki do jedzenia i wodę do picia, a zwierzaki pozwoliły się głaskać. Bardzo dziękujemy paniom Basi i Asi (mamie Konrada) za poświęcony czas i ciekawe wiadomości dotyczące pielęgnacji zwierząt.
A.L.
FOTOGRAFIE


DZIEŃ LITERKI "O"

Słoneczka poznały pierwszą literkę. Z tej okazji brały udział w wielu zadaniach związanych z literką "O". Dzięki temu mogły utrwalić wygląd nowej litery i poćwiczyć jej pisownię. To początek literkowych zmagań, ale mamy na nie cały rok.
A.L.
FOTOGRAFIE


SŁONECZKA ŚWIĘTUJĄ DZIEŃ CHŁOPAKA

Z okazji Dnia Chłopaka dziewczynki przygotowały dla kolegów z grupy laurki. Były też wesołe zabawy przy muzyce i coś dobrego do chrupania. Bardzo lubimy takie Słoneczne święta.
A.L.
FOTOGRAFIE


CZYTAMY DZIECIOM U SŁONECZEK

Pod koniec września odwiedziły nas dziewczynki z klasy VI. W ramach akcji Czytamy dzieciom przeczytały przedszkolakom bajkę Wandy Chotomskiej "Martynka i pory roku". Słoneczka mogły utrwalić nazwy miesięcy i cechy charakterystyczne dla pór roku. Dzieci wesoło się bawiły, a potem z pomocą starszych koleżanek wykonały jesienne makiety z grzybkami. Czekamy na kolejne spotkanie.
A.L.
FOTOGRAFIE


DZIEŃ CHŁOPAKA W GRUPIE BIEDRONEK

W grupie przedszkolnej „Biedronki” obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczynki obdarowały kolegów słodkimi niespodziankami oraz złożyły im życzenia. W takim dniu nie mogło zabraknąć  tańców i zabaw przy muzyce.
An.W.
FOTOGRAFIE


„MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY” W GRUPIE PRZEDSZKOLNEJ „BIEDRONKI”

W roku szkolnym 2018/2019 przystąpiliśmy do projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”, którego celem jest  rozwijanie i promowanie czytelnictwa. Projekt składa się z kilku zadań oraz z czytelniczej podróży Misia – maskotki projektu, po domach przedszkolaków. Do tej pory zrealizowaliśmy zadanie „Mały uczy samodzielności”, w którym min. zapoznaliśmy  Misia z kodeksem przedszkolaka.  28 września, w Dniu Głośnego Czytania, wyprawiliśmy Misia w podróż. Nasz Miś, którego przedszkolaki nazwały Lolek Podróżnik  odwiedzi dom Oliwki.
An.W.
FOTOGRAFIE


PRZEDSZKOLNY PROJEKT „PODRÓŻE BIEDRONKI– POLSKA”

Biedronka – symbol naszej grupy ponownie rusza w podróż. Tym razem Biedronka będzie  poznawała wybrane regiony i miasta Polski. Nasz nowy przedszkolny projekt „Podróże Biedronki - Polska” , który związany jest z obchodami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, rozpoczęliśmy 27 września, w Dniu Turystyki. Na zajęciach dzieci oglądały mapę Polski, przypomniały sobie hymn Polski, opisywały godło i flagę.
An W.
FOTOGRAFIE


POWITANIE JESIENI W GRUPIE BIEDRONEK

„Biedronki” powitały Jesień. Przedszkolaki tańczyły z kolorowymi listkami, grały na parasolach oraz rozpoznawały dary jesieni, które można znaleźć w parku czy w lesie. „Biedronki” wykonały kolorowe listki, które wykorzystaliśmy do przygotowania jesiennego drzewa.
An.W.
FOTOGRAFIE


DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W GRUPIE BIEDRONEK

20 września  swoje święto obchodzą Przedszkolaki. W tym dniu najmłodsze przedszkolaki zostały oficjalnie przyjęte do grona „Biedronek”. Dzieci przygotowały krótki program artystyczny, który zaprezentowały starszym kolegom. Wszystkie przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz baloniki, z których pani z Sali Zabaw Lalandia wyczarowała zwierzątka.
Przedszkolaki z grupy przedszkolnej „Biedronki” serdecznie dziękują pani Iwonie – mamie Kubusia za przygotowanie słodkiej niespodzianki dla przedszkolaków.
An.W.
FOTOGRAFIE


DZIEŃ KROPKI W GRUPIE BIEDRONEK

14 września „Biedronki” obchodziły Dzień kropki. Tradycyjnie świętowanie rozpoczęliśmy od poznania historii Vashti – dziewczynki, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Następnie przedszkolaki wzięły udział w zabawach plastycznych i ruchowych, w których główną rolę odgrywała kropka.
An.W.
FOTOGRAFIE


BIEDRONKI” BEZPIECZNE NA DRODZE

Na początku września Przedszkolaki z grupy przedszkolnej „Biedronki” rozmawiały na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Na zajęciach dzieci poznawały znaki drogowe oraz numery alarmowe. Zdobytą wiedzę przedszkolaki wykorzystywały podczas  spacerów po najbliższej okolicy.
An.W.
FOTOGRAFIE„BIEDRONKI” I KODEKS PRZEDSZKOLAKA

Po wakacyjnej przerwie przedszkolaki wróciły do przedszkola. Z radością powitaliśmy dzieci, które rozpoczęły przygodę z przedszkolem, jak i  „Biedronki”, które kontynuują naukę i zabawę w naszej grupie. Z wielką uwagą i zainteresowaniem wysłuchaliśmy opowieści o wakacyjnych przygodach i… zabraliśmy się do pracy. Już w pierwszym tygodniu wspólnej zabawy ustaliliśmy Kodeks Przedszkolaka, który zawiera wszystkie ważne zasady, jakie obowiązują w naszej grupie. Każdy przedszkolak na znak, że będzie przestrzegał kodeksu, złożył na nim swój „podpis”.

An.W.
FOTOGRAFIE


WITAMY JESIEŃ

Tegoroczna Jesień zaskoczyła nas deszczem i wiatrem oraz niską temperaturą. Nie przeszkadzało to Słoneczkom w wesołej zabawie. Dzieci przypomniały o symbolach jesiennych, wesoło tańczyły naśladując wiejący wiatr, a na końcu "rozprawiły" się z pogodą wykonując pracę na ten temat. Tylko na spacer nie dało się pójść, ale nadrobimy to, kiedy powróci nasza Polska Złota Jesień.
A.L.
FOTOGRAFIE


DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

W tym roku Dzień Przedszkolaka był wyjątkowo "słoneczny". Naszą grupę odwiedziły Biedronki i pokazały ciekawy program, przygotowany na tą okazję. Potem Słoneczka odwdzięczyły się tym samym. Był tort, oczywiście - słoneczny i inne smakołyki (serdecznie dziękujemy mamom Nikoli i Maćka). Całości dopełniły dyplomy i kolorowe balonowe pieski i szable. Mamy nadzieję, że przedszkolaki dobrze się bawiły podczas swojego święta.

A.L.
FOTOGRAFIE


DOCENIAMY NASZE ZMYSŁY

Słoneczka we wrześniu uczyły się wykorzystywać swoje zmysły. Patrzyły, dotykały, wąchały, słuchały i smakowały. Każdy ze zmysłów próbowały wykorzystać jak najlepiej, równocześnie wykluczając inne zmysły. Zajęcia były ciekawe i wesołe, a przy tym bardzo pouczające.
A.L.
FOTOGRAFIEZEBRANIE Z RODZICAMI

Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci przedszkolnych, na zebranie organizacyjne,
 które odbędzie się 03.09.2018 r. o godzinie 17:00 w przedszkolu.


ZAPROSZENIE DO PRZEDSZKOLA

Serdecznie zapraszamy nowo przyjęte dzieci do oddziału przedszkolnego na zajęcia adaptacyjne, które odbędą 29 i 30 sierpnia 2018r. w godz. 10.00 - 12.00.
Prosimy o obuwie zamienne.