Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej
w Sosnowicach
Oddziały przedszkolne
                               
Strona główna

Grupa młodsza
Biedronki


Grupa starsza
Słoneczka

Osiągnięcia

Archiwum
2013-14
2014-15
2015/16
2016-17
2017-18
.
Aktualizacja
19.12.2018 r.2018/2019WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W PRZEDSZKOLU
.
FILM


„CZYTANIE PRZED ŚNIADANIEM”

Ponownie zaprosiliśmy Rodziców do udziału w przedszkolnej akcji „Czytanie przed śniadaniem”. I tym razem Rodzice nie zawiedli i odpowiedzieli na nasze zaproszenie. W grudniu przedszkolakom czytał pan Tomasz – tata Henia. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i słodką niespodziankę dla dzieci.

An.W.
FOTOGRAFIE


KULINARNE WARSZTATY Z MAŁYM MISIEM

Za nami kolejny etap projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Dzieci oglądały różne książki kucharskie oraz  słuchały ciekawych opowiadań. Razem wykonały książkę kucharską, w której umieściły przepisy na przekąski, które przygotowywaliśmy w przedszkolu. Nie zabrakło w niej przepisu na zdrowe kanapki, owocowe jeżyki oraz pierniczki.

An.W.
FOTOGRAFIE


„PODRÓŻE BIEDRONKI” – TORUŃ

Przedszkolaki „odwiedziły” kolejne polskie miasto. Razem z maskotką naszego przedszkolnego projektu dzieci poznały zabytki i legendy związane z Toruniem. „Biedronki” próbowały toruńskich pierników, następnie same zamieniły się w  cukierników i próbowały upiec pierniczki, które teraz czekają na udekorowanie.

An.W.
FOTOGRAFIE


„MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY” – LISTOPAD

Miś Lolek Podróżnik nie próżnuje i odwiedza kolejne domy. W listopadzie Misiowi czytali: Jagoda, Julia, Nadia, Sebastian, Wojtuś, Kubuś, Olek.

An.W.
FOTOGRAFIE


PRZEDSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY "ŚWIĘTY MIKOŁAJ"

Na końcu listopada odbył się w naszym przedszkolu konkurs plastyczny "Święty Mikołaj". Prace na konkurs można było wykonać kredkami lub pastelami. Jury oceniało przede wszystkim samodzielność wykonania pracy przez autora. Miło nam poinformować, że w grupie młodszej: I miejsce zajął Henio Stelmach, II - Hania Westenholz, a III - Nadia Frydrych. W grupie starszej: I miejsce zajął Konrad Mrowiec, II - Wiktor Westenholz, a III - Grzesio Kasperek. Jury przyznało też dwa wyróżnienia dla Leny Czyżowskiej i Milenki Dyduch. Serdecznie gratulujemy.
A.L.
FOTOGRAFIE


GŁOS PRZEDSZKOLA 2018

2 grudnia 2018r. w Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy odbył się Gminny Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków „Głos Przedszkola”. Nasze przedszkole reprezentowały: Amelia Hyla („Biedronki”) oraz Lena Czyżowska („Słoneczka”). Obie dziewczynki zajęły III miejsca, Amelka w grupie młodszej 3-4l., a Lenka w grupie starszej 5-6 l. Serdecznie gratulujemy dziewczynkom i ich rodzicom.

An.W.
FOTOGRAFIE


ADWENT W PRZEDSZKOLU

Nasze „Słoneczka” przygotowują się na Boże Narodzenie bardzo aktywnie. Podczas katechezy opowiadaliśmy sobie o Maryi, którą odwiedził Archanioł Gabriel aby jej powiedzieć, że zostanie Matką Bożą. Dzieci odegrały scenę zwiastowania aby móc wyobrazić sobie, co czuła Maryja podczas tak niezwykłego spotkania. Każdego dnia wypełniają postanowienia i odznaczają w kalendarzu adwentowym czy udało im się je zrealizować. Jak na razie wszystko wskazuje na pełną gotowość do spotkania z maleńkim Dzieciątkiem Bożym.

E.Sz.
FOTOGRAFIE


„KOCHANY MIKOŁAJU…” – LISTY BIEDRONEK

Drony, koty, kosmetyczki, cukierki, czekoladki, lalki, samochody… takie prezenty wymieniały „Biedronki” w swoich listach do Mikołaja. Dzieci musiały się bardzo starać, ponieważ zawieszone na tablicy listy następnego dnia zniknęły, co więcej Mikołaj zostawił przedszkolakom wiadomość, w której zaznaczył, że nie może doczekać się spotkania z dziećmi. Mamy nadzieję, ze wszystkie przedszkolaki zasłużą na piękne prezenty.

An.W.
FOTOGRAFIE


DZIEŃ LITERKI "L"

Słoneczka zrobiły "liściaste L", a tym samym pokazały, że znają kolejną literkę. Ćwiczenia pomogły utrwalić nową wiedzę, dzięki której dzieci będą mogły czytać i pisać.

A.L.
FOTOGRAFIE


JESIEŃ W GRUPIE BIEDRONEK

Jesień dostarczyła „Biedronkom” wielu ciekawych pomysłów,  szczególnie na prace plastyczne. Niektóre z nich udało się nam uwiecznić na fotografiach. Mamy nadzieje,  ze Zima również zainspiruje naszych przedszkolaków.

An.W.
FOTOGRAFIE 1
FOTOGRAFIE 2
FOTOGRAFIE 3
FOTOGRAFIE 4
FOTOGRAFIE 5
FOTOGRAFIE 6
FOTOGRAFIE 7
FOTOGRAFIE 8
FOTOGRAFIE 9
FOTOGRAFIE 10


ANDRZEJKI W GRUPIE BIEDRONEK

27 listopada Przedszkolaki z grupy przedszkolnej Biedronki obchodziły Andrzejki. Dzieci miały okazję dowiedzieć się co ich czeka w przyszłości,  poznać zawód jaki będą wykonywały czy imię przyszłej sympatii. „Biedronki” skorzystały z uprzejmości klasy pierwszej i dzięki monitorowi interaktywnemu zakręciły Kołem Fortuny. Przedszkolaki z grupy przedszkolnej „Biedronki” serdecznie dziękują Rodzicom za przygotowanie poczęstunku.

An.W.
FOTOGRAFIE


ANDRZEJKI W GRUPIE SŁONECZEK

30 listopada Słoneczka bawiły się na Andrzejkach. Nie brakowało wielu ciekawych wróżb, które może spełnią się w najbliższym roku, lub w dalekiej przyszłości. Było też wiele zabaw tanecznych i oczywiście pyszne przekąski, za które serdecznie dziękujemy mamie Nikoli i tacie Antka.

A.L.
FOTOGRAFIE


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA  W GRUPIE BIEDRONEK

25 listopada „Biedronki” przyszły do przedszkola razem ze swoimi ulubionymi misiami. Pluszaki towarzyszyły dzieciom podczas zajęć, zabaw ruchowych i tańców. Dzieci przedstawiały kolegom swoje maskotki i opowiadały jak znalazły się w ich domach.
An.W.
FOTOGRAFIE


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Z okazji Dnia Pluszowego Misia dzieci opowiadały o swoich przytulankach. Pokazywały, jak mocno przytulić pluszaka. Słoneczka bawiły się w projektantów mody i wymyślały nowe kolory i wzór bluzki znanego wszystkim Kubusia Puchatka. Przedszkolaki miały okazję połasuchować jak prawdziwe niedźwiadki, oczywiście jedząc misie - ciasteczka i misie - żelki. To był wesoły i słodki dzień w przedszkolu.

A.L.
FOTOGRAFIE


DZIEŃ LITERKI T

Słoneczka poznały literkę "T". Rozróżniały wyrazy na tą literę, dokonywały ich analizy. Ćwiczyły pisownię nowej literki, odrysowały i ozdobiły "T". Dzieci miały okazję wykonać ćwiczenia z magnesem, sprawdzić, jakie przedmioty przyciąga.

A.L.
FOTOGRAFIE


TEATRZYK „CZERWONY KAPTUREK” W PRZEDSZKOLU

Przedszkolaki z obu grup przedszkolnych miały okazję obejrzeć przedstawienie „Czerwony Kapturek” w wykonaniu aktorów z Teatru „Duet” z Krakowa. „Biedronki” i „Słoneczka” z wielką uwagą śledziły historię Czerwonego Kapturka, Wilka i Babci. I choć bajka dobrze się zakończyła, mamy nadzieje, że przedszkolaki zapamiętają, że należy słuchać rad rodziców i nie powinno się  rozmawiać z nieznajomymi.

An.W.
FOTOGRAFIE


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Dla naszych przedszkolaków jest to bardzo trudny, ale również ważny temat. Na zajęciach przedszkolaki rozmawiały o prawach dzieci oraz o konieczności ich przestrzegania zarówno przez dorosłych jak i przez dzieci. Następnie wspólnie wykonaliśmy plakat ilustrujący wybrane prawa dzieci.

An.W.
FOTOGRAFIE


„PODRÓŻE BIEDRONKI” – WARSZAWA

W ramach przedszkolnego projektu „Podróże Biedronki” dzieci poznały stolicę Polski – Warszawę. Przedszkolaki poznały legendy o Warsie i Sawie oraz o Bazyliszku, obejrzały prezentację multimedialną o Warszawie i spróbowały słynnego warszawskiego deseru – ciastka wuzetki.

An.W.
FOTOGRAFIE


MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „KASZTANKA J. PIŁSUDSKIEGO–KOŃ Z KASZTANÓW”

W październiku dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie plastycznym „Kasztanka J. Piłsudskiego – koń z kasztanów” zorganizowanym przez Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łączanach. W gronie wyróżnionych znaleźli się:
Milena Dyduch – II miejsce
Maciej Lesiak – III miejsce
Wiktor Westenholz – Wyróżnienie
Hanna Westenholz – Wyróżnienie
Gratulujemy!

An.W.
FOTOGRAFIE


100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI. POKAŻ RADOŚĆ PRZEDSZKOLAKU!

Przedszkolaki z grupy przedszkolnej „Biedronki” biorą udział w projekcie „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Tym razem zadanie przedszkolaków związane było ze 100-leciem Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Dzieci poznały legendę o Lechu, Czechu i Rusie,  symbole Polski oraz tworzyły prace plastyczne. 9 listopada w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy Biesiadę Patriotyczną, na którą zaprosiliśmy panią Dyrektor oraz „Słoneczka”. O godzinie 11.11 dzieci włączyły się w akcję „Rekord dla Niepodległej” i wraz z uczniami i nauczycielami zaśpiewali hymn Polski.
An.W.
FOTOGRAFIE


DZIEŃ ZDROWEGO JEDZENIA W GRUPIE „BIEDRONEK”

8 listopada dzieci z grupy przedszkolnej „Biedronki” przygotowały smaczne i zdrowe przekąski. Przedszkolaki chętnie sięgały po warzywa i samodzielnie tworzyły kolorowe kanapki.
An.W.
FOTOGRAFIA


DZIEŃ POSTACI Z BAJEK W GRUPIE BIEDRONEK

5 listopada „Biedronki” obchodziły Dzień Postaci z Bajek. Dzieci przebrały się za swoje ulubione bajkowe postacie. W przedszkolu pojawiły się księżniczki, zwierzątka, superbohaterowie. Przedszkolaki rozwiązywały bajkowe łamigłówki oraz wzięły udział w grze „ Jaka to melodia?”, w której rozpoznawały utwory ze znanych bajek.
An.W.
FOTOGRAFIE


100 LAT POLSKI NIEPODLEGŁEJ

9 listopada Słoneczka zostały zaproszone na uroczystą akademię z okazji 100 lecia niepodległości Polski do Biedronek. Biedronki zaprezentowały piosenki i wiersze oraz zatańczyły poloneza. Bardzo serdecznie dziękujemy za zaproszenie. Słoneczka odśpiewały wraz ze wszystkimi uczniami szkoły Hymn Polski, tak jak uczniowie wszystkich szkół w Polsce o godzinie 11:11. Dzieci wzięły udział w szkolnym plastycznym konkursie niepodległościowym i otrzymały za to medal. Podczas spaceru przypominały mieszkańcom Sosnowic o nadchodzącym święcie.
A.L.
FOTOGRAFIE


ŚNIADANIE DAJE MOC

Jak co roku, tak i w tym roku 8 listopada Słoneczka brały udział w akcji Śniadanie daje moc. Przedszkolaki utrwaliły wiedzę dotyczącą zasad zdrowego odżywiania i tego jak ważny jest ten pierwszy posiłek w ciągu dnia. Było smacznie i kolorowo, a wykonane przez dzieci kanapki znikały w oka mgnieniu.
A.L.
FOTOGRAFIEDZIEŃ LITERKI "I"

Nowo poznaną przez Słoneczka literką jest literka "I". Dzieci poznały zapis literki, nawet układały ją z klocków i siebie. Dokonywały analizy i syntezy wyrazów rozpoczynających się na literę "I"(Iwo, igła). Na koniec wykonały pracę plastyczną - "niteczkowe i".
A.L.
FOTOGRAFIE


DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

5 listopada obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Słoneczka opowiadały o swoich ulubionych bajkach, prezentowały książeczki, maskotki i nawet elementy stroju związane z tematem. Był też konkurs z zagadkami. Dzieci wspólnie wykonywały ilustracje do ulubionych bajek i układały historyjkę o Brzydkim Kaczątku.
A.L.
FOTOGRAFIE


ODBLASKOWE PRZEDSZKOLE

W ramach akcji Odblaskowa Szkoła odwiedziły nas  Pani Aneta Bochenek i dzieci a klasy VI. Przedszkolaki miały okazję poszerzyć wiadomości dotyczące zasad bezpieczeństwa, a wszczególności noszenia odblasków. Dzieci otrzymały z tej okazji malowanki i wspaniałe, błyszczące odblaski, które mamy nadzieję będą stosowały.
A.L.
FOTOGRAFIE


CZYTAMY DZIECIOM - PAŹDZIERNIK

Na końcu października odwiedziły nas znowu dziewczynki z kasy VI i czytały dzieciom bajkę "Franklin i święto duchów" . Dzieci poszerzały wiadomości dotyczące nadchodzących świąt: Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Wykonały też jesienne lampiony.

A.L.
FOTOGRAFIE


DZIEŃ LITERKI E

Nowa literka pojawiła się w grupie Słoneczek. Tym razem to literka E. Dzieci chętnie wyszukiwały ją w wyrazach, odnajdywały też inne znane już literki. Próbowały czytać proste teksty ze znanymi literkami. Wyklejały literkę E i rysowały obrazki słów na nową literę. Słoneczka wykonały też doświadczenia z wodą. Zachęcamy rodziców do zabaw z dziećmi w szukanie, w różnych tekstach, znanych już dzieciom literek.:-)
A.L.
FOTOGRAFIE


„MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY” – PAŹDZIERNIK

W październiku miś Lolek – maskotka projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury” odwiedził kilka domów. Misiowi czytali już: Julka, Madzia, Arek, Hania i Amelka.  Przed Lolkiem kolejne podróże.
An.W.
FOTOGRAFIE


DZIEŃ KUNDELKA W GRUPIE PRZEDSZKOLNEJ „BIEDRONKI”

W grupie przedszkolnej „Biedronki” pojawił się sympatyczny gość  - Gwiazdorek - czworonożny przyjaciel rodziny pani Justyny.  Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się jak należy opiekować się psem oraz oglądały psie akcesoria.
Przedszkolaki z grupy przedszkolnej „Biedronki” serdecznie dziękują pani Justynie i Gwiazdorkowi za miłe spotkanie.
An.W.
FOTOGRAFIE


„MISTRZOSTWA ŚWIATA W MYCIU RĄK” W GRUPIE BIEDRONEK

Przedszkolaki z grupy Biedronek włączyły się w kampanię edukacyjną „Mistrzostwa świata w myciu rąk” zorganizowaną przez Higma Service. Dzieci obejrzały ciekawą prezentację na temat konieczności mycia rąk. Na zakończenie zajęć przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy „Mistrz Świata w myciu rąk”.
An.W.
FOTOGRAFIE


„MARZYCIELSKA POCZTA” W GRUPIE BIEDRONEK

W  tym roku dzieci z grupy przedszkolnej „Biedronki”  Dzień Poczty i Listonosza świętowały w zupełnie inny sposób. Dzieci wzięły udział w akcji „Marzycielska poczta” i wysłały kartki do chłopca, który zmaga się z ciężką chorobą. Przedszkolaki z wielką starannością wykonały kartki z dinozaurami, którymi interesuje się chłopiec. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że „Biedronki” bardzo zaangażowały się w przygotowanie prac i były zainteresowane historią chłopca. Mamy nadzieje, że nasze kolorowe dinozaury wywołają uśmiech na twarzy adresata.
An.W.
FOTOGRAFIE


DZIEŃ POCZTY POLSKIEJ

18 października przypada święto pracowników poczty (Dzień Poczty Polskiej i Dzień Listonosza). Z tej okazji Słoneczka odwiedziła mama Aleksa i opowiedziała nam o pracy na poczcie. Pani Ania przeczytała dzieciom wiersze związane z tematem: J. Tuwima "O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci" i  U. Kozłowskiej "Ptasia poczta" oraz przyniosła prezent, który dzieci wykorzystały do utrwalenia zdobytej wiedzy. Pani Ani serdecznie dziękujemy i jeszcze raz życzymy wszystkiego dobrego.
A.L.
FOTOGRAFIE


JESIENNE ZABAWY

Wrzesień i październik były dla nas bardzo łaskawe i podarowały nam wiele ciepłych i słonecznych dni. Słoneczka dużo czasu spędzały na wesołych zabawach w ogrodzie. Teraz, kiedy deszcz i wiatr będą zaglądały nam do okien, my chętnie powspominamy Złotą Polską Jesień.
A.L.
FOTOGRAFIE


DZIEŃ LITERKI M

Słoneczka poznały kolejną literkę - M. Wykonały "makaronowe M" i utrwalały pisownię nowej literki. Szukały jej też w różnych wyrazach i czytały proste wyrazy zawierające nową literkę.

A.L.
FOTOGRAFIE


40-LECIE PONTYFIKATU JANA PAWŁA II

16 października obchodziliśmy 40-lecie pontyfikatu Jana Pawła II, z tej okazji pani Ela czytała dzieciom fragmenty książki J. Krzyżanek "Jan Paweł II, czyli jak Karolek został papieżem" i przybliżała przedszkolakom sylwetkę tego wielkiego Polaka. Ponadto dzieci obejrzały bajkę o Świętym i wykonały plakat przedstawiający, jakże bliski sercu Jana Pawła II różaniec. To były pouczające i wzruszające zajęcia.

A.L.
FOTOGRAFIE


BIEDRONKI” ŚWIĘTUJĄ DZIEŃ CHLEBA

16 października z okazji Światowego Dnia Chleba w grupie przedszkolnej „Biedronki” upiekliśmy chleb. Na zajęciach dzieci poznawały etapy powstawania chleba, dowiedziały się skąd bierze się mąka oraz poznały pracę piekarza. Przygotowanie chleba okazało się niełatwym zadaniem, ale było warto, ponieważ samodzielnie zrobiony bochenek smakuje najlepiej.

An.W.
FOTOGRAFIE


ŚWIATOWY DZIEŃ MUZYKI W GRUPIE BIEDRONEK

W październiku obchodzimy Międzynarodowy Dzień Muzyki. Do wspólnego świętowania „Biedronki” zaprosiły p. Krystynę Hardek, która w naszej szkole uczy muzyki. Pani Krystyna zaprezentowała dzieciom wybrane instrumenty muzyczne i zaprosiła przedszkolaki do wspólnej zabawy przy muzyce.
Przedszkolaki z grupy przedszkolnej „Biedronki” serdecznie dziękują pani Krystynie Hardek za ciekawą lekcję muzyki

An.W.
FOTOGRAFIE


OCZYSZCZACZ POWIETRZA W PRZEDSZKOLU

W ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pod nazwą "Wdrażanie projektu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego - Małopolska w czystej atmosferze" współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej sala przedszkolna została wyposażona w oczyszczacz powietrza, przekazany przez Marszałka Województwa Małopolskiego.  W przedszkolu została przeprowadzona akcja ekologiczna dotycząca ochrony powietrza. Ponadto dzieci uczestniczyły w przedstawieniu o tematyce ekologicznej przygotowanym przez klasę V.

An.W.
FOTOGRAFIE


SKARBY JESIENI

Pogoda dopisuje, więc Słoneczka zbierają skarby jesieni - liście, żołędzie. Z liści robimy piękne bukiety, ale często służą też do jesiennych bitew na liście i do" szurania" butami. Kto z nas nie lubił takich zabaw :)
A.L.
FOTOGRAFIE


DZIEŃ LITERKI A

9 października Słoneczka poznały literkę A. Głoskowały, układały wyrazy, próbowały czytać i szukać nowej literki. Dzieci oglądały film o nowej literce i malowały ją paluszkami. Nie zabrakło też ćwiczeń graficznych.
A.L.
FOTOGRAFIE


WYCIECZKA DO JESIENNEGO LASU

W słoneczne przedpołudnie „Biedronki” wybrały się na długi spacer do jesiennego lasu. Dzieci szukały oznak Jesieni, rozpoznawały drzewa, zbierały żołędzie, szyszki  i kolorowe liście. Przedszkolaki zmęczone, ale zadowolone z wycieczki wróciły do przedszkola.
An.W.
FOTOGRAFIE


„BIEDRONKI” I OWOCOWA PRZEKĄSKA

Przedszkolaki z grupy przedszkolnej  „Biedronki” na zajęciach rozmawiały o owocach. Dzieci wiedzą, że owoce są nie tylko smaczne, ale również bardzo zdrowe. Dzieci  przygotowały  mini szaszłyki owocowe, z których powstała pyszna  przekąska „Owocowy jeżyk”. 
An.W.
FOTOGRAFIE


DZIEŃ ZWIERZĄT W GRUPIE BIEDRONEK

4 października „Biedronki” obchodziły Dzień Zwierząt. Przedszkolaki przyniosły do przedszkola ilustracje, fotografie i maskotki przedstawiające ich ulubione zwierzątka.  „Biedronki” układały puzzle przedstawiające zwierzęta, próbowały rozpoznać zwierzęta ukryte w magicznym pudełku , bawiły się w berka „ogonek” oraz poznały psa pani Basi – Goldka.
An.W.
FOTOGRAFIE


OWOCOWE SŁONECZKA

Przedszkolaki bardzo lubią różne owoce, dlatego początek października to wspaniały czas na przygotowanie smacznych i zdrowych dań. Słoneczka  oczywiście przygotowały słoneczka z galaretki owocowej i szaszłyków z dużą ilością różnych owoców. Dzieci mogły poćwiczyć swoje zmysły - wzrok, węch, dotyk i smak. To były ciekawe i smaczne zajęcia.
A.L.
FOTOGRAFIE


DZIEŃ ZWIERZĄT U SŁONECZEK

4 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Zwierząt, z tej okazji na Słoneczka czekało wiele niespodzianek. Pierwszą była wizyta w pracowni przyrodniczej , gdzie dzieci miały okazję nakarmić i oglądnąć piękne rybki uczniów klasy V. Pani Aneta opowiedziała dzieciom o rybkach i pozwoliła je nakarmić, za co bardzo dziękujemy. Kolejną niespodzianką było spotkanie z panią Basią i jej psem Goldim oraz panią Asią i jej kotką Różyczką. Dzieci dawały zwierzakom przysmaki do jedzenia i wodę do picia, a zwierzaki pozwoliły się głaskać. Bardzo dziękujemy paniom Basi i Asi (mamie Konrada) za poświęcony czas i ciekawe wiadomości dotyczące pielęgnacji zwierząt.
A.L.
FOTOGRAFIE


DZIEŃ LITERKI "O"

Słoneczka poznały pierwszą literkę. Z tej okazji brały udział w wielu zadaniach związanych z literką "O". Dzięki temu mogły utrwalić wygląd nowej litery i poćwiczyć jej pisownię. To początek literkowych zmagań, ale mamy na nie cały rok.
A.L.
FOTOGRAFIE


SŁONECZKA ŚWIĘTUJĄ DZIEŃ CHŁOPAKA

Z okazji Dnia Chłopaka dziewczynki przygotowały dla kolegów z grupy laurki. Były też wesołe zabawy przy muzyce i coś dobrego do chrupania. Bardzo lubimy takie Słoneczne święta.
A.L.
FOTOGRAFIE


CZYTAMY DZIECIOM U SŁONECZEK

Pod koniec września odwiedziły nas dziewczynki z klasy VI. W ramach akcji Czytamy dzieciom przeczytały przedszkolakom bajkę Wandy Chotomskiej "Martynka i pory roku". Słoneczka mogły utrwalić nazwy miesięcy i cechy charakterystyczne dla pór roku. Dzieci wesoło się bawiły, a potem z pomocą starszych koleżanek wykonały jesienne makiety z grzybkami. Czekamy na kolejne spotkanie.
A.L.
FOTOGRAFIE


DZIEŃ CHŁOPAKA W GRUPIE BIEDRONEK

W grupie przedszkolnej „Biedronki” obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczynki obdarowały kolegów słodkimi niespodziankami oraz złożyły im życzenia. W takim dniu nie mogło zabraknąć  tańców i zabaw przy muzyce.
An.W.
FOTOGRAFIE


„MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY” W GRUPIE PRZEDSZKOLNEJ „BIEDRONKI”

W roku szkolnym 2018/2019 przystąpiliśmy do projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”, którego celem jest  rozwijanie i promowanie czytelnictwa. Projekt składa się z kilku zadań oraz z czytelniczej podróży Misia – maskotki projektu, po domach przedszkolaków. Do tej pory zrealizowaliśmy zadanie „Mały uczy samodzielności”, w którym min. zapoznaliśmy  Misia z kodeksem przedszkolaka.  28 września, w Dniu Głośnego Czytania, wyprawiliśmy Misia w podróż. Nasz Miś, którego przedszkolaki nazwały Lolek Podróżnik  odwiedzi dom Oliwki.
An.W.
FOTOGRAFIE


PRZEDSZKOLNY PROJEKT „PODRÓŻE BIEDRONKI– POLSKA”

Biedronka – symbol naszej grupy ponownie rusza w podróż. Tym razem Biedronka będzie  poznawała wybrane regiony i miasta Polski. Nasz nowy przedszkolny projekt „Podróże Biedronki - Polska” , który związany jest z obchodami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, rozpoczęliśmy 27 września, w Dniu Turystyki. Na zajęciach dzieci oglądały mapę Polski, przypomniały sobie hymn Polski, opisywały godło i flagę.
An W.
FOTOGRAFIE


POWITANIE JESIENI W GRUPIE BIEDRONEK

„Biedronki” powitały Jesień. Przedszkolaki tańczyły z kolorowymi listkami, grały na parasolach oraz rozpoznawały dary jesieni, które można znaleźć w parku czy w lesie. „Biedronki” wykonały kolorowe listki, które wykorzystaliśmy do przygotowania jesiennego drzewa.
An.W.
FOTOGRAFIE


DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W GRUPIE BIEDRONEK

20 września  swoje święto obchodzą Przedszkolaki. W tym dniu najmłodsze przedszkolaki zostały oficjalnie przyjęte do grona „Biedronek”. Dzieci przygotowały krótki program artystyczny, który zaprezentowały starszym kolegom. Wszystkie przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz baloniki, z których pani z Sali Zabaw Lalandia wyczarowała zwierzątka.
Przedszkolaki z grupy przedszkolnej „Biedronki” serdecznie dziękują pani Iwonie – mamie Kubusia za przygotowanie słodkiej niespodzianki dla przedszkolaków.
An.W.
FOTOGRAFIE


DZIEŃ KROPKI W GRUPIE BIEDRONEK

14 września „Biedronki” obchodziły Dzień kropki. Tradycyjnie świętowanie rozpoczęliśmy od poznania historii Vashti – dziewczynki, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Następnie przedszkolaki wzięły udział w zabawach plastycznych i ruchowych, w których główną rolę odgrywała kropka.
An.W.
FOTOGRAFIE


BIEDRONKI” BEZPIECZNE NA DRODZE

Na początku września Przedszkolaki z grupy przedszkolnej „Biedronki” rozmawiały na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Na zajęciach dzieci poznawały znaki drogowe oraz numery alarmowe. Zdobytą wiedzę przedszkolaki wykorzystywały podczas  spacerów po najbliższej okolicy.
An.W.
FOTOGRAFIE„BIEDRONKI” I KODEKS PRZEDSZKOLAKA

Po wakacyjnej przerwie przedszkolaki wróciły do przedszkola. Z radością powitaliśmy dzieci, które rozpoczęły przygodę z przedszkolem, jak i  „Biedronki”, które kontynuują naukę i zabawę w naszej grupie. Z wielką uwagą i zainteresowaniem wysłuchaliśmy opowieści o wakacyjnych przygodach i… zabraliśmy się do pracy. Już w pierwszym tygodniu wspólnej zabawy ustaliliśmy Kodeks Przedszkolaka, który zawiera wszystkie ważne zasady, jakie obowiązują w naszej grupie. Każdy przedszkolak na znak, że będzie przestrzegał kodeksu, złożył na nim swój „podpis”.

An.W.
FOTOGRAFIE


WITAMY JESIEŃ

Tegoroczna Jesień zaskoczyła nas deszczem i wiatrem oraz niską temperaturą. Nie przeszkadzało to Słoneczkom w wesołej zabawie. Dzieci przypomniały o symbolach jesiennych, wesoło tańczyły naśladując wiejący wiatr, a na końcu "rozprawiły" się z pogodą wykonując pracę na ten temat. Tylko na spacer nie dało się pójść, ale nadrobimy to, kiedy powróci nasza Polska Złota Jesień.
A.L.
FOTOGRAFIE


DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

W tym roku Dzień Przedszkolaka był wyjątkowo "słoneczny". Naszą grupę odwiedziły Biedronki i pokazały ciekawy program, przygotowany na tą okazję. Potem Słoneczka odwdzięczyły się tym samym. Był tort, oczywiście - słoneczny i inne smakołyki (serdecznie dziękujemy mamom Nikoli i Maćka). Całości dopełniły dyplomy i kolorowe balonowe pieski i szable. Mamy nadzieję, że przedszkolaki dobrze się bawiły podczas swojego święta.

A.L.
FOTOGRAFIE


DOCENIAMY NASZE ZMYSŁY

Słoneczka we wrześniu uczyły się wykorzystywać swoje zmysły. Patrzyły, dotykały, wąchały, słuchały i smakowały. Każdy ze zmysłów próbowały wykorzystać jak najlepiej, równocześnie wykluczając inne zmysły. Zajęcia były ciekawe i wesołe, a przy tym bardzo pouczające.
A.L.
FOTOGRAFIEZEBRANIE Z RODZICAMI

Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci przedszkolnych, na zebranie organizacyjne,
 które odbędzie się 03.09.2018 r. o godzinie 17:00 w przedszkolu.


ZAPROSZENIE DO PRZEDSZKOLA

Serdecznie zapraszamy nowo przyjęte dzieci do oddziału przedszkolnego na zajęcia adaptacyjne, które odbędą 29 i 30 sierpnia 2018r. w godz. 10.00 - 12.00.
Prosimy o obuwie zamienne.